Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.10.2016, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitemin Sayfalarına Anahtar Kelime Eklemek İstiyor

Selamun Aleyküm
Ekstralarda sadece meta açıklama olarak tek bir sayfayı ekleyebiliyoruz. Ben bu sitenin ayrıca SEO'su ile de uğraşıyorum. Bu nedenle sadece ana sayfamın değil, diğer sayfalarımın da meta açıklamasını ve anahtar kelimesini girmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Mesaj24.10.2016, 22:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sitemin Sayfalarına Anahtar Kelime Eklemek İst

hakkadavet34 yazmış:
Selamun Aleyküm
Ekstralarda sadece meta açıklama olarak tek bir sayfayı ekleyebiliyoruz. Ben bu sitenin ayrıca SEO'su ile de uğraşıyorum. Bu nedenle sadece ana sayfamın değil, diğer sayfalarımın da meta açıklamasını ve anahtar kelimesini girmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Öncelikle Merhaba.
Web sayfanız için anahtar kelimeler yani etiketleri oluşturmak gibi, internet üzerinden "Google AdWords Keyword Planner" araması yaparak iyi sonuçları gözle görebilmiş olacaksınız. Ayrıca keywordlar arama motorlarında da sayfanızın üst sıralarda çıkması açısından da faydalı olacaktır.

Bunun dışında eğer ki her sayfaya etiket girilmesini istiyorsanız manuel yöntemle bunu çözersiniz. Hali hazırda etiket oluşturma gibi bir sistemimiz yoktur B-S çatısının önceliği farklı alanlarda oluşturulduğundan. Neyse konuyu çok fazla dağıtmadan ilerleyecek olursak; Örneğiniz yazmış olduğunuz bir makalenin öncelikli içerikli kelimelerini baz alarak yazarsınız. Ardından her kelimeye sayfanın köprüsünüde koyabilirsiniz. Tabi bunlar için çokça profesyonel bir durum sergilenmesi zor olacaktır. Birde çokta abartmadan etiket kasayım diye uğraşmayın. Az ama öz doğru yerde doğru kelimeyi öne çıkarabilmek mühim olanı.

Örneğin: " Etiketler: css, html, web tasarım "
Mesaj28.10.2016, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Analogfikir@
Güzel anlatımınız içine moderator olarak teşekkürler ediyorum.
Selametle.
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj08.11.2016, 22:06 (UTC)    

analogfikir yazmış:
hakkadavet34 yazmış:
Selamun Aleyküm

Öncelikle Merhaba.
Web sayfanız için anahtar kelimeler yani etiketleri oluşturmak gibi, internet üzerinden "Google AdWords Keyword Planner" araması yaparak iyi sonuçları gözle görebilmiş olacaksınız. Ayrıca keywordlar arama motorlarında da sayfanızın üst sıralarda çıkması açısından da faydalı olacaktır.

Bunun dışında eğer ki her sayfaya etiket girilmesini istiyorsanız manuel yöntemle bunu çözersiniz. Hali hazırda etiket oluşturma gibi bir sistemimiz yoktur B-S çatısının önceliği farklı alanlarda oluşturulduğundan. Neyse konuyu çok fazla dağıtmadan ilerleyecek olursak; Örneğiniz yazmış olduğunuz bir makalenin öncelikli içerikli kelimelerini baz alarak yazarsınız. Ardından her kelimeye sayfanın köprüsünüde koyabilirsiniz. Tabi bunlar için çokça profesyonel bir durum sergilenmesi zor olacaktır. Birde çokta abartmadan etiket kasayım diye uğraşmayın. Az ama öz doğru yerde doğru kelimeyi öne çıkarabilmek mühim olanı.

Örneğin: " Etiketler: css, html, web tasarım "

Şu anda sitem, "Hakka Davet" kelimesinde ikinci sırada zaten. Bu da, "meta tagler" eklentisi ve yazdığım SEO uyumlu makaleler sayesinde oldu. Ben diğer sayfalar için de SEO uyumlu makaleler yazıyorum. Peki, her sayfaya "mega tag" eklemeden, nasıl Google'da üst sıralara taşıyabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Örneğin bu anahtar kelimeleri, sayfada html kodu olarak yazsam olur mu? Yardımcı olursanız, memnun olurum. Teşekkürler.
Mesaj14.12.2016, 07:30 (UTC)    

Eline sağlık AnalogFikir Smile

En son teknolanya tarafından 05.05.2020 16:05:15 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: