Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.06.2020, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Üst Reklam Sorunu

Merhabalar,

Uzun süredir bir sorunla karşı karşıya kaldım. Support'dan destek almaya çalıştım ama benim yaşadığım sorun onlarda gözükmediğinden dolayı çözüm bulamadık.

Üst Reklam resimdeki gibi iki adet gözükmektedir. Ne yaptıysam fazla olan açılır kapanır reklamı kaldırmayı başaramadım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.
Mesaj03.06.2020, 09:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende de tek reklam bulunuyor abi, sadece üst ve yan reklam ve birer adet gözüküyor.
Mesaj03.06.2020, 10:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknolanya yazmış:
Bende de tek reklam bulunuyor abi, sadece üst ve yan reklam ve birer adet gözüküyor.

Şaka gibi. Neden sadece ben görüyorum. Confused
Mesaj03.06.2020, 10:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sunephecocuk yazmış:
teknolanya yazmış:

Çerezleri silmeyi dene abi belki düzelir Neutral
Mesaj03.06.2020, 10:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

analogforum yazmış:
sunephecocuk yazmış:
teknolanya yazmış:

Çerezleri silmeyi dene abi belki düzelir Neutral

Bu senelerdir yaşadığım bir problem. Başka cihazlarda bile yaşadım bu problemi. Ama derdimi kimseye anlatamadım. Yada benim eksik kaldığım, bilmediğim benlik bir bir sorun var. Bilmiyorum. Wink
Mesaj03.06.2020, 11:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende görüyorum üstte kayan reklam var.
Ancak şunu söyleyebilirim yalnız sende böyle gözükmüyor.
Rast geldiğim bazı sitelerde de bu reklam sorunu mevcut.

En son clean-deneme tarafından 03.06.2020 11:54:55 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Mesaj03.06.2020, 12:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende aşağıdaki gibi gözüküyor abi bilemedim nasıl çözülür Sad

Mesaj03.06.2020, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Support göremediği için destekte alamıyorum. Kaç yıl siteyi kapattım sırf bu yüzden. Konuyla alakalı destek olabilecek birileri çıkarsa çok memnun olurum. En azından div adını bulup gizleyebilsek buda işimi görebilir.
Mesaj03.06.2020, 13:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

sunephecocuk yazmış:
Support göremediği için destekte alamıyorum. Kaç yıl siteyi kapattım sırf bu yüzden. Konuyla alakalı destek olabilecek birileri çıkarsa çok memnun olurum. En azından div adını bulup gizleyebilsek buda işimi görebilir.

Adsense'de otomatik reklamlar açıksa belki bu yüzden olabilir abi, .com sitemde bununla karşılaşmış ve kapatınca çözmüştüm.
Mesaj03.06.2020, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende kontrol ettim.
Herhangi bir probleme rastlamadım. Smile

- Teknik Destek Personeli
Mesaj04.06.2020, 08:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dost yazmış:
Bende kontrol ettim.
Herhangi bir probleme rastlamadım. Smile

Üzüntüm daha da çok artıyor. Derdimi kimseye anlatamıyorum çünkü Smile

Sanırım beni rahatsız eden o reklamın kaynak kodu bu. Bunu nasıl kaldirabilicegimi bilen biri var mı. <iframe id="aswift_4" display none işlemiyor.
Kod:
<iframe id="aswift_4" name="aswift_4" sandbox="allow-forms allow-pointer-lock allow-popups allow-popups-to-escape-sandbox allow-same-origin allow-scripts allow-top-navigation-by-user-activation" width="360" height="56" frameborder="0" src="https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/html/r20200601/r20190131/zrt_lookup.html?fsb=1#RS-1-&amp;adk=1622563442&amp;client=ca-pub-2889015180906962&amp;fa=2&amp;ifi=4&amp;uci=a!4&amp;btvi=1&amp;xpc=gBSWt0dbBG&amp;p=https%3A//sunephecocuk.tr.gg" marginwidth="0" marginheight="0" vspace="0" hspace="0" allowtransparency="true" scrolling="no" allowfullscreen="true" style="display: block; margin: 0px auto;" data-google-container-id="a!4" data-google-query-id="CLGeosvb5-kCFXDhuwgdJ5cChg" data-load-complete="true"></iframe>

En son sunephecocuk tarafından 04.06.2020 08:19:15 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj04.06.2020, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayfa kodlarını Modzilla Firefox'un KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE aracıyla kontrol et; çünkü <body>, <html> ve <head> taglarından ikişer tane var. Google reklam scripti, bu yüzden sayfanı iki farklı htm sayfası olarak algılıyor ve ikisine de reklam yerleştirmeye çalışıyor.

Şunu unutma. Zaten sayfanın <html>, <head> ve <body> taglarını bedava-sitem oluşturuyor. Bu tagları bir de sen eklersen tarayıcın iki farklı alana bölünür ve doğal olarak da bu alanlara javascriptle reklam ekleyen <script>lerin aklı karışır.

Tasarımından bu tagları ve bu tagların arasındakileri kaldırmayı dene.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg

En son gizliilimler tarafından 04.06.2020 08:55:29 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj04.06.2020, 09:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şu satırlara dikkat ettin mi:

Mesaj04.06.2020, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Şu satırlara dikkat ettin mi:

<html>
<body>

Taglarını kaldırdım. Bu bilgi için teşekkür ederim.
Mozilladan sayfa kaynağına baktım. Fazladan reklam kodunu görebiliyorum.
Ama hangisinin benim bahsettiğim reklamı hangi kod ile kaldirabilecegini bilmiyorum.

Fazladan hata olduğunu düşünmekte haklısınız. Tam olarak html diline malesef hakim değilim. Fazladan hata olabilir. Ama bahsettiğim sorun ile nasıl başa çıkabilirim.

En son sunephecocuk tarafından 04.06.2020 09:08:54 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.06.2020, 09:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kaldıracağın şey, reklam kodu değil, tek bir sayfada iki html sayfası gibi alan açan bu fazladan taglar. Eğer bu tagları ve bu tagların arasındakileri kaldırdıysan sorun kalmaması lazım.

Önceki mesajları göster: