Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.06.2008, 22:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Geçen sene çıkarttığı "Resimler & Hayaller" albümünden sonra stüdyoya kapanan ve sessiz sedasız hazırlanan Gökhan Özen, yüreklerdeki aşkı ortaya çıkarttı ve müzik dünyasını kavurmaya geldi. 5 yeni şarkı ve versiyonlarıyla 8 track olarak hazırlanan "Bize Aşk Lazım" isimli Maxi Single'daki tüm eserlerin müzikleri Gökhan Özen'e ait. 2 şarkının sözlerinde gazeteci söz yazarı Hakkı Yalçın'ın imzası var.

Maxi Single'a adını veren "Bize Aşk Lazım" ve çıkış parçası olarak belirlenen "Vah Vah"; daha önce de "Aramazsan Arama", "Duman Gözlüm"... gibi bir çok hit şarkıya beraber imza atmış olan Gökhan Özen - Hakkı Yalcın ikilisini tekrar bir araya getirdi. Bir şarkının sözlerini Deniz Erten ile birlikte yazan Gökhan Özen diğer şarkıların hepsine kendi imzasını attı. Düzenlemeleri Gökhan Özen'in yanı sıra Suat Aydoğan ve Erhan Bayrak'ın yaptığı albümde Gökhan Özen kendini Özgür Aras'ın kurduğu ekibe emanet etti. Ünlü fotoğrafçı Lara Sayılgan'ın "Bize Aşk Lazım" için çektiği fotoğraflarda, Gökhan Özen'in stylingini Banu Ergenekon , Görsel Tasarımını ise Yetkin Başarır yaptı.

GKN Prodüksiyon ve DMC etiketiyle ile müzik marketlerdeki yerini alan "Bize Aşk Lazım" için oldukça heyecanlanan Gökhan Özen, "Sevenlerim yıllardır bana inanıyor ve beni yalnız bırakmıyorlar. Ben de onların bana olan güvenini sarsmak istemiyorum. O yüzden her albümde müzikal olarak bir adım öteye ilerlemek için gece gündüz çalışıyorum. Bu Maxi Single' da güzel şarkılar çıktı ortaya. 'Bize Aşk Lazım'da herkes kendine ait şarkıyı bulacak" diyor.

Maxi Single'ı piyasaya çıkmadan önce aldığı yüksek sipariş ile Unkapanı'nın yüzünü güldüren Gökhan Özen, "Ben aşk adamıyım. Aşk olmadan yaşayamam. Şarkılarımda yaşadığım duygularla ortaya çıkıyor. Bu albümde bu duyguları daha çok hissedeceksiniz. Sıcaklık derecesi yüksek bir albüm çıktı ortaya" dedi.

Mesaj konusu:

Üç muhteşem sesli üç cıvıl cıvıl kız, bu yazı sizin için çok daha eğlenceli hale getirmeye hazırlanırken ilk albümlerinin ilk video klibi "ilimon" ilk önce pafil.com'da müzik severlerle buluşuyor. Aliye Mutlu, Burcu Sinem Şenel ve Ebru Çetin'den oluşan BİRKİÜÇ, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerinde, ülkemizde hep çok sevilen, asla unutulmayan en sıcak türküleri yorumluyor. BİRKİÜÇ'le dans etmeden durmak mümkün değil!

"Balet Plak-We Play" etiketiyle raflarda yerini alan BİRKİÜÇ albümünde kıpır kıpır bir sound'a sahip 12 türkü sizi bekliyor. Evrensel vurmalı çalgıların yanı sıra kaşık, darbuka gibi yerel vurmalı çalgılar ve nefesli enstrümanların renk kattığı albümün prodüktörlüğünü Yeşil Giresunlu ve Haluk Polat birlikte üstlendiler.

BİRKİÜÇ sadece popüler müzik kulvarında değil, dünya müziği kulvarında da ülkemizde yayınlanan önemli çalışmalardan birisi olmaya aday.

BİRKİÜÇ'ün güzel sesli kızları bugüne kadar, reklamcılık, oyunculuk, müzisyenlik gibi birbirinden farklı kariyerlerde yol aldı. Ancak, yolları kesiştiğinde, içlerindeki müzik aşkını eğitim ve birikimleriyle birleştirdiler ve bir sinerji yakaladılar. Bu uyumun da, albümün insanı sarıp sarmalayan havasında etkisi büyük..

Mesaj konusu:

Banu Zorlu, "Yap Bi Güzellik Sevineyim" adlı albümünü çıkardı. DMC etiketiyle çıkan yeni albümünde yeni bir tarz denediğini söyleyen Zorlu, Tansel Doğanay'ın aranjörlüğünü yaptığı albümümün kayıtlarını Dubai'de gerçekleştirdiğini söyledi. Yaklaşık altı aydır stüdyoda olan Zorlu, dört şarkılık albümünde oryantal esintilerin ağırlıkta olduğu "Yap bi Güzellik Sevineyim" şarkısına çok güveniyor...

Şarkının yazlık mekanlarda hareketli ezgisiyle herkesi oynatacağını söyleyen Zorlu, "Bu şarkı Lübnan kökenli. Orada listelerde bir numarada. Umarım burada da beğenilir" dedi. Zorlu, yeni albüm için imajını da yeniledi...

Mesaj konusu:

Yıldız Asyalı, Seda Telciler ve Burcu Canbaş'dan oluşan Grup MP3, 29 Mayıs'ta çıkacak ilk albümlerinin heyecanını yaşıyor. Albümde 6 şarkının söz ve besteleri, TV dizilerinden tanınan Yıldız Asyalı'ya ait. "Benim Farkım", "Sevmek Zamanı", "Sabretmeye Değer", "Vazgeçemem", "Zehirli Çiçek" ve "Yolculuk" şarkılarına imza atan Asyalı. Ayrıca kemanıyla da şarkılara eşlik etti...

Grup ilk klibi, bestesi Goran Bregoviç'e ait, daha önce Oya - Bora ikilisinin seslendirdiği "Sevmek Zamanı" adlı şarkıya çekti. İlk kez 19 Mayıs'ta Mustafa Sandal'ın alt grubu olarak Samsum'da sahneye çıkan MP3, müzik piyasasına yeni bir soluk getireceklerine inanıyor.

Mesaj22.06.2008, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk albümü ile yakaladığı başarıyı, "Dokunma Bana" ve resmi internet sitesinde yayınladığı "Nilüfer" şarkısı ile devam ettiren ZEYNEP CASALİNİ'nin 2. albümü, "KİM GALİP ÇIKAR" Mess PRODUCTİON etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. 9 yeni parçanın bulunduğu albüm 3 ay süren yoğun bir stüdyo çalışmasının ardından tamamlandı...

Albüme Murathan Mungan, Pervin Oktay, Sunay Özgür, Kenan Vural, Can Alper, Ertuğ Ergin, Erdem Yörük, Hakan Caneroğlu, Genco Arı, Nedim Ruacan, gibi isimler katkıda bulundu.

Çizgisinden ve kalitesinden ödün vermeden müzikal yolculuğuna devam eden Zeynep Casalini, albüm için çekilen fotoğraflarda herkesi küresel ısınma ve dünyanın gidişatı hakkında duyarlı olmaya davet ediyor.

Rock alt yapıların yanı sıra ustaca ve tadında kullanılmış elektronik soundları da kullanmaktan çekinmeyen Zeynep Casalini, bu albümde daha vurucu, keskin ve yaşadığı hayatı sorgulayan bir tarza sahip.

Fotoğraflarını Raşit Algül'ün çektiği albümün ilk klibi söz ve müziği Pervin Oktay'a ait "Hayat Kendisi Seçsin" şarkısına çekiliyor...

Mesaj22.06.2008, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Davul çalarak müzik kariyerine başladıktan sonra 1998'den itibaren solisti olduğu grubu Sodapop ile çeşitli barlarda sahne alan Cenk Han Alkaya'nın ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AİR etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Marmara Üniversitesi Seramik bölümü mezunu Cenk Han Alkaya, 2 yıl boyunca ünlü opera sanatçısı Nuri Candaş'tan şan dersleri aldı...

10 şarkının yer aldığı albümün mixlerini Uğur Onatkut, masteringini Cem Büyükuzun yaptı. Prodüktörlüğü Cenk Han Alkaya'ya ait albümde yer alan tüm söz ve besteciler sanatçının 15 yıllık müzik yaşamının küçük bir özeti gibi. Arabesk tınılardan uzak durarak, modern bir sound anlayışı ve çizgisinde hazırlanan hazırlanan albümde sanatçıya, 2 şarkıda Aylin Aslım back vokal yaparak, düzenlemelerde Kargo gurubundan Serkan Çeliköz katkıda bulundu. Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müziği Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde, Beylerbeyi ve Ümraniye Kromtel fabrikasında çekildi.

Alternatif/indie rock tarzındaki albümün 2007 Haziran ayında başlayan kayıtları Mert Alkaya ve Faruk Kavi tarafından Cenk Han Alkaya'nın evinde yapıldı. Albümün davul kayıtları evin salonunda, şarkıların gitar ve diğer enstürman kayıtları; amfi ve mikrofonlar kurularak sanatçının odasında kaydedildi. Vokal kayıtlarının yarısı evde, geri kalan kısmı da doruk stüdyolarında Uğur Onatkut ve Alper Gemici tarafından kaydedildi.

Mesaj30.06.2008, 16:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

kerimdj yazmış:

Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Zeynep Dizdar Erol Köse imzalı 12 şarkıdan oluşan yeni albümü "Sana Güvenmiyorum" ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Albümün Ozan Çolakoğlu aranjörlüğünde hazırlandı...
Önceki mesajları göster: