Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj23.06.2008, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Yeni iPhone'nun fiyatı şok edecek!

iPhone'un yeni modeli şu saatlerde Amerika'da duyuruldu. Telefonun yeni özelliklerinin yanı sıra fiyatı sizi şok edebilir.

Çıktığı ilk günden beri eleştirilen iPhone, kendini bugün yeniledi. Yeni modelin adı iPhone 3G. iPhone 2.0 yazılımı ve yeni donanım özelliklerinin yanı sıra 8 GB'lık hafızaya sahip bu modelin fiyatı 199 Dolar olunca Apple, teknoloji tutkunlarını şok etti. Yeni özellikler arasında dahili GPS ve 3G desteği bulunuyor.

MobileMe

MobileMe uygulaması sayesinde iPhone ile Mac'ler değil PC'ler de çok uyumlu çalışacak. Microsoft Exchange Server desteğiyle, kurumsal kullanıcılar da iPhone'u tercih edebilecekler. Windows altında çalışan Outlook, kişiler ve kişisel dosyaları kolayca iPhone 3G ile senkronize edebiliceksiniz.

GPS Desteği Var

Yeni nesil telefonların olmazsa olmaz özelliklerinden biri olan dahili GPS sayesinde, telefon kullanıcıları gitmek istedikleri yeri, bilmeseler dahi, uydudan alınan bilgiler sayesinde bulabiliyor. Bulundukları yeri detaylı haritadan öğrenip, gidecekleri yeri de belirttikten sonra cihaz tarafından çizilen rota ile zamandan kazanıyorsunuz. Yeni iPhone'da 3G özelliği de mevcut.

Fiyatı

iPhone, geçtiğimiz yıl ilk çıktığında 599 Dolar fiyatla satılmaya başlanmıştı. Yeni iPhone'un 8 GB'lık hafızaya sahip olan modelinin fiyatı 199 Dolar. 16 GB'lık model ise 299 Dolar.16 GB'lık modelde sadece beyaz renk seçeneği mevcut.

Hangi Ülkelerde Satılacak?

Yeni iPhone'un satılacağı ülke sayısı 22. Bu ülkeler arasında maalesef Türkiye yok. Vodafone üzerinden Türkiye'ye giriş yapacak faturalı ve garantili iPhone 3G için biraz daha beklememiz gerekecek. Satılacak olan ülke listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ürünü satın almak isteyenler, en geç Temmuz'un başına kadar beklemek zorunda. Apple, 2008 içinde 10 milyon iPhone 3G satmayı hedefliyor.

3G Desteği Var

Görüntülü konuşma ve yüksek veri transferi imkanı sunan 3G teknolojisi, geç kalınmış olsa da artık yeni iPhone'da da var. İlk çıkan modelle kıyaslarsak, yeni iPhone kullanıcıları 2.4 kat daha hızlı internete bağlanabilecekler.

Ülkemizde, henüz 3G teknolojisi bulunmuyor. Ürünün ülkemize resmi yollardan gelmesi biraz uzun sürecek gibi görünüyor. Umuyoruz ki, yeni iPhone'un geliş tarihi ile Türkiye'deki 3G lisans sorunu da son bulur.
______________
BİR BEDAVA-SİTEM KLASİĞİ... MİSTANBUL.TR.GG.
Mesaj23.06.2008, 16:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eski iPhone kullanan insanlari sok eden bir haber bu Sad
Mesaj24.06.2008, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
Eski iPhone kullanan insanlari sok eden bir haber bu Sad


siz kullanıyormuydunuz??
______________
BİR BEDAVA-SİTEM KLASİĞİ... MİSTANBUL.TR.GG.
Mesaj24.06.2008, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet malesef
Mesaj22.07.2008, 16:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet kullananları üzecek ama ben kullanmıyorum Very Happy
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu