Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj25.06.2008, 17:34 (UTC)    
Mesaj konusu: MSN kullananların yeni kabusu

MSN listesinizde yer alan birisi sizi engellediğinde o kişiyi hep çevrimdışı görürsünüz. Uzun süredir listenizde çevrimdışı olan birisi, içinize kuşku düşürebilir ve "Acaba beni engelledi mi?" sorusunu aklınıza getirebilir. Bazı web siteleri, merak duygunuzu kullanarak ve sizi engelleyenleri göstereceğini söyleyerek hain tuzaklar kuruyor.
Bu akıl almaz tuzağı kurarak son günlerde MSN kullanıcılarının kabusu haline gelen www.listemdekiler.info adlı sitenin çalışma şekli şöyle... Çevrimdışı olsanız bile MSN adresinize "seni kim engellediyse ya da sildiyse görebiliyorsun" şeklinde bir ileti gönderiliyor.
Gelen linke tıklayıp e-posta adresinizi ve şifrenizi girdiğinizde sisteme giriş yapılıyor ve e-posta adresinizle birlikte kişisel bilgileriniz, özel mesajlarınız, size özel fotoğraflar ve daha birçok önemli bilgi çalınmış oluyor.
İşin kötü yanı olay bununla sınırlı kalmıyor. E-posta adresinizi ve şifrenizi alan bu site, hemen MSN listenizdekilere de ulaşmaya çalışıyor ve zincir bu şekilde uzayıp gidiyor.
Bu hataya düşmemek için yüzde yüz emin olmadığınız bir MSN mesajı linkini tıklamayın ya da mesaj kutunuza gönderilen her mesajı açmayın. Ayrıca kaliteli bir antivirüs programına sahip olmak ve bu antivirüs programını da sürekli güncellemek uzmanlar tarafından tavsiye edilen önlemler arasında...


Kaynak:http://www.teknorehberi.com


En son bizimogretmen tarafından 25.06.2008 17:35:30 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj25.06.2008, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

EVET HATTA SADECE BU KADARLA DA SINIRLI DEĞİL DAHA BİRÇOK SİTENİN REKLAMI ÇIKIYOR. ÇEVRİMİÇİ DE ÇEVRİMDIŞI DA OLSAM. GERÇEKTEN DE ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİYOR.
______________
Mesaj25.06.2008, 21:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

litemdekiler.info adlı site zaten takip ettiğim kadarı ile şu an için dev bir msn arşivine sahip.

" Boş İnsanlar - Boş İşlerle Uğraşırlar "


listemdekiler.info sitenin yetkililerini kınıyorum . . . !
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu