Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj26.06.2008, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Hit Artırmanın Yolları - http://htmlmekan.tr.gg

Hit Artırmanın YoLLarı http.//htmlmekan.tr.gg


1. Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak
Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekleri bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru şekilde kaydettirerek sitenize günde yaklaşık 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.

2. Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları
Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize uygun ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak yaklaşık olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.

3. Hızlı Erişim
Web sitelerimizi genelde güzel durmaları için güzel resimlerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze hoş gelmekle beraber sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak resimleri, scriptleri kullanmamak en güzelidir. Hele ücretsiz hostingleri kullanıyorsanız kesinlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve resimlerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Geocities tecrübesine dayanarak

4. Banner ve Link Değişimleri
Web siteleri arasında yapılan banner ve link değişimleri çok yararlı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve link değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.

5. Kaliteli İçerik
Sörfçüler gezdikleri sitelerde aradığının da fazlasının bulunmasını ister. Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır. Eğer bir girişinde bütün siteyi gezebiliyorsa zaten o ziyaretçi o siteye bir daha gelme gereği duymaz, fakat o kadar çok içerik varsa ve bir seferde bütün hepsini gezemiyorsa bu o ziyaretçinin en kısa sürede yarım kalan sörfünü tamamlamak için siteye tekrar gireceğinin belirtisidir.

6. Aktiviteler
Web sitelerinde yapılan aktiviteler çok önemlidir. Özellikle ziyaretçilerin online katıldıkları, birbirleri aralarında mesajlaşabildikleri ortamlar çok sevilmektedir. Örneğin ; Mesaj Panosu, Link Bankası, Maillist ,Ziyaretçi Defteri vs.. Bu aktivitelerde ziyaretçiyi memnun edecek ve o siteye tekrar girmesini sağlayacaktır.

7. Toplistler
Toplistler ; web sitelerinin istatistiklerini tutan, istatistiklere göre sıraya dizen web siteleridir. Bu sitelere üye olarak sitenizin istatistiklerinizi tutturabilir ve takip edebilirsiniz. Üst sıralarda yer alırsanız sitenize ziyaretçiler gelir. Fakat burda Toplist seçimi de çok önemlidir. Eğer hitiniz düşükse çok büyük sitelere, toplistlere katılmanın bir anlamı yoktur. Daha düşük ve hitinize uygun toplistlere kayıt olmak her zaman için daha yararlıdır.

8. Hit Makinaları
Yukarıda anlattığımız hit arttırma yollarının dışında, size hiç bir yarar sağlamayacak olan fakat toplistlerde üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan web trafik sitelerine üye olabilirsiniz. Buradan gelen ziyaretçiler sizin sitenizi hiç bir şekilde bilmez, gezmez ve içeriğiyle ilgilenmez. Sadece hitiniz artmış olur. Bu yolu kimseye tavsiye etmiyoruz.
Mesaj26.06.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence hitt arttırmanın en iyi yolu yaptığınız hizmeti karşılıksız paylaşmaktır. Wink

ayrıca yazılarınızıda okudum dediklerinizi yaparsakda zaten hitt oluyoruz
tabi benim amacım hitt deyil o ayrı bi konu zaten

başarılar...
Mesaj27.06.2008, 08:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

eyw dostum ama daha kolay yolları var usere user demiyorsun ama ellerine emegine saglık kardeşim
______________
Mesaj27.06.2008, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laughing
Mesaj04.10.2008, 19:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow
______________
:::WwW.HTMLMEKAN.TR.GG:::..® | Html Kodlari | | Javascript | | Webmaster Araclari | | Sohbet | |
Mesaj04.10.2008, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Diğer bilgilerde baslıkta mevcut
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=36314
iyi eğlenceler Wink


En son marasultraslan tarafından 05.10.2008 17:50:57 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj25.10.2008, 19:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

özgün içeriğe sahip bir site daima 1-0 önde başlar diyorum
Mesaj27.10.2008, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very HappyVery HappyVery Happy
______________
Mesaj04.11.2008, 17:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mad
______________


Mesaj04.11.2008, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok Güzel

Kod:
www.dersyerim.tr.gg

buraya girip bakarmısınız ben nasıl bunu yukarılara çıkarırım hepsine ekledim ama yok sitemi herke z beyeniyos sizde bakın bi destek için
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu