Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj27.06.2008, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu: En tuhaf kehanetler..

SALAKLIK KENDİ KENDİNİN PAZARLAMACISIDIR. ÇENESİNİ TUTMAYI ÖĞRENEMEYEN İNSANLAR TARİHİ SALAKLIKLARA İMZA ATTILAR... GELECEĞE DAMGA VURAN BULUŞLAR İÇİN ÖYLE SALAKÇA KEHANETLERDE BULUNDULAR Kİ SORMAYIN! İŞTE TARİHİN EN SALAKÇA KEHANETLERİ;
BAŞKA İCAT OLMAZ!: ABD PATENT DAİRESİ MÜDÜRÜ CHARLES DUELL, 1899 YILINDA: "İCAT EDİLEBİLECEK HER ŞEY İCAT EDİLMİŞTİR" DEDİ.

ELEKTRİK TARİH OLACAK: OXFORD PROFESÖRÜ ERASMUS WİLSON 1878 YILINDA; "BU YILKİ PARİS FUARI BİTTİĞİNDE 'ELEKTRİK IŞIĞI' DA ONUNLA BİRLİKTE BİTECEK VE BİR DAHA SÖZÜ EDİLMEYECEK" DEDİ.

OTOMOBİL SATILMAZ: LİTERARY DİGEST DERGİSİ, 1899 YILINDA; "OTOMOBİLİN ELBETTE BİSİKLET KADAR YAYGIN KULLANIMI OLMAYACAK" TESPİTİNİ YAPTI.

TELEFON ÇOK KUSURLU: 1876'DA YENİ TEKNOLOJİYİ REDDEDEN WESTERN UNİON YÖNETİCİSİ: "BU TELEFON DENEN ŞEYİN BİR İLETİŞİM ARACI OLARAK DÜŞÜNÜLMESİ İÇİN ÇOK FAZLA KUSURU VAR. BU ALET HİÇ İŞİMİZE YARAMAZ" DEDİ.

MİKROPLAR SAÇMA TEORİ: FRANSIZ FİZYOLOJİ PROFESÖRÜ PİERRE PACHET, 1872 YILINDA; "LOUİS PASTEUR'ÜN MİKROPLAR TEORİSİ SAÇMA SAPAN BİR KURMACA" DEDİ.

UÇAK İMKANSIZ: İNGİLİZ KRALİYET CEMİYETİ BAŞKANI LORD KELVİN, 1895 YILINDA;"HAVADAN UÇAN AĞIR MAKİNELER YAPMAK İMKANSIZDIR" DEDİ. -FRANSIZ HAR OKULU'NDA ASKERİ STRATEJİ DERSİ VEREN MAREŞAL FERDİNAN FOCH; I.DÜNYA SAVAŞI'NDAN ÖNCEKİ GÜNLERDE; "UÇAKLAR İLGİNÇ OYUNCAKLAR AMA HİÇ BİR ASKERİ DEĞERLERİ YOK" DEDİ.

SESLİ SİNEMA SAÇMALIK: WARREN BROS STÜDYOLARININ YÖNETİCİSİ H.M.WARNER 1927 YILINDA SESLİ FİLM TEKNOLOJİSİNİ REDDEDİP; "OYUNCULARIN KONUŞMALARINI KİM DİNLEMEK İSTER Kİ?" DEDİ.

RADYOYU KİM NE YAPSIN: RADYONUN ÖNCÜSÜ DAVİD SARNOFF'UN İŞ ORTAĞI 1920'LERDE NEDEN SARNOFF'UN RADYOSUNA DESTEK VERMEDİĞİNİ ŞÖYLE AÇIKLIYORDU: "TELSİZ MÜZİK KUTUSUNUN HAYAL EDİLEBİLECEK HİÇ BİR TİCARİ DEĞERİ YOK. BELİRLİ BİR KİŞİYE GÖNDERİLMEMİŞ BİR MESAJ İÇİN KİM PARA ÖDER Kİ?"

TELEVİZYON MÜMKÜN DEĞİL: MÜHENDİS LEE DEFOREST, 1926 YILINDA ŞU KEHANETTE BULUNDU; "TELEVİZYON, TEORİK VE TEKNİK OLARAK MÜMKÜN OLSA DA TİCARİ VE MALİ AÇIDAN İMKANSIZDIR."


KİMSE EVİNE BİLGİSAYAR ALMAZ: IBM YÖNETİCİSİ THOMAT WATSON 1943 YILINDA; "DÜNYADA BELKİ BEŞ BİLGİSAYARLIK BİR PAZAR ANCAK VAR" DEDİ. -POPÜLER MECHANİCS DERGİSİ İSE "GELECEKTE BİLGİSAYARLAR 1.5 TONDAN DAHA AĞIR OLMAYACAK" KEHANETİNDE BULUNDU. -DİGİTAL EQUEİPMENT CORPORATİON'IN KURUCUSU OLSEN İSE 1977 YILINDA ŞÖYLE DİYOR: "İNSANLARIN EVLERİNE BİLGİSAYAR ALMAK İSTEMELERİ İÇİN HİÇ BİR SEBEP YOK"


Mr. Green Laughing
Mesaj27.06.2008, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

MİKROPLAR SAÇMA TEORİ: FRANSIZ FİZYOLOJİ PROFESÖRÜ PİERRE PACHET, 1872 YILINDA; "LOUİS PASTEUR'ÜN MİKROPLAR TEORİSİ SAÇMA SAPAN BİR KURMACA" DEDİ.

Daha ne kurmacalar vardır heralde Very Happy

eline sağlık Wink
______________
Mesaj27.06.2008, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay be bunların içinde bi tane TÜRK olsaydı dünya ne derdi acaba Rolling Eyes
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu