Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj01.07.2008, 00:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Microsoft Xp'nin satışını durdurdu

Microsoft XP'nin satışı durduruldu
Microsoft, Windows XP işletim sisteminin perakende satışını durdurdu.
Şirket, stokların tükenmesinin ardından perakende olarak Windows XP satmayacak ancak üretici firmalarla yapılan anlaşma doğrultusunda 2010 yılına kadar henüz Windows Vista işletim sistemi ile çalışmayan bazı dizüstü bilgisayarlar XP işletim sistemi yüklü olarak kullanıcıya gelecek.

Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Alper Mestçi, mevcut lisanslı Windows XP kullanıcılarının teknik destek hizmeti almaya devam edeceğini bildirdi. Mestçi, şunları kaydetti:

''Yakın zamanda Windows XP için çıkardığımız Service Pack 3 sürümü, bu desteğin süreceğinin göstergesi olmakla birlikte, yine Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz.

Windows XP için kesintisiz destek sağlamamızın en büyük nedeni, kullanıcıların uzun seneler boyunca Windows tabanlı bilgisayarlarını koruduklarını bilmemizdir. Bu desteğimiz, bütün kullanıcılarımıza mümkün olan en üst seviyede destek vereceğimizin taahhüdü olarak değerlendirilebilir.''

Windows XP'ye teknik destek ya da güncelleme hizmetlerinin sunulması, mevcut XP kullanıcılarını 2014 yılına kadar potansiyel siber saldırılardan koruyacak.

Öte yandan teknik desteği durdurulan önceki sürümlerden Windows 98 ve Windows ME halen bazı bilgisayarda kurulu bulunuyor. Bu işletim sisteminin kullanıcıları, yazılımlarının güvenlik yamaları çıkarılmadığı için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya bulunuyor. Microsoft, söz konusu kullanıcıların zarar görmemeleri için Microsoft'un en son işletim sistemi Windows Vista'ya geçilmesini öneriyor.

______________


Mesaj01.07.2008, 06:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu haber biraz üzücü demekki zamanla hepimizin vistaya geçiçez ama bence vista biraz abartı ben pek istemiyorum vistaya geçmeyi...
Mesaj01.07.2008, 06:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç bir şey... Ama zaten herkes artık vistayı seçiyor..

Paylaşım için teşekkürler..
Mesaj01.07.2008, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

piyasada yeterince kopyası var ama belli bir süre sonra xp tamamemen silinecek gibi duruyor Wink
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu