Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj10.07.2008, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Viacom bizi dikizliyor!

Medya devi, Youtube telif davasında video erişim bilgilerini istedi. Google 12 TB veri çıkarttı. Youtube'suz Türk kullanıcılar güvende

Bu ara bir mahkemeden bir diğerine koşan Google’ın şimdi de başı Youtube ile dertte.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube geçtiğimiz aylarda, MTV, VH1, Comedy Central, Nickelodeon gibi önemli kanalları ve Paramount Pictures’ı bünyesinde bulunduran Viacom şirketi tarafından uluslar arası telif haklarını çiğnediği iddiasıyla dava edilmişti. Davayı yürüten Amerikan mahkemesinin kararına göre Google, bazı Youtube videolarının erişim bilgilerini Viacom ile paylaşmak zorunda kaldı. Google avukatları “İstediğiniz erişim bilgileri 12 terabyte’lık yer kaplıyor. Bu da yaklaşık 12 milyon kitap eder. Paket mi yapalım yoksa burada mı okuyacaksınız ?” şeklinde savunma yaptı.

Google, Viacom ile paylaşılacak olan kullanıcı bilgileri arasında kullanıcı kimliğini belli edecek bir içerik bulunmamakta olduğunu savunsa da IP adresi, kullanıcı adı gibi bilgilerin bulunması nedeniyle kişisel gizliliğin tehlikeye düştüğü konusunda tartışmalar başlamış durumda. Türk Youtube kullanıcıların endişelenmesine gerek yok zira Youtube hala kapalı ve uzun süre de açılacağa benzemiyor. Eğer davayı Viacom kazanırsa 1 milyar dolara konacak.

Kaynak: Yahoyt.com / Aklı fikri teknoloji olanların sitesi
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Mesaj10.07.2008, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Bu da yaklaşık 12 milyon kitap eder. Paket mi yapalım yoksa burada mı okuyacaksınız ?”


Laughing
Mesaj11.07.2008, 13:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz tesekkurler.
______________
Mesaj11.07.2008, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için treşşeükür..
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu