Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.07.2008, 16:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

nice yıllara naazimca başarılar dilerim dediklerini okudum haklısın her dediğinde kutlarım başarılar seninle olsun buradaki başarını hayatındada geçirmen dileğimle Wink

sizde şiir seviyorsanız şiirlerinizi başlığıma ekleyin sitemde yayınlayacağım
kimse şiir sevmiyor boşuna uğraşıyorum Crying or Very sad
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=32132
Mesaj11.07.2008, 17:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

yiyki kurdun o zaman siteyi
Mesaj11.07.2008, 17:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay be bir sene olmuş...
tebrikler naazımca
sen olmasaydın bedava-sitem bu günlere gelemezdi...
şimdi olmadığın için de tadı yok
teşekkürler ve tebrikler
Mesaj11.07.2008, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

tebrikler naazimca

www.ewim-cafe.tr.gg
Mesaj11.07.2008, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aylar sonra tr.gg ye girdim ve başlığı gördüm..Ve cevap yazmadan duramıcam çünkü Tr.gg nin ŞÜPHESİZ EN ÖNEMLİ SİTESİNİN 1. yaşını kutlamamak eski bir bedava-sitem üyesi ve modu olarak terbiyesizlik demektir benim için Smile

Naazimca bir çok sitenin özellikle kurulum aşamasında yardımına koşan bir acil yardım meleğidir. Teman mı yok gir naazimca ya al, butonun mu yok , eklemeye kod mu yok gir naazimcaya al.. Bi de adamın konularını çaldık zaman zaman bize verdikleri yetmiyomuş gibi Smile

Her meyve veren ağaç gibi sen de taşlandın naazimca , yeri geldi kıskanıldın , takitlerin bile çıktı kimi nazimcafe oldu kimi naaazimca oldu ama hiç biri sen olamadı..!İsmin yetmiyormuş gibi yaptıklarınında taklidi çıktı üstelik Smile Herkes tema yapar oldu,buton yaptılar vs..Tabi bunlar güzel şeyler ah ! bi de keşke gerçekleri kadar tutulsalardı Smile az daha temacılık isminde yeni bir zanaat doğuyordu Smile

Sitenin hitlerine diyecek hiç bi lafım yok zaten Smile Artık aşmışsın hit olaylarını .. Allah tüm yeni başlayan kardeşlerime de böyle gani gani ziyaretçiler nasip etsin Smile

Ehh..Ben de artık ziyaretin kısası makbuldür deyip yoluma geri döneyim.Bir gün yine yolum düşerde uğrarsam daha yeni başarılarını da duymak isterim naazimca. Uzun lafın kısası Sitenin 1. yaşı kutlu olsun..Daha nice yıllara erişsin inşallah..

Haydi kalın sağlıcakla dostlar Smile

En son pobrediablo tarafından 11.07.2008 18:21:56 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj11.07.2008, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başlığı görmüşken bende bişeyler yazmak istiyorum.Bedava-sitem com'u bana sevdiren kişi naazimcadır.İlk göz ağrım ilgazlim18 sitesini açtığımda tasarım nedir,kod nedir,nasıl eklenir,kısacası site nasıl yapılır hepsini onun videolu anlatımlarıyla öğrendim.Nazımca arkadaşımıza buradan bir kere daha tesekkür etmek istiyorum .
Ve diyorumki nice yıllara nazımca........

Mesaj11.07.2008, 20:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nica yıllara, seni hiç tanımasam da adını çok duydum.

Her konuda yolun açık olsun, nice yıllara.

Deme, şu niçin böyle; Yerincedir ol öyle. Bak sonuna sabreyle, Görelim Mevlâ neyler! Neylerse güzel eyler!

Cümleler doğrudur, Sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz, Sen eğri isen...
Mesaj11.07.2008, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi ki varsın naazimca
nice güzel yıllara Very Happy

www.naazimca.tr.gg
Mesaj11.07.2008, 22:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: www.naazimca.tr.gg 1 Yaşında...

naazimca yazmış:
Bedava-sitem ailesine 12.07.2007 tarihinde katılan www.naazimca.tr.gg yarın itibari ile 1 senesini doldurmuştur , bu bir sene içinde çoğu konuda öncülük yapmıştır , ve birçok konudada birinliciği vardır. Bunlar;

1- tr.gg de en cok sitesi kapanan birinciliği Razz
2- tr.gg en cok teknik sorun yaşayan site ( hala yaşamaktadır)
3- tr.gg en çok içeriği çalınan kullanıcıdır.
4- tr.gg en çok şikayet edilen sitedir. (Bana göre tabiki , Yöneticiler daha iyi bilir)

5- Bedava-sitem Türkiyede sitenin orjinal tasarımları haricinde ilk defa tasarım yapıp bunu kod olarak dağıtan ilk sitedir ve hala şuan naazimca tasarımları en çok kullanılan tasarımlardır..

6- Bedava-sitemde ilk kez videolu anlatımlar yaparak yeni üye olan ve kod kullanmayı bilmeyen kullanıcılara yararlı olmaya çalışmıştır .

7- www.naazimca.tr.gg sitesi gerek ziyaretçi gerek hit gerekse pagerank bakımında birçok com ve net uzantılı siteyi geride bırakmıstır .

8-com ve net uzantılı siteleri dışında kendi özgü kod yapıp yayınlayan ilk sitedir . Şuan birçok tr.gg sitesi , blog siteleri ve hatta com ne net uzantılı siteler naazimca nın kodlarını kullanmaktadır.

Naazimca uzun bir dönem modluk yaparak bedava-sitem foruma katkı sağlamaya çalışmıştır , hiçbir zaman hiçbir siteyle ne de 1 gününde nede 1 senesinde banner takası yapmamıştır , hiçbir siteye bağlı kalmadan kendi özgü bir web sitesi tasarlamaya çalışmıştır herzaman..

12.07.2007 tarihinde ilk üye oldugu zaman bedava-sitem sadece 1 aylıkdı. Benim ilk üye olduğu zamanlar yönetici olarak Selin hanım vardı , ki hala var sanırım burdan emekli olur gider Razz mod olarak net, com ve mj istanbul adlı arkadaslar vardı ve forumda online ortala 20-30 kişi olurdu , ogünden bugüne çok sey değişti ve gelişti , şimdi herkes hayal dünyasını istediği gibi kurabiliyor , web sitem nasıl hit kazanır nasıl büyür diye arayış içinde olan arkadaşlara söyliyeceğim tekşey zamandır , sitesinizi sık sık güncelleyin yeni içerikler ekleyin ve zamana bırakın , banner takası , hit le ilgili sitelere link vermek hepsi bana göre boş iş. Siz kendi bildiğiniz yapın ve zamana bırakın.

Nice Yillara Naazimca!.....Bencede iyiki varsin Naazimca Wink Wink
Ben biraz benim goruslerimi paylasmak istiyorum:
Naazimca ben ilk site actigimda en ilk olarak onun sitesini buldum ve cok begendim,boyle site nasil olur dedim.Gercekten herseyi Naazimca'ya borcluyum.Ben bir yardim istemistim Naazimca'dan baslik resmi hakkinda bir bilgi edinmek istedim..Bu soruyu ozel mesajla sordum, Naazimca'da hemen cevap verdi.Kendisinden bir kod istemistim onuda verdi.Onun sayesinde html kodlar nedir nasil birseydir ogrendim!...
Tesekkurler Naazimca Wink
Nice basarilara.......

En son cevdetprizrenli tarafından 11.07.2008 22:37:19 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Mesaj12.07.2008, 11:13 (UTC)    

naazimca yazmış:
12.07.2007 tarihinde ilk üye oldugu zaman bedava-sitem sadece 1 aylıkdı. Benim ilk üye olduğu zamanlar yönetici olarak Selin hanım vardı , ki hala var sanırım burdan emekli olur gider Razz mod olarak net, com ve mj istanbul adlı arkadaslar vardı ve forumda online ortala 20-30 kişi olurdu , ogünden bugüne çok sey değişti ve gelişti ,

Evet Nazımım o zamanları hatırladıkca çok güzel günlerdi sen bu güzel günlerin bedava sitemin en güzel örneklerindensin sen Bedava sitemde yüzbinlerce kişiye tasarımlarınla sitelerine hayat veren insansın.Seninle mod olduğumuz zamanda mod olmadığımız zamandada bedava siteme yapdığın yapacağın yardımlardan dolayı bedava sitem kullanıcıları adına teşekkür ediyorum .

Sen İnternet dünyasında artık nazımca değil benim için webmaster olarak bedava sitemi bu günlere taşıyan kişisin sen başarının anahtarısın (bunu anlayabilenlere Smile )

Hayatında ve yeni açdığın ......com ve .......net sitelerinde başarılar dilerim eminimki oralardada en güzel başarıları elde edeceğini ve zirvedeki yerini koruyacağına eminim..Başarılar...

Nazımım sen bir tabiyat harikasısın oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Smile

[img:4bdbfd0dc4]http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_160544765.jpg[/img:4bdbfd0dc4]
Mesaj12.07.2008, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Naazimca oLmasaydı, Bedava-sitem bu kadaR tanınmayacaktı...

v£ Mjistanbul'a 20 temmuz 2007 30 ağustos 2007 tarihlerinde bana çoK yaRdımı dokundu.. ÇoK saoL MJİSTANBUL...

Mesaj12.07.2008, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Meraba naazimca bence herkese yardım etsen mesela benim tasarıa ihtiyacım var onu yapsan sora başkasını güzel bannere siteni daha da geliştirsen daha iyi olacak... kesin... sonra forum açsan frmtr dan fazla üye yakalasan günde ne kadar kazanacağını biliyor musun?
başarılar ben seni büyüklüğünle her zaman destekliyeceğim....

Mesaj12.07.2008, 11:32 (UTC)    

Tebrikler Wink

naazimca yazmış:

Kodlarının içinde sitenin framesini yayarsan daha çoook teknik sorun yaşarsın Mr. Green

sanalcity V.4.0 Beta! http://www.sanalcity.tr.gg/

trggcanavari..!
Mesaj12.07.2008, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj yazan arkadaşlarımı tek tek teşekkür etmek yerine toplu teşekkürün daha iyi oalcağını düşündüm , sonuçda bu alanı kullanan diğer kullanıcıların mesajılarını haksızlık etmemiş olurum .

zapmap2 yazmış:
bence tr.gg nin en başarılısı sensin...

güzel sözlerin için tşk ederim.

madchat yazmış:

nİCE yILLARA..

Teşekkür ederim madchat darası sizin başınıza.

7eylul yazmış:
Tebrikler Nazımca Yeni yaşınızda başarılarınızın devamını dilerim. Siteniz her zaman ön saflarda olur inşallah. Allah yolunuzu açık etsin.

iyi dileklerin ve pasta için Teşekkür ederim 7 eylül..

netdunya yazmış:

bence o bir resital o bir klasiktir. Herkes kimden bahsettiğimi çok iyi biliyor tabii ki naazimca.tr.gg den bahsediyorum. Kim ne derse desin bir çok şeyi hiç karşılık beklemeden özveri ile paylaşmış ve tr.gg de öncü olmuştur. Bir çok kullanıcı onun sitesi sayesinde tr.gg ile tanışmış neden bende kendime ait bir site yapmayayım demiştir. Bedava bir siteyle neler yapılabileceğini kanıtlamış hatta bedava bir siteyle de para kazanabilineceğini göstermiştir. Burada sorunlara hiç değinmeyeceğim çünkü onların hepsi gelip geçicidir. Hep iyi tarafını görmeye çalışsak daha iyi olacağı kanısındayım. Büyük ustayı tebrik ederim Allah başarılarının devamını getirsin Şimdi bize öğrettikleri ile artık bende host alarak sitemi kurmaya çalışıyorum Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Başta Bedava-sitem naazimca - mjistanbul - Hackerfriend ve diğer isimlerini sayamadığım dostlarıma.. Nice mutlu senelere naazimca Mr. Green

Tşk ederim netdünya güzel sözlerin için , Bedava-sitemde tanıdğım en iyi ve dürüst insanlardan birisin..

sevgi-sitem yazmış:
başarılar naazimcaaaaaaa Wink

Tşk ederim sevgi-sitem sizide başarılar diliyorum ,

net-tr yazmış:
Naazimcayı Eskıler Bilir..
Ben 20 Hazırandan Beri Trbuns , Emoyapim Eskı Sitelerımle Burada İdim.. Çok Guzel Seylerdi Eskıden..
Ama Malesef Bu Aylarda Bazı Karısıklıklar Oldu..
Naazimca İlk Tasarımı Bulan Kısıdır ! Bundan Herkes Emın Olsun .. Bana Sitelerımde Naazimcanın Tasarımları Çok Yardımcı Oldu.
Simdıye Kadar Bedava-Sitemde Verdigin Emeklerden Dolayı..
sana Tesekkür Ediyorum !

tşk ederim net-tr güzel sözlerin için .

bedavasitem-tasarim yazmış:
tebrikler Razz
ilk tanıdığım dönemlerde yanlışta tanısam o bir dost..
bunu geçte olsa anladım..

o tr.gg de devrim yapan ilk kişidir..
devrimi ne oldu ?
ice blue tasarım yapmasını bizlere o öğretti..
ve onun tasarımları şuı anda sadece türkiye dğeil diğer ülkelerdeki bedava-sitemlerdede kullanılıyor..
Türkiye'nin dünyaya açılan sitelerinden birisi naazimca..

tekrar yeni yaşını kutluyorum...

@fenercafe

Tşk ederim Fener , sende bedava-sitemin çok tanınan ve bilinen kullanıcısın ,
yapmış oldugun modluk dönemindeki senin için görüşlerimi biliyorsun , bence normal kullanıcı olarak yaptıgın ozaman ki modlukdan daha başaralısın. Böyle devam et. Wink

hayaller-de yazmış:
aslında yazılacak cok fazla sey var ama arkadaslar o kadar guzel ifade etmişlerki..ben nazımcanın bilinmeyen beklide saklı kalan kısmından dostlugundan arkadaslıgından bahsetmek istedim..
benim için önemli kişilerin arasındadır nazımca...bedava siteme ilk üye oldugumun zamanlarda sorularıma yanıt veren ve sitesinden edindigim bilgi ve kodlarla suanda basarıya ulasmıs olan siteme hayat verdim..
bunda nazımcanın büyük katkısı vardır..her zaman tesekkürü borc bildim ... Wink
nazımcanın calısmalarını takip eden kişiler arasındayım..yapmıs oldugu her is basarıya yakın işlerdir vede basarılı olmustur..cunku kendisi gercek bir uzman...
ve harıka bir dost...nice senelere nazımca Wink
HEP BERABER OLMAK DİLEGİMLE ..BURDA OLMAN COK GÜZEL.. Razz Wink

Tşk ederim hayal sende iyi bir insansın ve en güzel yanın haksızlığa tahammül edememen . Sen gibi bir dostum olduğu için şanslıyım.

esrafanclup yazmış:
Doğum gününüz kutlu olsun çok basarılı birkişi ve site konusun da insanlara ısıktutan birisiniz bende sitemiz gğzel olması bir kısmı size bağlı tekerlerimi iletir basarılarınızın dewamını dilerim...
www.esrafanclup.tr.gg sevgilerle.....

Bende bu güzel sözlerin için sana tşk ederim esrafanclup , Wink

namazvebiz yazmış:
Selamun Aleykum
Usdat Allah Daha Nice Yollar Versin Hayırlı Olsun Allah Utandirmasın

Aleyküm selam , mesajın tşk ederim , Allah seninde yolunu açık etsin Wink

edep34 yazmış:
nice yıllara naazimca başarılar dilerim dediklerini okudum haklısın her dediğinde kutlarım başarılar seninle olsun buradaki başarını hayatındada geçirmen dileğimle Wink

Tşk ederim ertu , sana en sevdiğim şiirimi gönderdim arada bir okursan sevinirim . Smile

senininternetin yazmış:
yiyki kurdun o zaman siteyi

Dediğini anlamadım ama üşünemeyip cevap yazma zahmetinde bulunduğu için tşk ederim.

beyazadamla yazmış:
vay be bir sene olmuş...
tebrikler naazımca
sen olmasaydın bedava-sitem bu günlere gelemezdi...
şimdi olmadığın için de tadı yok
teşekkürler ve tebrikler

Çok tşk ederim beyazadamla sözlerin için , artık yeni naazimca lar var buyüzden forumda bana gereksenim oldugunu inanmıyorum Wink

ewim-cafe yazmış:
tebrikler naazimca
www.ewim-cafe.tr.gg

Sözlerin için tşk ederim ewim-cafe Wink

pobrediablo yazmış:
Aylar sonra tr.gg ye girdim ve başlığı gördüm..Ve cevap yazmadan duramıcam çünkü Tr.gg nin ŞÜPHESİZ EN ÖNEMLİ SİTESİNİN 1. yaşını kutlamamak eski bir bedava-sitem üyesi ve modu olarak terbiyesizlik demektir benim için Smile

Naazimca bir çok sitenin özellikle kurulum aşamasında yardımına koşan bir acil yardım meleğidir. Teman mı yok gir naazimca ya al, butonun mu yok , eklemeye kod mu yok gir naazimcaya al.. Bi de adamın konularını çaldık zaman zaman bize verdikleri yetmiyomuş gibi Smile

Her meyve veren ağaç gibi sen de taşlandın naazimca , yeri geldi kıskanıldın , takitlerin bile çıktı kimi nazimcafe oldu kimi naaazimca oldu ama hiç biri sen olamadı..!İsmin yetmiyormuş gibi yaptıklarınında taklidi çıktı üstelik Smile Herkes tema yapar oldu,buton yaptılar vs..Tabi bunlar güzel şeyler ah ! bi de keşke gerçekleri kadar tutulsalardı Smile az daha temacılık isminde yeni bir zanaat doğuyordu Smile

Sitenin hitlerine diyecek hiç bi lafım yok zaten Smile Artık aşmışsın hit olaylarını .. Allah tüm yeni başlayan kardeşlerime de böyle gani gani ziyaretçiler nasip etsin Smile

Ehh..Ben de artık ziyaretin kısası makbuldür deyip yoluma geri döneyim.Bir gün yine yolum düşerde uğrarsam daha yeni başarılarını da duymak isterim naazimca. Uzun lafın kısası Sitenin 1. yaşı kutlu olsun..Daha nice yıllara erişsin inşallah..

Haydi kalın sağlıcakla dostlar Smile

pobre seni tekrar gördüğüme mutlu oldum , bence 1. sınıf bir arkadaşsın. Wink

ilgazlim18 yazmış:
Başlığı görmüşken bende bişeyler yazmak istiyorum.Bedava-sitem com'u bana sevdiren kişi naazimcadır.İlk göz ağrım ilgazlim18 sitesini açtığımda tasarım nedir,kod nedir,nasıl eklenir,kısacası site nasıl yapılır hepsini onun videolu anlatımlarıyla öğrendim.Nazımca arkadaşımıza buradan bir kere daha tesekkür etmek istiyorum .
Ve diyorumki nice yıllara nazımca........

Tşk ederim Ilgazlım , aslında bedava-sitemi sana sevdiren kendinsin ve sadece aranızı bulmuşum Smile başarılar

hackerfriend yazmış:
Nica yıllara, seni hiç tanımasam da adını çok duydum.
Her konuda yolun açık olsun, nice yıllara.

tşk ederim hackerfriend , bedava-sitemde başarılı bulduğum kullanıclarında başında geliyorsun.. Seninde yolun açık olsun..

hakertaburu yazmış:
İyi ki varsın naazimca
nice güzel yıllara Very Happy
www.naazimca.tr.gg

tşk ederim hakertaburu , sende iyi ki varsın ki cevap yazma zahmetin bulunmuşun. Başarılar..

cevdetprizrenli yazmış:
Nice Yillara Naazimca!.....Bencede iyiki varsin Naazimca Wink Wink
Ben biraz benim goruslerimi paylasmak istiyorum:
Naazimca ben ilk site actigimda en ilk olarak onun sitesini buldum ve cok begendim,boyle site nasil olur dedim.Gercekten herseyi Naazimca'ya borcluyum.Ben bir yardim istemistim Naazimca'dan baslik resmi hakkinda bir bilgi edinmek istedim..Bu soruyu ozel mesajla sordum, Naazimca'da hemen cevap verdi.Kendisinden bir kod istemistim onuda verdi.Onun sayesinde html kodlar nedir nasil birseydir ogrendim!...
Tesekkurler Naazimca Wink
Nice basarilara.......

Tşk ederim cevdetprizrenli , Sorularına hemen cevap vermemdeki sebeb sanırım müsait olmamdır , şimdi istesen zor Razz Başarıların devamı diliyorum.

mjistanbul yazmış:

Evet Nazımım o zamanları hatırladıkca çok güzel günlerdi sen bu güzel günlerin bedava sitemin en güzel örneklerindensin sen Bedava sitemde yüzbinlerce kişiye tasarımlarınla sitelerine hayat veren insansın.Seninle mod olduğumuz zamanda mod olmadığımız zamandada bedava siteme yapdığın yapacağın yardımlardan dolayı bedava sitem kullanıcıları adına teşekkür ediyorum .
Sen İnternet dünyasında artık nazımca değil benim için webmaster olarak bedava sitemi bu günlere taşıyan kişisin sen başarının anahtarısın (bunu anlayabilenlere Smile )
Hayatında ve yeni açdığın ......com ve .......net sitelerinde başarılar dilerim eminimki oralardada en güzel başarıları elde edeceğini ve zirvedeki yerini koruyacağına eminim..Başarılar...
Nazımım sen bir tabiyat harikasısın oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Smile

Tşk ederim Abdullah abi birşeyleri başardıysak bunda eminim sizinde payınız var , Bedava-sitemdeki en eski ve en kadim dostumsun.. Ben bedava-sitemde ilk seni gördüm , senin sitenin 1 yılı gecti , kutlayamadık ama benim sitemin birinci yılına ortak olup mesaj yazdıgın icin tsk ederim.

davids89 yazmış:
Naazimca oLmasaydı, Bedava-sitem bu kadaR tanınmayacaktı...

v£ Mjistanbul'a 20 temmuz 2007 30 ağustos 2007 tarihlerinde bana çoK yaRdımı dokundu.. ÇoK saoL MJİSTANBUL...

tşk ederim david başlangıç tarihlerimiz birbirine yakındır , genç bir arkadaş olarak seni başarılı buluyorum... Umarım böyle devam edersin.

webmatematik yazmış:
Meraba naazimca bence herkese yardım etsen mesela benim tasarıa ihtiyacım var onu yapsan sora başkasını güzel bannere siteni daha da geliştirsen daha iyi olacak... kesin... sonra forum açsan frmtr dan fazla üye yakalasan günde ne kadar kazanacağını biliyor musun?
başarılar ben seni büyüklüğünle her zaman destekliyeceğim....

Tşk ederim webmatematik , önelerin güzel belki ilerde dediklerini yaparım Wink

sanalcity yazmış:
Tebrikler Wink

naazimca yazmış:

Kodlarının içinde sitenin framesini yayarsan daha çoook teknik sorun yaşarsın Mr. Green

Bence seni teknik desteğe almalılar , bu konulardaki bilgin çok fazla ama eksik biraz da bilgi toplaman lazım. Razz
Üşenmeyip verdiğin cevap için tşk ederim .

Mesaj yazan arkadaşlarımın hepsini tekrar tekrar tşk ederim . Mesaj yazmasada gönülden ve özel mesaj yoluyla destek veren arkadaşlarımada tekrar tşk ederim..

En son nazimca tarafından 12.07.2008 14:53:24 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj12.07.2008, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nice yıllara yolunuz açık olsun.Bende sizi hiç tanımadım ama adınızı çok duydum. Very Happy
Önceki mesajları göster: