Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.07.2008, 18:18 (UTC)    
Mesaj konusu: dikkat bu virüs durdulamıyor!!!!

Dikkat! Bu Virüsü Durdurulamıyor
Yeni çıkan bir virüs türünün bilinen en iyi güvenlik yazılımlarını dahi işlevsiz hale getirdiği öne sürülüyor.
Cumartesi, 19 Temmuz 2008 18:48

Her geçen gün artan trojan sayısına son günlerde bir yenisi daha eklendi. Bilinen en iyi güvenlik yazılımlarının dahi bu trojani durduramayacağını savunuluyor.

Her geçen gün artan trojan sayısına son günlerde bir yenisi daha eklendi.Bu trojenin geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre en iyi 10 güvenlik yazılımı bile Limbo 2 ile baş edecek potansiyele sahip değil.

CHIP'in haberine göre Limbo 2'nin geliştiricileri her sürümü kişiselleştirebilme imkanına sahip ve bu Limbo 2'lerin her sürümü kendine özel ve yegane olduğundan, anti-virüs yazılımları tarafından bu spesifik trojanin yakalanmasının oldukça güç olduğu ifade ediliyor.

Phishing saldırılarıyla adından yakın gelecekte fazlasıyla söz ettirebilmesi ihtimal dahilinde olan Limbo 2, bilgisayarlardaki banka kayıtları ve hesap bilgilerine göz dikmiş durumda. Problem şu ki, bir bilgisayar kullanıcısı bilgisayarının başına geçtiğinde ve banka hesabına web sitesi aracılığıyla girdiğinde, bu kullanıcıdan hesap bilgileriyle ilgili gerektiğinden fazla bilgi isteyen Limbo 2, girilen bilgileri ise aynen trojen sahibine iletiyor.

EN TEMEL GÜVENLİK YAZILIMLARI BİLE ÇARESİZ

Müşteri ve ağ güvenliğiyle tanınan Prevx'deki Malware Araştırma Yöneticisi Jacques Erasmus, bu konuda şu sözleri ifade etti: "Limbo 2, bugüne kadar karşılaşılan en ciddi ve tehlikeli trojan sayılabilir. Antivirüs yazılımları tarafından bu tür trojanlar tespit edilebilse de, birkaç saat içinde kendini tamamen gizleyebilme yeteneğine sahip. Daha önemlisi ise Limbo 2'nin pek çok varyasyona sahip olması. Bu kadar çeşide sahip olan bir trojanin tespit edilmesi de maalesef pek kolay bir iş değil. Bu trojan'i kim tasarladı bilemiyoruz ama Limbo 2'yi ortaya çıkaranların bu işten epey para kazandığını rahatça söyleyebilirim."
______________
aşk bitti....
www.arabeskdamar.tr.gg
Mesaj19.07.2008, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Kardeş İl Önce Virüsü Bi Firma Cıkarır Sonra Her Yere Buşaştırır SOnrada Onun Virüs Programını Satar Bu İşer Böle Adam böle Program Satıyor.. O

Arrow Virüsü Cıkaran Firmanın Tekidir kardeş Yakında Virüs Programıda Çıkar


En son metrix- tarafından 19.07.2008 18:45:43 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj20.07.2008, 01:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

doğru
______________
Mesaj20.07.2008, 06:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

panzehiri olmayan zehir olmaz Razz
Mesaj20.07.2008, 08:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Doğru
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu