Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj20.07.2008, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu: aşk acısını hafifleten öneriler (ilginç )

alıntıdır...


Aşk Acısını Hafifleten Öneriler


Hayatınızın aşkıyla yollarınızı ayırmak zorunda kaldınız. Aşk acısı çekiyorsunuz nasıl hafifletirsiniz? Yaşamakta olduğunuz bu sürecin 'geçici' bir süreç olduğunu bilmelisiniz.

1. Çok gerekmedikçe ayrıldığınız kişiyle konuşmayın. Ayrıldığınız kişiden çocuğunuz varsa veya aranızda henüz kapatmadığınız parasal ve maddi konularınız vs. o kişiyle sadece bu konular üzerine konuşmak için bir araya gelin. Ortak arkadaş ve dostlarınızla sohbetlerinizde bile o kişiden bahsetmeyin. Aynı ortamda olmanız gerektiğinden nazikçe selamlaşın, yalnız kalmayın ve konuşmayın.

2. Sizin için duygusal anlamı veya anısı olan, o kişinin size verdiği objelerden derhal kurtulun. Satılabilecekleri satın, maddi ve manevi değeri olmayan hediyeleri verin.

3. Zor zamanlarda arkadaş desteği önemlidir. Onlara derdinizi anlatmak yerine etkinlikler yaparak oyalayın.

4. Başkasıyla ilişkiye başlamayın. Kalbinizde ayrılık acısı varken doğru kişiyi bulsanız bile doğru ilişkiyi yaşayamazsınız.

5. Daha önce vakit ayıramadığınız için başka bir zamana ertelediğiniz bir şeyler yapın. Dans kursuna gidin, egzersize başlayın

6. İnsanlar ayrılmışsa bir sebebi vardır. Ayrılık acısı yaşarken insanlar hep ‘yaşanan mutlu günleri’ düşünür ama bu düşüncenin size bir yararı olmaz. Kendinize “Ayrılmamız iyi oldu, çünkü...” diye başlayan bir liste yapın. Ayrılık sürecini bir ‘arınma’ süreci olarak düşündüğünüzde psikolojik değişiminizi olumlu bir raya oturtabileceksiniz.

7. Ayrıldığınız kişi hakkında duygularınızı ve düşüncelerinizi bir kağıda yazın ancak asla ona göndermeyin. Ayrıldığınız kişiye artık duygularınızı açıklamanın anlamı yok, biraz zaman geçtikten sonra yırtıp atın.

8. Yaşadığınız acıları ve sıkıntıları yaşayan milyonlarca insan var. Biraz zaman geçtikten sonra kendinizi tekrardan iyi hissedecek ve yeni birini nasıl olsa bulacaksınız.

9. Duygusal meselenizi aklınızda ve kalbinizde tam olarak bitirmeden önce ayrıldığınız kişiyle arkadaş olmayı falan düşünmeyin. Ayrılırken "dost kalmak" nazik bir temennidir. Ama insanlar ayrıldıkları kişilerle çok nadiren dost kalabilirler. Duygusal dengenizi tekrar yoluna koyduktan sonra, ancak o zaman o kişiyle arkadaş olarak devam etmek isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz. Daha önce değil.

10. Ayrılık acısı çekerken alkole ve yemek yemeye sardırmayın. Hiçbir faydası olmaz!

Yaşadığınız bu acılı sürecin en iyi ilacı zamandır. Sabırlı olun, kendinizi yıpratmayın ve suçlamayın. Her ayrılık bir deneyimdir. Varsa hatalarınızdan ders çıkarın.
Mesaj20.07.2008, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Samimi arkadaşlarınızla gezin tozun hayatınızı yaşayın kafanıza bile takmayın unutmayın daha önünüze neler neler çıkacaktır Mr. Green
Mesaj20.07.2008, 19:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Samimi arkadaşlarınızla gezin tozun hayatınızı yaşayın kafanıza bile takmayın unutmayın daha önünüze neler neler çıkacaktır Mr. Green
Mr. Green
______________
Mesaj20.07.2008, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu arada o benim önerim bana ait Mr. Green yani
Mesaj21.07.2008, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

5. ilginçmiş Mr. Green
______________
Mesaj24.02.2009, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunlar ne böyle Very Happy

5 ilginç Very Happy
Mesaj24.02.2009, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım,yaklaşık 4-5 eski başlığa yorum yazmışsın.Eski başlıkları okumayı ben de severim ama üste taşımaya ne gerek var!Sadece okuyalım lütfen...
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu