Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj03.08.2008, 19:31 (UTC)    
Mesaj konusu: Dünya tarihinin en eski esprisi

--------------------------------------------------------------------------------

Dünyanın en eski esprisinin Sümerler'e ait olduğu söyleniyor. Dünyanın en iyi esprileri arasında sayılan esprilerden birisi:


Dünyanın en eski esprisi M.Ö. 1900’e dayanıyor. Sümerler’in kitabelerindeki espri şöyle: “Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında osurmaz”

“Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında osurmaz”, Wolverhampton Üniversitesi’nin araştırmaları sonucunda yayınladığı ‘dünyanın en eski 10 esprisi’ arasında birinci sırada yer alıyor. M.Ö. 1600’lerde Mısır halkının Kral Snofru üzerine yaptığı espri ikinci sırada: “Sıkılmış bir firavunu nasıl eğlendirirsiniz? Bir kayık dolusu ve sadece balık ağıyla giyinmiş genç kadını Nil’e bırakırsınız ve firavunu balık tutmaya teşvik edersiniz” Bilinen en eski İngiliz esprisi 10. yüzyıla dayanıyor: “Bir erkeğin uyluklarında asılı duran ve sık sık dürttüğü bir deliği dürtmek isteyen şey nedir? Yanıt: Anahtar.” Bazı şakalar şöyle:

• İmparatorluğunu dolaşan Augustus kalabalıkta bir adam farketmiş. Adam fazlaca kendisine benziyormuş. Merakla sormuş “Annen bir zamanlar Saray’a hizmet etti mi?” Adam “Hayır majesteleri” deyip eklemiş: “Babam çalıştı.”

• Kral’ın traş olduğu dalkavuk berberi sormuş, “Majesteleri saçlarının nasıl kesilmesini ister?” Kral yanıtlamış: “Sessizce.”
______________


Mesaj03.08.2008, 20:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very Happy
Mesaj03.08.2008, 21:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten okurken büyük keyif aldım... Paylaşımın için tşk ederim. Cool
______________

gizliilimler.tr.gg / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj04.08.2008, 05:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mr. Green Mr. Green
______________

Mesaj04.08.2008, 09:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
______________
Gazeteleri-Oku.Tr.GG Artık Forumda Yoqq !! Banned!!
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu