Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj11.08.2008, 09:10 (UTC)    
Mesaj konusu: sitem googlede ön sırada değil

neden anlamadım gitti.içeriği de öyle kötü değil...

desteğinizi bekliyorum

@sonsahne: konu başlıklarını küçük harfle yazalım !


En son evdesaglik tarafından 11.08.2008 09:52:04 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj11.08.2008, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

ektralardan mega tane diye bişey var ordan onu kaydet ılk orda söyllüyo saten ne yapmak gerktıgını bekle sana cıziyim
Mesaj11.08.2008, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

öncelikle yapmanız gerkeenler sitenizi googleye kayıt edin ...
daha sonra eksraları değiştirden meta tagleri sitenize özgü
en geniş biçimde aktive edin ....
daha sonra googlede siteniniz googlede 1-2 hafta içinde görünecektir ...
daha sonra yapmanız gereken şey sitenizi sürekli güncel tutmanıdır ..
hergün yeni içeriklerle siteyi besleyin ...

ayrıca okuyun ;

1. Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak
Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekler i bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru şekilde kaydettirerek sitenize günde yaklaşık 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.


2. Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları
Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize uygun ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak yaklaşık olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.


3. Hızlı Erişim
Web sitelerimizi genelde güzel durmaları için güzel resimlerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze hoş gelmekle beraber sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak resimleri, scriptleri kullanmamak en güzelidir. Hele ücretsiz hostingleri kullanıyorsanız kesinlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve resimlerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Geocities tecrübesine dayanarak


4. Banner ve Link Değişimleri
Web siteleri arasında yapılan banner ve link değişimleri çok yararlı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve link değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.


5. Kaliteli İçerik
Sörfçüler gezdikleri sitelerde aradığının da fazlasının bulunmasını ister. Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır. Eğer bir girişinde bütün siteyi gezebiliyorsa zaten o ziyaretçi o siteye bir daha gelme gereği duymaz, fakat o kadar çok içerik varsa ve bir seferde bütün hepsini gezemiyorsa bu o ziyaretçinin en kısa sürede yarım kalan sörfünü tamamlamak için siteye tekrar gireceğinin belirtisidir.


6. Aktiviteler
Web sitelerinde yapılan aktiviteler çok önemlidir. Özellikle ziyaretçilerin online katıldıkları, birbirleri aralarında mesajlaşabildikleri ortamlar çok sevilmektedir. Örneğin ; Mesaj Panosu, Link Bankası, Maillist ,Ziyaretçi Defteri vs.. Bu aktivitelerde ziyaretçiyi memnun edecek ve o siteye tekrar girmesini sağlayacaktır.


7. Toplistler
Toplistler ; web sitelerinin istatistikleri ni tutan, istatistiklere göre sıraya dizen web siteleridir. Bu sitelere üye olarak sitenizin istatistikleri nizi tutturabilir ve takip edebilirsiniz. Üst sıralarda yer alırsanız sitenize ziyaretçiler gelir. Fakat burda Toplist seçimi de çok önemlidir. Eğer hitiniz düşükse çok büyük sitelere, toplistlere katılmanın bir anlamı yoktur. Daha düşük ve hitinize uygun toplistlere kayıt olmak her zaman için daha yararlıdır.


8. Hit Makinaları
Yukarıda anlattığımız hit arttırma yollarının dışında, size hiç bir yarar sağlamayacak olan fakat toplistlerde üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan web trafik sitelerine üye olabilirsiniz. Buradan gelen ziyaretçiler sizin sitenizi hiç bir şekilde bilmez, gezmez ve içeriğiyle ilgilenmez. Sadece hitiniz artmış olur. Bu yolu kimseye tavsiye etmiyoruz.
Mesaj11.08.2008, 09:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende bunları buraya yapıştırcaktım neyse sagol
Mesaj11.08.2008, 09:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

ARKADAŞLAR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM
Mesaj11.08.2008, 09:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

bartinnet yazmış:
ARKADAŞLAR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM
Wink
Mesaj11.08.2008, 10:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiler eski,
reklam olmasın ama .........

ysnsen

reklam oldu Razz

______________
En son seonet tarafından 11.08.2008 10:48:22 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj11.08.2008, 10:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

seonet yazmış:
bilgiler eski,
reklam olmasın ama sitemde bu konuda istemediğin kadar şey varyanı hiç reklam olmamıs yanııı Laughing
______________
www.haberiz.tr.gg -->bilim insanları,icatlar,bilim tarihi,uzay arastırmları,arastırma sonuçları,aşkın kanunu,aşkın türleri,aşkın türleri,platonik aşk,astrolojide evlilik,burçların negatif özellikleri,dogum astrolojisi,elementler ve aşk,haberler burada
Mesaj11.08.2008, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

haberiz yazmış:
seonet yazmış:
bilgiler eski,
reklam olmasın ama sitemde bu konuda istemediğin kadar şey varyanı hiç reklam olmamıs yanııı Laughing


birs öle olmş sanırm Mr. Green
______________


Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu