Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2008, 10:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Google’dan yeni web tarayıcı: Chrome

Google’dan yeni web tarayıcı: Chrome

Son günlerde Google’un yeni web tarayıcısı ilgili çıkan dedikodular açıklığa kavuştu. Arama motoru google ‘Chrome’ adı altında kendi web tarayıcısnı çıkartıyor. Tarayıcı bugünden itibaren deneme amaçlı hizmete girecek.

WASHİNGTON - Google yetkililerinin arama motorunun resmi bloğundan yaptıkları açıklamaya göre, “Google Chrome” adı verilen ve Windows kullanıcılarının yararlanabileceği yeni tarayıcının Beta versiyonu bugün deneme amaçlı olarak kullanılacak. Google’ın planladığı yeni web tarayıcısının hedefi daha hızlı, kullanışlı ve bugünkü softwarelerden daha güvenli bir alt yapı oluşturmak.
Yetkililer, 100’den fazla ülkede başlatılacak deneme versiyonu ile bu konuda daha geniş bir tartışma açmayı hedeflediklerini söyledi.

Google’ın ürün yönetim müdür yardımcısı Sundar Pichai, Google’ın bu hizmetinin web’de yeniliği teşvik etmek amacını da taşıdığını duyurdu.

Arama motorunun yöneticileri, “İhtiyacımız olan sadece bir tarayıcı değil, aynı zamanda web sayfaları ve uygulamalar için de modern bir platform oluşturmak” dedi.

Internet Explorer adıyla dünyada en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, pazardaki bu hakimiyeti yüzünden sürekli mahkemelerde kendini savunmak durumunda kalıyordu. Önce ünlü arama motoruyla piyasaya hakim olan Google’ın yeni web tarayıcısı, bu alanda Firefox’dan sonra Microsoft’un karşısına çıkan rakiplerden sadece biri.
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu