Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj03.09.2008, 09:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Pr Analizi

Pagerank analizi:(Türkiye Baz Alınmıştır)
Pagerank 0 => bu değerdeki bir site ya yolun başındadır ya da yolun sonundadır.
Pagerank 1 => pr 1 yani düşük.Yeni başlayan bir webmaster için sevindirici olabilir.Amacı pr olmayan usta webmasterlar için elbette bunun olması veya olmaması birşeyi değiştirmez.
Pagerank 2 => bu pr değeri "vasat" diyebileceğimiz değerler arasındadır.Amacınız geniş ufuklarsa pagerankım 2 oldu diye sevinmeyin.
Pagerank 3 => kişisel bir web sitesi açısından iyi bir değerdir.Ama bir şirket profili açısından düşüktür.Ufkunuz geniş ise bu pr değeri sizin için sadece küçük bir armağan olmalı.
Pagerank 4 => Türkiye'deki uluslararası niteliği olmayan çoğu firmanın pr değeridir.Ayrıca internet üzerinde belli bir amaca yönelmiş siteler için de neredeyse ideal değerdir.
Pagerank 5 => kendini kanıtlamış en popüler bloglar, haber siteleri ve işlevi sadece web üzerinde olmayan şirketlerin siteleri genel olarak böyledir.
Pagerank 6 => bu seviyeye ulaşmak gerçekten her yiğidin harcı değildir ve şu an hiçbir kişisel site bu seviyede değildir.(Resmi kökenli sitelerin genel pagerank değeridir.[.gov.tr, .edu.tr gibi]
Pagerank 7 => bir ya da birkaç üniversite sitesinin pr değeri 7 yi göstermektedir.Türkçe wikipedia, yine resmi kurumlar ve yabancı kökenli ama Türkçe olan büyük sitelerin değeridir.
Pagerank 8 => Sadece Google TR , Cnnturk , BOUN , METU bu seviyededir.Türk sitelerinin kalite değerleri böyle gidecek olursa bu değer tavan değer olarak kabul edilmektedir.
Pagerank 9 => Şu ana kadar hiçbir Türk kökenli site bu değere ulaşamamıştır.
Pagerank 10 => Bu seviye aynı zamanda zirvedir ve sadece dünyanın en popüler, kaliteli veya önemli siteleri bu dereceyle ödüllendirilir, Pagerank 10 Siteler: www.usa.gov , www.adobe.com , www.google.com , www.w3.org , www.macromedia.com tabi bunlar başlıcaları ve sadece anasayfa olanlar.Yani bu sitelerin bazılarının altsayfaları dahi pr10'dur.Şimdi tek tek onları da yazarsak bu liste uzayıp gider
Mesaj03.09.2008, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lütfen başlıkları doğru yerler açınız.
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu