Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj21.09.2008, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu: iki gezegen çarpıştı---Yani bir yerler kıyamet çoktan koptu

Bir yerlerde kıyamet koptu


--------------------------------------------------------------------------------ABD'li bilim adamları günlerdir bekledikleri gerçekleştiğini açıkladı.

Amerikalı bilim adamları, dünyadan 300 milyon ışık yılı uzaklıkta iki gezegenin çarpıştığını belirledi.

Uzayda tespit ettikleri toz parçacıklarından yola çıkan California ve Tennessee Üniversiteleri uzmanları, çarpışmanın BD +20 307 isimli yıldız kümesinde meydana geldiğini ortaya çıkardı. Uzmanlar çarpışmanın, Dünya ile Venüs’ün birbiriyle çarpışması durumunda ortaya çıkacak görüntüye benzediğini dile getirdi. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştığını belirten astronomlar “Eğer o gezegenlerde hayat varsa, birkaç dakika içinde sona erdi” diye konuştu. Uzmanlar şimdi “Benzer bir çarpışma Güneş Sistemi’nde meydana gelebilir mi?” sorusuna cevap arıyor.

ÜÇ YIL ÖNCE KEŞFEDİLMİŞTİ

Astronomlar tarafından 2005 yılında keşfedilen gezegenlerin Güneş büyüklüğünde olduğu ve üç buçuk günde kendi etrafında döndükleri belirtildi.

DÜNYAYA DA OLUR MU?

Bilim adamı Benjamin Zuckerman, "Astronomlar daha önce böyle bir şey görmemişti. Felakete neden olan gezegen çarpışmalarının, bizimkine benzeyen gelişkin güneş sistemlerinde de yaşanabileceğini anladık" dedi. Şimdi bilim adamları "oturmuş" gezegen sistemlerinin çarpışmaya nasıl sürüklendiğini ve bir gün dünyanın da benzer bir sonla karşılaşma riskini araştırıyorlar
______________


Mesaj21.09.2008, 10:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

aman tanrım hemen marsa
Mesaj21.09.2008, 10:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

noluyo yaww dünyanın sonumu geldi ne ahh şu deneycilr yokmu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
______________
BİR BEDAVA-SİTEM KLASİĞİ... MİSTANBUL.TR.GG.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu