Forum'da ara:
Ara

Sitenizin hangi domaine sahip olmasini istersiniz?
.tr
  5%
[ 953 ]
.com.tr
  32%
[ 5701 ]
.com
  48%
[ 8322 ]
.net
  8%
[ 1464 ]
.org
  3%
[ 684 ]
baska?? Altta belirtiniz
  0%
[ 160 ]
Toplam Oylar : 17284

Yazar Mesaj
Mesaj26.11.2008, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

heyyolcu yazmış:
elkoport yazmış:
com.tr akmak için şirket olmanız gerekiyor. Ayrıca ticari sicil belgesi gerekiyor.
Öyle kafana göre com.tr alamazsın.

eee mademki alam1yoz neden soruyolar o zaman?

Artık belge gerekmeden alınabiliyor. Wink

Ama sadece bir kaç sitede mevcut bu.
Mesaj27.11.2008, 10:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayır arkadaşım com.tr için herhangi bi izin yok sadece info.tr gibi bir kaç uzantıda izin var

Siz de Toplistimize Katılın Gunluk 500 Tekil istatistiklerimiz acık pr 2 ilk 3 ana sayfada http://naatlar.tr.gg/toplist.htm
Mesaj27.11.2008, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

org veya com nette olabilir tabi.
Mesaj27.11.2008, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

www.nic.tr nin .com.tr belgesiz domain verebildiğini okumuştum.

Olmasa neden koysunlar ki?

Bak bir açıklama:
Alıntı:
Yaklaşık 2 yıldır üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan kimlik fotokopisi ile ve 25 YTL’lik ücret karşılığı kullanıma sunulan “adsoyad.com.tr”, "adsoyad.biz.tr" ve "adsoyad.info.tr" alan adları 3 Haziran 2008 tarihinden itibaren, belge göndermeksizin 12 YTL karşılığında tahsis edilecektir.

Bilindiği üzere halen bahsi geçen alan adı tahsislerinde, başvuru sahiplerinden, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan kimlik fotokopisi talep edilmektedir. Ancak, 3 Haziran 2008 tarihinden itibaren, T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen “Mernis Projesi” kapsamında, gerekli olan kimlik bilgilerine tarafımızca erişilebilecek olup, yapılacak olan elektronik başvuru sırasında (www.nic.tr), alan adı sahiplerinin T.C. kimlik numaralarının yazılması yeterli olacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Saygılarımızla,

Wink

Reklam anlamıyorsunuz değil mi? Mr. Green Razz Very Happy
Mesaj27.11.2008, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu: domain

arkadaslar ne oldu su domain meselesi ses kurudunuz mu ne oldu ya cvb verin olacak mı olmayacak mı yeter artık ücreti belirleyin bir de sitem neden googlede cıkmıyorrrrrr
Mesaj27.11.2008, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

".com.tr", ".biz.tr" ve ".info.tr" için gerekli belgeler
--------------------------------------------------------------------------------
Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
Ad-soyad.com.tr için, kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir. Ancak, kimlik bilgileri ile başvurulan alan adının birebir uyuşmaması ya da Mernis sistemine bağlanırken teknik bir problem oluşması halinde, T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi,
Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",
İlgili yerleşim birimine ait portal oluşturmak için, başvuran belediyeler için belediye başkanı imzalı talep yazısı,
Vakıf, dernek ya da odalar için, "Dernek Tüzüğü", "Vakıf Senedi" ya da "Kuruluş Kanunu",
Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi",
Seyahat acenteleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Seyahat Acentesi İşletme Belgesi",
Dershaneler için, Milli Eğitim Bakanlığı

(alıntıdır nic.tr)

haziran 2008 geçeli çok oldu hani niye kalkmadı belge olayı hala istiyorlar belge ustelik 25 milyon istiyorlar com.tr için bence ucuz ama 12 değil

saygılar..

Siz de Toplistimize Katılın Gunluk 500 Tekil istatistiklerimiz acık pr 2 ilk 3 ana sayfada http://naatlar.tr.gg/toplist.htm
Mesaj27.11.2008, 16:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: domain

elemfm yazmış:
arkadaslar ne oldu su domain meselesi ses kurudunuz mu ne oldu ya cvb verin olacak mı olmayacak mı yeter artık ücreti belirleyin bir de sitem neden googlede cıkmıyorrrrrr

arkadaşım biraz daha sabretmelisin umarım en yakın zamanda gelir bu kadar acelenin bi anlamı yok
aramıza katılalı 4 ay olmuş siten google da niye cıkmıyor anlayamadım.
bence sen com lu site işine hiç girme Smile

Mesaj28.11.2008, 12:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Bakmadan Gecme

Egitim ve Eglencenin Tek Adresi:
www.dunyasensin.tr.gg
Mesaj28.11.2008, 13:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

dunyasensin yazmış:
www.dunyasensin.tr.gg

konu başlığı sitenin reklamını yapabileceğin bi yere mi benziyor

Mesaj28.11.2008, 14:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bakmadan Gecme

dunyasensin yazmış:
www.dunyasensin.tr.gg

backlink yapmaya çalışıyorsun herhalde Wink Laughing
Mesaj28.11.2008, 14:35 (UTC)    

bedavareklam yazmış:
dunyasensin yazmış:
Egitim ve Eglencenin Tek Adresi:.........................................

backlinki ne bilsim reklam yapmaya calışıyordur kesin arkadaş yeni daha
siteme bi kaç giren olur belki diye ama başarılıda olmuyor değil ama sık yaparsa uyarı alır sanırım..

Mesaj28.11.2008, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu: domain alma

.net .yada com .adreslerinde sitemize daha rahat ulasamayacaksak hic biri olmasin bence simdiki gibi kalsin
benim kaygim
orneyin badelesayfasi net . veya com alinmis oldugu icin bizim nasil bir yol izlememiz gerekiyor siteyi Question arma motorunuda bulmada zorluk yasana bilirmi
Mesaj28.11.2008, 17:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:

haziran 2008 geçeli çok oldu hani niye kalkmadı belge olayı hala istiyorlar belge ustelik 25 milyon istiyorlar com.tr için bence ucuz ama 12 değil

saygılar..

1- Haziran 2008`den itibaren diyor
2- Senin yazdığın yazıda: "Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır." diyor ve bir kısımda da: "Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi" diye başlamış.Daha kopyaladığınız yazıyı okumuyorsunuz!

Bir daha da cevap yazmayacağım.
Mesaj28.11.2008, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla ben .net domaini aldım.Tr.gg li siteme yönlendirdim sınırsız mail hesebı da bedava çok rahatım avantajlı da tabi bedva-sitem in kini de merak ediyorum.
Mesaj28.11.2008, 17:51 (UTC)    

naatlar yazmış:
bedavareklam yazmış:
dunyasensin yazmış:
Egitim ve Eglencenin Tek Adresi:.........................................

backlinki ne bilsim reklam yapmaya calışıyordur kesin arkadaş yeni daha
siteme bi kaç giren olur belki diye ama başarılıda olmuyor değil ama sık yaparsa uyarı alır sanırım..

Başarılı olacağını sanmıyorum .

En iyi .org kulağa karizmatik geliyor örn . populervideo.org qazx.org süper Wink

bu arada yukardaki adresler kayıtlı değil reklam olmaz şimdiden söyleyim Smile