Forum'da ara:
Ara

Sitenizin hangi domaine sahip olmasini istersiniz?
.tr
  5%
[ 953 ]
.com.tr
  32%
[ 5701 ]
.com
  48%
[ 8322 ]
.net
  8%
[ 1464 ]
.org
  3%
[ 684 ]
baska?? Altta belirtiniz
  0%
[ 160 ]
Toplam Oylar : 17284

Yazar Mesaj
Mesaj23.09.2008, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla ben tescil fiyatlarına baktım tashanlikoyu.com 14 ytl yıllık inşallah burası yarı fiyatına verirde alırız bizde

Mesaj konusu:

kralmustak yazmış:
Bence Com Veya Com.tr Olsun.

Acaba Fiyatları Ne Kadar Olur? Rolling Eyes

Almanyada 20 Euro Civarlarındaysa .

Türkiyede 20 Euro = 30 Ytl Civarı Eder .
Mesaj konusu:

Ya şunu belirtmek isterim.

Ankette yani seçeneklerde com.tr var..

com.tr uzantısı kolay kolay alınmıyor diye biliyorum.Bir sürü belge lazım gerekiyo bu uzantıya.Genelde şirketler felan alabiliyor bu uzantıyı?

2. Sorum;

diyelimki ben photoshopar.com u aldım.Sayfa uzantısını gösterecek mi?

Yani örn diyelimki iletişim sayfasındayız araç çubuğunda xxx.com/iletisim.htm diye uzantı gösterecek mi yoksa üstü örtülü hangi sayfaya gidilirse gidilsin olduğu gibi xxx.com olarak mı duracak?

Aklıma başka soru gelirse yazarım Smile
Mesaj23.09.2008, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Ben böyle ehrkezin kullandığı bir domain değilde yine ücretli fakat webme'ye ait bir domain olsun isterim.Mesela sonu tc li siteler var sadece www.siteadı.tc ler çok var bence www.siteadı.tr olabilir bunu başka yerde görmemiştim.Veya daha farklı ama webme'ye ve türkiyeye göre bir alan adı ismi olmalı .com u .net i .org u ve dieğrlerini her yerden alabiliriz fakat bunu öyle her eyrden değils adece webme'den almalıyız.Mesela www.siteadı.tk bir zamanalr ücretsiz olaan ad şimdi 12.5 ytl gibi bir fiyat bunun gibileri oalbilir....

Bunlar benim görüşümdü,iyi günler...
Mesaj23.09.2008, 14:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bütün Domain Alan Adlarına Görede Fiyat Degisebilir Diye Düsünüyorum.

Com.tr'yle Com'un Fiyatı Bır Tutulmaz Çünkü Genelde .
Mesaj23.09.2008, 14:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

uknet yazmış:
Merhaba,

Ben böyle ehrkezin kullandığı bir domain değilde yine ücretli fakat webme'ye ait bir domain olsun isterim.Mesela sonu tc li siteler var sadece www.siteadı.tc ler çok var bence www.siteadı.tr olabilir bunu başka yerde görmemiştim.Veya daha farklı ama webme'ye ve türkiyeye göre bir alan adı ismi olmalı .com u .net i .org u ve dieğrlerini her yerden alabiliriz fakat bunu öyle her eyrden değils adece webme'den almalıyız.Mesela www.siteadı.tk bir zamanalr ücretsiz olaan ad şimdi 12.5 ytl gibi bir fiyat bunun gibileri oalbilir....

Bunlar benim görüşümdü,iyi günler...
Düşüncen belki güzel ama COM-NET-ORG un dışındaki alan adları internette 2. veya 3.sınıf muamelesi görüyor.Çoğu türk firma arama motoru kabul etmiyor..!
Mesaj23.09.2008, 15:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

fatih abi zaten senin .com lu uzantın yokmu ne kafa yoruyorsun ki bunlara olmayan düşünsün demii

Mesaj23.09.2008, 15:01 (UTC)    
Mesaj konusu: com

ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi olur..bence com
Mesaj23.09.2008, 15:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: com

yemeksayfam yazmış:
ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi olur..bence com

ayrıntı derken

Mesaj23.09.2008, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu: selam

arkadaşlar nasıl siteme oyun veya hava durumu eklicem kod olmuyooo
Mesaj23.09.2008, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: selam

micocanirem yazmış:
arkadaşlar nasıl siteme oyun veya hava durumu eklicem kod olmuyooo

arkadaşım onu html bölümüne yaz burası haberler bölümü

Mesaj konusu:

Alan adları iyi güzel de fiyatlandırması nasıl olacak bunu da göz ardı etmememiz lazım.Çünkü onlarca domain veren siteler bildiğiniz üzere yıllık 7 liraya kadar indi bedava-sitem.com üzerinden ne kadara mal olacak tahmini olan yönetici varsa bildirsin ve bu nezaman netleşir çok uzun zaman zonra uygulamaya girilirse beklemeye gerek yok die düşünüyorum Fiyat ve zaman konusunda bilgilendirilirsek sevinirim.
Mesaj konusu:

tashanlikoyu yazmış:
fatih abi zaten senin .com lu uzantın yokmu ne kafa yoruyorsun ki bunlara olmayan düşünsün demii

var ancak benim sadece domain..Yönlendirme olarak var.

O domain in 1 senesi dolacak.Bi daha ona para yatıracağıma burdan alırım daha iyi.Değişik bi domain adresiyle olur.Hem arama motorları şimdiki domaini indexlemiyor çünkü maskeli bir yönlendirme mevcut.Dns yok bişey yok.Bu da hiç bi işe yaramıyo Wink Umarım anlamışsındır..Yani burdan photoshopla alakalı güzel bir domain ismi alırım işim daha iyi olur.Hem domain hemde reklamı kaldırtmış olurum.Reklamı kaldırtmak demek ücretli hosta geçiş demek Smile
Mesaj23.09.2008, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklam yazmış:
Alan adları iyi güzel de fiyatlandırması nasıl olacak bunu da göz ardı etmememiz lazım.Çünkü onlarca domain veren siteler bildiğiniz üzere yıllık 7 liraya kadar indi bedava-sitem.com üzerinden ne kadara mal olacak tahmini olan yönetici varsa bildirsin ve bu nezaman netleşir çok uzun zaman zonra uygulamaya girilirse beklemeye gerek yok die düşünüyorum Fiyat ve zaman konusunda bilgilendirilirsek sevinirim.

Almanyada 20 Euro Civarlarındaysa .

Türkiyede 20 Euro = 30 Ytl Civarı Eder .
Mesaj23.09.2008, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
royalportal yazmış:
ayrıca bu domainleri alınca adres çubuğumuzda hangi sayfaya gidersek gidelim.

royalportal.com mu yazıcak ?

yani dışarıdan alınan domainlerde ki gibimi olucak

yoksa her sayfa için :

...royalportal.com/ana-sayfa.htm
...royalportal.com/iletisim.htm gibimi olucak ?

Com Yazın Tr.Gg Sitemize Yönelicek Direk Ve Adres Cubugunda Tr.Gg Yazıcak Sanırsam .

Çok Küçük Bir Örnek Hackerfriend.Net 'ten Verebiliriz .

arkdaşım öyle olursa ücretli ekstraya gerek yok :/
domain satanlardan bir farrkı olması gerek.
dediğin gibi olmayacak sanırım :/
Almanya'nın örnek sitelerine bakarsan domain alan siteler var.
sitesini bir dolaş anlarsın.
benim sorumda onlarla aynı şekildemi olucak domain sistemiydi.

yöneticiler daha iyi cevap verir Wink

Önceki mesajları göster: