Forum'da ara:
Ara

Sitenizin hangi domaine sahip olmasini istersiniz?
.tr
  5%
[ 953 ]
.com.tr
  32%
[ 5701 ]
.com
  48%
[ 8322 ]
.net
  8%
[ 1464 ]
.org
  3%
[ 684 ]
baska?? Altta belirtiniz
  0%
[ 160 ]
Toplam Oylar : 17284

Yazar Mesaj
Mesaj23.09.2008, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
kralmustak yazmış:
Bence Com Veya Com.tr Olsun.

Acaba Fiyatları Ne Kadar Olur? Rolling Eyes

Almanyada 20 Euro Civarlarındaysa .

Türkiyede 20 Euro = 30 Ytl Civarı Eder .

Teşekkürler Arkadaşım. Wink
Mesaj konusu:

önceden reklamı kaldırtmak sadece almanyada uygulanıyor diye biliyorum şimdi türkiyede de uygulanıyormu acaba

Mesaj konusu:

hackerfriend yazmış:
egitimbilgisi yazmış:
pekı bu nasıl saglanacak dıyelımkı benım sıtemden com uzantılı yada com.tr uzantılı sıteler mevcut bu nasıl saglanacak acaa oncelıkle bunun hakkında bılgı almak ıstıyorum ornegın benım sıtem

www.egitimbilgisi.tr.gg
ancak bu sıtenın com da com.tr uzantılı sıtesı var benımde ılgımı ceken bunlar bence bu konuya bıran once acıklık getırmek lazım

Sanırım uygulama şöyle olacak.

Örneğin site.tr.gg diye Bedava-sitem üzerinde bir siteniz var. Buna .com.tr ile alan adı aldınız diyelim.

Bu durumda tr.gg kalkacak site.com.tr olacak. Ancak .com.tr önceden alındıysa yapacak bir şey yok maalesef.

Mesela benim şu an .net alan adım var. Sormak istediğim şu; biz bunu Bedava-sitem üzerine transfer yapabilecek miyiz?

BAKALIM HACKERFRIEND ARKDASIMMM ANCAK BU SAGLIKLI BIR GELISME DEGIL ANCAK BAKALIM SELIN HANIM NASIL BIR ACIKLAMA YAPACAK

Mesaj konusu:

photoshopar yazmış:
Ya şunu belirtmek isterim.

Ankette yani seçeneklerde com.tr var..

com.tr uzantısı kolay kolay alınmıyor diye biliyorum.Bir sürü belge lazım gerekiyo bu uzantıya.Genelde şirketler felan alabiliyor bu uzantıyı?

2. Sorum;

diyelimki ben photoshopar.com u aldım.Sayfa uzantısını gösterecek mi?

Yani örn diyelimki iletişim sayfasındayız araç çubuğunda xxx.com/iletisim.htm diye uzantı gösterecek mi yoksa üstü örtülü hangi sayfaya gidilirse gidilsin olduğu gibi xxx.com olarak mı duracak?

Aklıma başka soru gelirse yazarım Smile

Hayır /iletisim.htm şeklinde yazar ve .tr li uzantı için firma belgesi sitiyorlar.Ama bunları alan ve firması olmayan çok kişi var o sorun değil.Bir kolaylık sağlanır....
Mesaj23.09.2008, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birçok arkadaş milyarlarca sitenin kullandığı .com uzantısını istiyor ama htmlmakanina katiliyorum çünkü bna göre tebi .net uzantısı da klasikleşti ama .org en güzeli hem ilgi çekici hemde kullağa hoş geliyor .com ise çok çok çok clasikleşti
Mesaj23.09.2008, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
sanal-reklam yazmış:
Alan adları iyi güzel de fiyatlandırması nasıl olacak bunu da göz ardı etmememiz lazım.Çünkü onlarca domain veren siteler bildiğiniz üzere yıllık 7 liraya kadar indi bedava-sitem.com üzerinden ne kadara mal olacak tahmini olan yönetici varsa bildirsin ve bu nezaman netleşir çok uzun zaman zonra uygulamaya girilirse beklemeye gerek yok die düşünüyorum Fiyat ve zaman konusunda bilgilendirilirsek sevinirim.

o kadar etmez sanırım.
Almanya için 20 euro normal bir fiyat.
ancak Türkiye'de kimse 30 ytl vermez domaine.
ben sattım daha önce host-domain satış yaptım.
en azından 15 Ytl olur diye düşünüyorum.

Mesaj23.09.2008, 15:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim ilgimi ceken com dur ama ücretlimi olacak yoksa ücretsizmisitem arifenur-03tr.gg ziyaret ederseniz sewinirim ama ziyaretçi defterine mesaj yazmayı unutmayın
Mesaj23.09.2008, 15:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: ücretten haber verin

ciftcioglumobilya yazmış:
iddaaperest yazmış:
arkadaslar net,com vesaire gecin ücret ne olacak ondan haber verin umarım 5 ytl yi gecmez ... gecerse tr.gg uzantılı dvm edecem
almanyada sanırım 20 euroymuş sitem ticari olduğu için seve seve vericem başka yolu yoq Very Happy

yoq degil yok Wink
Mesaj23.09.2008, 15:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

royalportal yazmış:
net-tr yazmış:
sanal-reklam yazmış:
Alan adları iyi güzel de fiyatlandırması nasıl olacak bunu da göz ardı etmememiz lazım.Çünkü onlarca domain veren siteler bildiğiniz üzere yıllık 7 liraya kadar indi bedava-sitem.com üzerinden ne kadara mal olacak tahmini olan yönetici varsa bildirsin ve bu nezaman netleşir çok uzun zaman zonra uygulamaya girilirse beklemeye gerek yok die düşünüyorum Fiyat ve zaman konusunda bilgilendirilirsek sevinirim.

o kadar etmez sanırım.
Almanya için 20 euro normal bir fiyat.
ancak Türkiye'de kimse 30 ytl vermez domaine.
ben sattım daha önce host-domain satış yaptım.
en azından 15 Ytl olur diye düşünüyorum.

Katılıyorum Zaten Bu Fıyata Olursa Alan Olmaz .

Çünkü Alt Tarafı Bır Domaın Bu 7.5 Ytl Fiyatına Bile Satılıyor .

Ama Sınırsızda Olabilir .
Mesaj23.09.2008, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklam yazmış:
Birçok arkadaş milyarlarca sitenin kullandığı .com uzantısını istiyor ama htmlmakanina katiliyorum çünkü bna göre tebi .net uzantısı da klasikleşti ama .org en güzeli hem ilgi çekici hemde kullağa hoş geliyor .com ise çok çok çok clasikleşti

Aslında haklısın.Com domain olarak çok site var.Bu seferde millet domain ismi arama derdine düşüecek.Ama benim comlu domain adresi yok nette.Alabilirm Mr. Green
Mesaj23.09.2008, 15:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Domain Uzantısı

Selin Hanım Bunun Sonucuna Göre Bu TR.GG Adresini Mi Değiştireceksiniz. Yoksa Üstü Kapalı Bir Anket Mi*
Mesaj23.09.2008, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim ilgimi com çekiyor
Mesaj23.09.2008, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım 30 lira ya alan çok sınırlı olur ve alan adını yönlendirme koşuluyla yıllık 7 liraya verenler var + 100adtede mail adreslerşi veriyorlar kimse almaz millet direk domaini 7 liraya veren sitelere yönelirler karlıda çıkarlar o zman bedava-istem bence pahalı olacaksa hiç yapmasın çünkü fikir parlak ancak tutmaz
Mesaj23.09.2008, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Mesela Ben Com'lu Domain Alacağım.Bu Com'lu Siteyi Alırken Bize Site Adını Değiştirme Seçeneği Sunacaklar Mı?
Mesaj23.09.2008, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bazı arkadaşlar diğer domainlerin fiyatıyla kıyaslama yapmışlar Smile

Normal domainler evet 8-9 ytl ye kadar düştü.Ancak burda hem domain hemde bedava-sitem reklamı kalkacaktır!Yani host almış gibi olacaksınız.Hosting fiyatlarını söyleyen kimse yok bakıyorumda Mr. Green
Önceki mesajları göster: