Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj10.10.2008, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu: iZLANDA eBayda satışa çıktı ilgilenenler

Batan ülke eBay'da satışa çıkarıldı

Küresel mali kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen İzlanda, eBay'da satışa çıkarıldı. İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence. En yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı


"Muhteşem doğası ve atları olan, ancak mali durumu iyileştirme gerektiren" duyurusuyla sitede satışa çıkarılan İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence'ten başlatıldı.

Spekülatörlerin batırdığı ülkeEn yüksek fiyatı verecek kişinin ülkeyi bizzat teslim alması koşuluyla satışa çıkarılan İzlanda için verilen en yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı.

Rusya'nın döviz rezervlerini desteklemek için 4 milyar avro kredi vereceği İzlanda'nın satışına, vatandaşı ünlü şarkıcı Bjork dahil edilmedi.

Şu ana kadar isimsiz 26 kişinin teklif verdiği ve 84 fiyat teklifinin yapıldığı İzlanda'nın satışı için teklif verenlerden de ilginç sorular geliyor.

Bunlar arasında, "Volkan/deprem sigortası dahil mi", "Ödememi dondurmam mümkün olur mu" ve "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim" gibi sorular bulunuyor.

eBay, İzlanda'nın satışı için son süreyi 17 Ekim olarak veriyor.


BELÇİKA'DA BÜYÜK PANİK

Küresel finansal krizde batınca hükümet tarafından el konulan İzlanda'nın en büyük bankası Kaupthing'te mevduatı bulunan binlerce Belçikalı, paralarını çekemeyeceklerini öğrenince şoke oldular.

Hukukçular, bankanın websitesini kapatması üzerine çaresizlik yaşayan Belçikalı mevduat sahiplerinin Kaupthing'in Brüksel ve Anvers şubelerinin bağlı olduğu Lüksemburg iştirakine ve 20 bin avroya kadar güvence sunan Lüksemburg Mevduat Fonu'na başvurmalarını öneriyor.

Kaupthing bankası, mevduata yüzde 6,25 ile piyasasının 2 puan üzerinde faiz vermeyi taahhüt ediyordu.

İzlanda, 44 milyar avroluk borçlarını ödeyemeyen ülkenin en büyük üç bankası Kaupthing, Landsbanki ve Glitnir'e hafta içinde el koymuştu.
______________


Mesaj11.10.2008, 06:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hay be bir ülke de battı ve il defa bir ülkenin satışa çıkarıldığını görüyorum Shocked
Paylaşım için teşekkürler.
Mesaj11.10.2008, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yakında Amerika da Satışa Çıkmasa Bari Razz
______________
Mesaj11.10.2008, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
Yakında Amerika da Satışa Çıkmasa Bari Razz


Bence o zor satışa çıkar çıksada kimsenin parası yetmez Very Happy
Mesaj11.10.2008, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Merhaba,

Merhaba,

ABD çıkarılmaz.Çıkarılsada yeni bir devlet kuracak kadar büyük bir miktarda para isterler.Cimriler onlar ya...İlk defa bir ülkenin E-Ticaret sitesinde satılmayı beklediğini gördüm... Shocked Shocked Shocked Shocked

Paylaşım için teşekkürler.
Emeğe saygı!
______________
balikesirerdek.tr.gg ve exevolium.tr.gg adresleri şahsıma aittir. Smile
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu