Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.10.2008, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu: PhotoShop'ta Belli Bir Zemine Başka Bir Grafik Gömme Efekti

İlk önce üzerinde çalışma yapacağımız backgroundu açalım:Resmimizi duplatice edip image/adjustments/desaturate uyguluyoruz ve bunu uyguladıktan sonra filter/blur/gaussian blur sekmesine tıklayıp radius değerini 1 veriyoruz.Evet bunları uyguladıktan sonra çalışmamızı(yukarıdaki) istediğiniz bir isimle masaüstüne veya başka bir klasöre save as diyerek kaydedin. Kaydettikten sonra çalışmamızın layerındaki göze tıklayıp layerı görünmez hale getirin isterseniz kadırabilirsinizde. Yeni bir layer açalım.( ctrl+shift+n) Bu layera kabartı olacak bi resim yapıştırın bu resim basit ve rengi siyah olsun. Ben bunu kullanıcam.

Resmin yerleştirdikten sonra free transform(ctrl+t) den perspective ye tıklayarak resmimizi uygun bir şekilde yapıştırıyoruz. Yerleştirdiğimiz resmin blend modesini overlay olarak ayarlıyoruz. Şu şekli alıyor.


İşlemimizi uyguladıktan sonra filter/distort/displace tıklayıp horizontol ve verticalın değerini 5 verip ok deyip karşımız gelen pencereden az önce psd formatında kaydettiğimiz resmi açıyoruz. Daha sonra şeklimizin layerına sağ tıklayıp Blending Options ayarlarını şu şekilde yapıyoruz.

Evet bunları da yaptıktan sonra şeklimizi isterseniz duplicate ediyoruz..Alıntıdır
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu