Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj14.10.2008, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu: linkdeğiş/capraz link değişimden neden korkulur ONEMLI

bedava sitem siteleri link değişiminden yada çapraz link değişiminden neden korkarlar. googlede baksanız türk webmasterlerinin en buyuk kaynagı r10.net de bu konuda arastırma yapmadıgı için link değişiminden yada çapraz link değişiminden korkmaktadır. oysa ki: link değişimi cok önemli olup link değişimlerinde dikkat edilecek konular sunlardır

1: link değişiminde oncelikle pageranklı sitelerle yapılması. pagerankı olmayan sitelerle yapılacak link değişimlerinde sitenize pagerank katkısı uzun vadede olur. pageranklı sitelerin katkısı kısa vadede olur.

2. pageranklı sitenin pageranksız sayfasına eklenen linklerin size katkısı yok denecek kadar azdır.

3. aynı türden içerikli sitelerle yapılan link değişimi cok fazla avantajlıdır. ornegin oyun sitesi ile kod sitesi link değişimi yaparsa katkı azdır ama oyun ile oyun sitesi link değişimi yaparsa katkı daha fazladır. özellikle aynı tür içerik bulunduran iki sitenin çaprz link değişimi en iyisidir. örnegin sizin sitenizin eklenecegi site sizinle aynı tür içerik barındırıyorsa size cok katkısı olacaktır. sizin sitede o sitenin değil de farklı bir sitenin linki varsa google o zaman diyor ki ali veliye iyi demiş ki link vermiş veli de aliye değil de hasana o zaman o da iyi bir site ki kendi sitesinde oraya link vermiş diyor. o halde link değişimi yada özellikle çapraz link değişimi sizler için katkı saglayacaklardır.

4. özellikle bazı sitelere bakıyoruz link değişiminden korkar hale gelmişler. peki değişim yapmayan sitelerin pagerank durumu nedir hiç baktınız mı.
genellikle pr 0 yada pr 1. peki htmlmekani.tr.gg bu sitenin yaptıgı link değişimlerinden ve pagerankından haberiniz varmı. hemen hemen her siteye linkini bir şekilde eklettirmiş. şimdi sitesinin pagerank durumu da gayet iyiir.
arkadaslar korkacak birşey yoktur. site acmak ta bedava dır. olmadı yeni site acarsınız ama link değişimi öcü değildir.

sitelerinizin pagerank değeri alabilmesi için mümkün oldugunca ÇAPRAZ LİNK DEĞİŞİMİNDEN KACINMAYINIZ. LINK DEĞİŞİMİNDEN COK DAHA FAZLA KATKISI OLACAKTIR
______________

Mesaj19.10.2008, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu: çapraz link değişimi yapalım kardes bnm sitem de pr 2

benim sitem de pr 2 msn adresini ekledim çapraz link değişimine varım
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu