Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj28.10.2008, 22:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Adsense ile Aylık 5000 Dolar Üzeri Kazanmanın Sırları

Adsense ile Aylık 5000 Dolar Üzeri Kazanmanın Sırları
Neden bu tekniği bulmak için kafa yordum?
Arkadaşlar malumunuz Türkiyede Adsense reklamverenlerinin durumu
ortada. Kimse nitelikli ziyaretçiyi önemsemiyor ve felsefeyi kimse
anlayamadı. Kontör reklamları bir yana standart reklamların da tık
başına verdiği ücretler ortada. Bu sebepten ötürü başımızın çaresine
bakma zamanı geldi sanıyorum (:
Bu noktada ihtiyacımız olan malzemeleri size sunayım.

LÜTFEN YAZILANLARI BAŞTAN BAŞLAYIP SONUNA KADAR OKUYUNUZ. ORTADAN VE SONDAN GİRDİĞİNİZ SÜRECE BİR ŞEY ANLAMAZSINIZ. SON OLARAK İNSANLAR PARA KAZANDIĞI ŞEYİ AÇIKLAMAZ GİBİ SAÇMA ÖNYARGILARDAN KURTULUP FORUM MANTIĞININ PAYLAŞMAK OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞARAK OKUYUNUZ.
Malzemelerimiz
1) 1 adet ABD'de oturan ve hatrınızın geçtiği bir tanıdık veya 30 dolar ile 200 dolar arası değişen bir para karşılığı ABD'de hesap açtırma.
2) 50 adet domain reglemek için gerekli maddi altyapı. Mümkünse kriz sonrası yapılmalı ki maliyetler azalsın.
3) Keyword Country üyeliği ile anahtar kelime belirleme
4) Son olarak C-Class IP edinebileceğimiz bir servis sağlayıcı. Bu noktada indianets'i veya seohosting'i tercih edebilirsiniz.
5) Skype ve benzeri iletişim araçlarını kullanma yetisi ve ufacık ingilizce bilgisi.

Başlıyoruz !
Ne iş yapacağız?
Parçaları bir araya koyduğunuzda bir kaç şeyin çıkarımını yapabilmeniz mümkün. Temelde sistem şu şekilde işleyecek.
50 adet ingilizce site açıyoruz. Peki içerikleri ne olacak Yiğit diyebilirsiniz. İçerikleri şöyle olacak "keyword country" dediğimiz dalgayı kullanacağız. Bu ne işe yarayacak diyebilirsiniz. Keyword Country 'i kullanarak açacağımız 50 sitenin içeriklerini belirleyeceğiz.
Peki neden 50 tane site açıyoruz diyorsunuz. Sebebi temel olarak şu,50 siteyi yukarıda belirttiğimiz gibi farklı IP'lere dağıtıp,keyword country ile tespit ettiğimiz benzer içerikleri kullanarak link ağaçlaması yapacağız.
Hiçbirşey anlamadığınızı düşünerek,bir örnek vereyim ki,anlatmak istediğim netleşsin.

Keywordcountry diyorsun da o ne işe yarıyor ?
Şimdi keywordcountry.com 'a girip. Programı 1 haftalık satın aldınız 30-40 dolar gibi bir rakama. Sonrasında keyword country denen dalganın harika özelliklerini kullanacağız. Bu kelime bize şöyle bi şans veriyor. Mesela bilirsiniz,bu meşgur "car rental" kelimelerinin verdiği tık başı ücretleri. "car rental" sadece bir örnek,daha farklı kelimeler de var mortgage gibi forex gibi vs. vs. Keyword country size her kelime için tık başı ücretini öğrenme imkanını sunuyor. Bunun yanında arama motorlarındaki rekabeti de analiz ediyor ve size ; ÇOK ARANAN-REKABETSİZ-ÇOK PARA veren kelimeleri sunuyor. Nedir bunlar;
Mesela keyword country'e "car rental" yazdım. Sonrasında üstteki filtreye sokup kelimeleri aldım;
miami cheap car rental
florida expensive cars
cheap and quality rent a car gibi (şu an salladım) arama motorlarında çok aranan ama alanında rekabet olmayan ve tık başı ücreti çok yüksek kelimeleri listeledi.

Ne diye 50 tane domain alıyoruz ?
Sonra gelelim domain mevzuusuna; üstteki kelimeler gibi bana 50 tane kelime verdi diyelim. Ben de hemen;
www.miamicheapcarrental.com
www.florida-expensive-cars.net
www.cheapandqualityrenta-car.org gibi adresleri alıyorum. Dikkat ederseniz zaten direk farkedersiniz kelimelerin karşılıklarının domain olarak alındığını.
Domainlerin hepsi rent a car içeriğinde olacak dikkat ettiyseniz. Bunları yukarıda belirttiğim servis sağlayıcılarından satın alarak farklı ip'lere dağıtıyoruz. Neden farklı IP'lere dağıtıyoruz onu da diyeyim hemen. SEO için bunu yapıyoruz. Malumunuz aynı ip'ten alınan linkler geçersiz. Hatta aynı C-Class içindeki IP'lerden alınan linkler de değersiz. Bu sebepten ötürü 3 tane C-Class IP alıyoruz SEO Hosting'den;sonrasında bunları dağıtıcaz.
Nasıl dağıtacağız hemen söyleyeyim;
3 tane gruba bölüyoruz elimizdeki 50 domaini. 50/3 sonucu 17'yi elde ettik mi. Elimizde 3 tane 17'lik domain var. Burada asıl amaç domainleri birbirine linklemek. Bunu geniş bir çapraz ağ ile yapacağız. Onun resmini photoshop ile çizdim,hemen alta atayım ki net olarak anlayabilesiniz.

Anlamadıysanız netleştireyim;
Orada 1 yazıyor ya,orası 1. grup demek. Her grupta 17 site var. 1. grup 2. gruba,2. grup da 3. gruba,3. grup da 1.gruba link veriyor. Yani her 17 site diğer 17'liye link veriyor ve aralarında tamamen çapraz bir link düzeni oluşuyor. Böylece siteler eşdeğer 17 siteden backlink alıyor ve 17 tane PR0 linki oluyor. Tahminen 17 eşdeğer link ile ilk güncelleme PR2 olacaktır ve sonrasında 17 tane PR2 link girişi almış oluyor her paravan grubundaki site. Böylece bir sonraki güncellemeler PR3 ve PR4 olma ihtimalleri de yükseliyor. Kaldı ki kendi desteklerinizle link alır veya link inşaası çalışması yaparsanız bu rakamları daha da yükseltebilirsiniz.

İçeriği nasıl giricem ? O kadar İngilizcem yok. Hem bi de Skype ne alaka ?
Tamam Yiğit domainleri aldık da,içerikleri nasıl giricez,ben daha Türkçe siteme bile içerik giremiyorum da diyebilirsiniz,doğaldır Bu noktada B Planını aktif ediyoruz veee Skype programını kullanıyoruz.

Sanırım net olarak anlayabildiniz. Buradan Filipinler gibi Hindistan gibi Liberya gibi ağırlıklı olarak Afrika kıtasında olmak üzere yoksul ülkelerde yaşayan insanlara içerik girdireceğiz. Filipinler ve Hindistanda gerçekten bu işi iyi yapan arkadaşlar oluyor. Bunlardan faydalanabilirsiniz. Kötü bir gramerle işi anlatsanız yeterli olur.Sadece yapmaları gereken makaleleri tekrardan yazmak (re-write with your own words)
Bu konuda edindiğiniz yabancı makaleleri alıp,sizin altınızda çalışan işçilerinize vereceksiniz. Onlar da kendileri tekrar yazacaklar. Böylece özgün içerik elde etmiş olacağız.

İçeriği yazdırmak kaça patlar ?
Özgün bir Türkçe içeriği 1 dolara yazdırabiliyorsunuz. Digitalpointte 4-5 dolara yazıyor arsız herifler. Ancak buradaki insanlar çok fakir kişiler ve ingilizce bilgileri dışında ülkelerinde değerlendirilebilecekleri dallar çok sınırlı. Bu sebeple makale başı 10-15 cent gibi bir rakam vermeniz kafi olacaktır. İsterseniz aylık çalışma yaparak 200 dolar gibi bir rakamla 1 ay mesai yaptırabilirsiniz. Hem de 8 saat çalıştırararak
Yaptığımız işi sömürgecilik olarak anlamayın vereceğiniz miktarlar oradaki çalışma koşulları ve verilen paralarla kıyaslanınca onlar için çok yeterli olacaktır. Hele hele dünya ekonomisindeki daralmanın açıkça görüldüğü şu kriz günlerinde çok sevaba girersiniz.
Tavsiye Ettiğim Diğer Ülkeler; Filipinler,Liberya,Etiyopya,Tayvan,Hindistan,Özbek istan
Para transferini nasıl yapacağım derseniz; HSBC ve Citibank gibi enternasyonel bankalardan havale yapabilirsiniz. Böylece masraf da minimum düzeyde olacaktır. Hiç olmadı,Western Union gibi IBAAN gibi teknolojileri kullanabilirsiniz.

Herşey çok güzel. Çok iyi düşünülmüş ama ABD Hesap falan ne alaka ?
Sağolsun,Adsense Türkiye çalışanları çok iyi çalışıyor. Şimdi sen gidip de,Türkiyeye ödeme yapan bankanla,Türk kimliğinle yabancı site açarsan dikkat çekeceksin. Adamlar zaten saçma sapan iş yapıyor,banlayacak yer arıyorlar,onlara malzeme olmayalım diye diyorum

Domain falan çok para,blogger açalım blogcu açalım wordpress açalım ?
Tamam iyi güzel diyorsunuz da,bunların size sağladığı bir özgürlük yok. Kaldı ki siteler size ait olursa çok daha rahat pazarlarsınız,parça parça satarsınız. Ayrıca kendi domaininizle Google'da daha rahat yükselirsiniz,dikkat de çekmezsiniz.

Çok güzel düşünmüşsün,helal olsun ama kaç para kazanırız ?
Şöyle oturalım,işin içine ilim katalım ki lafta kalmasın.
50 tane siteden oluşan bir ağımız var. (Network demek istemiyorum ama başlık ilgi çekici bi karizmada olsun diye öyle yazdım)
Keywordcountry zaten bize rekabetsiz kelimeleri dizecek;
Alıntı:
Her siteden 100 ziyaretçi alsak; 50 x 100 = 5.000 ziyaretçi
Her siteden %5 tık oranı alsak; 5.000'in %5'i = 250 tık
Tık başı 3-4 dolar diyor ama 50 cent verse; 125 dolar (günlük)
Aylık olarak da bir söyleyelim ki rakam çok görünsün; 31x 125 = 3875$

PR3-PR4 falan dedik,link satamaz mıyız ?Malum bu teknikleri pek çok kişi bilmez. Digitalpoint'e çıkıp da 50 adet PR4 olmuş siteden link satarsan;
Alıntı:
Her PR4 Car Rental sitesinden ; Aylık 20 dolardan; 1000 dolar elde edebiliriz.

Çok hayalcisin,%5 tıklama olmaz,siteler de PR4 olmaz
Sen de çok karamsarsın arkadaşım. Olmaması için bir neden var mı ? PR4 olur,eşdeğer içeriğin yeni algoritmadaki değerini kendimden biliyorum. %5 tıklamayı da düzgün bir yerleşimle alabileceğini burada herkes biliyor.

Ya banlanırsam ne olacak ?
Neden banlanasın ki ? Yasak bir şey mi yapıyoruz. Ayrıca yurtdışında yabancı içerik ile parayı vuran arkadaşlar spam yapsa dahi tölerans gösteriyor. Kaldı ki içeriğimiz özgün ve düzgün bir gramerde,herşeyimiz tamam. Daha niye banlanalım ki ?

Projeyle evlenmek olmaz
Evet arkadaşlar. Bunu çok sevdiğim bir broker arkadaşım da diyordu. Birazcık da akıllı ticaretin altın anahtarı. Google bizi banlarsa gibi ihtimallerden çekinen garantici ve sıcak paracı bir yapınız varsa,yapın-büyütün-satın.
Alıntı:
Aylık 5.000 dolar gelir getiren bir siteyi yurtdışı piyasası ile en az 6 aylık fiyatılya satarsınız ki bu da 5.000 x 6 = 30000 dolar ediyor

Neden bunları anlatıyorsun? Senin çıkarın ne ?
Benim bir çıkarım yok ama Google'ın çıkarı olduğu aşikar. Son yapılan "İnternet Reklamcılığı" programı sonrası dağıtılan kuponları Adsenseye verip deneme yapan arkadaşlar, gelirin %66'sını Google'ın aldığını gördüler. Madem reklamcıların verdiği 3-5 kuruşa bile bu kadar fazla komisyon alıyorlar,biz de İngilizce içerikten kazandırırız Google'a...
Yazıyı sonuna dek okuyan arkadaşlara teşekkürler. Sonuna kadar okumadan bu paragrafı okuyorsanız zaten siz hazırcı birisiniz ve bu sektörde ne yazık ki başarılı olmanız imkansız. Sonuna kadar okuyup; anlattıklarımdan bana çıkar çıkarmaya çalışıyorsanız da psikolojik sorunlarınız var demektir
Herşey Türk Webmaster'ların gelişmesi,hep beraber para kazanmak için arkadaşlar.
Bir sonraki gizli teknik açıklamaca günlerinde görüşmek üzere,duanızı esirgemeyin.
Mesaj28.10.2008, 22:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

ıyı de bu baslıgın acılma sebebı sıtenızı tanıtmanız baslıgı yanlıs yere acmssınız arkdasım
Mesaj28.10.2008, 22:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalegitimci yazmış:
ıyı de bu baslıgın acılma sebebı sıtenızı tanıtmanız baslıgı yanlıs yere acmssınız arkdasım

kusura bakma kardeşim.. ama olsun bilgi bilgidir yerin ne önemi var..
Mesaj28.10.2008, 23:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

freshwebmaster yazmış:
sanalegitimci yazmış:
ıyı de bu baslıgın acılma sebebı sıtenızı tanıtmanız baslıgı yanlıs yere acmssınız arkdasım

kusura bakma kardeşim.. ama olsun bilgi bilgidir yerin ne önemi var..


Bilgi güzel de forum disiplini adına konu taşınmalıdır...Anlatabiliyormuyuz? Wink
______________
http://www.youtube.com/nasilyapicam
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu