Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj06.11.2008, 17:27 (UTC)    
Mesaj konusu: >>>Çanakkale Savaşı'ndaki Korkunç gerçek<<<

Büyük zaferin 90'ıncı yıldönümünde ortaya çıkan korkunç gerçek!
İhtilaf devletleri, Çanakkale'de Mehmetçik'e karşı boğucu kimyasal silah kullanmış.
Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nden çıkan yeni bir belge, Türk tarihine şanlı bir zafer olarak geçen Çanakkale Savaşları'yla ilgili korkunç bir gerçeği ortaya çıkarttı.
Türk ordusunun 251 bin şehit verdiği, 1 milyonun üzerinde askerimizin yaralandığı ve 10 bin askerimizin kaybolduğu Çanakkale Savaşı'nda, İngilizler liderliğindeki itilaf devletlerinin kimyasal silah kullandıkları anlaşıldı.
Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde görevli uzmanlarca ortaya çıkartılan yeni bir arşiv belgesinde, itilaf devletlerinin Türk askerlerine karşı boğucu türden gaz içeren kimyasal silah kullandığı belirtiliyor.
Belgede, gazın hangi ülke kuvvetleri tarafından kullanıldığından söz edilmiyor. Verdiği zarar konusunda da bir bilgi yok. Fakat araştırmacılar, binlerce askerin kimyasal silahların tesiriyle şehit düşme ihtimalinin olduğunu belirtiyor ve muhtemelen İngilizler tarafından böyle bir yola başvurulduğu görüşünde birleşiyor.

"DOST DEVLETLER" SESİNİ ÇIKARTMADI!

2 Temmuz 1915 tarihinde başkumandan vekili namına müsteşar imzasını taşıyan ve cepheden Hariciye Nezareti'ne gönderilen belgede, düşman kuvvetleri tarafından kimyasal silahlar kullanıldığı belirtilip, tarafsız ve dost devletlerin olayı protesto etmesi isteniyor. Dost devletlerin insanlık dışı bu hadiseyi protesto ettiğine dair bir bilgiye rastlanmıyor; ama bu belge Çanakkale'yi kimyasal silahların kullanıldığı savaşlar arasına sokuyor. Daha önce 19. Yüzyıl'ın sonlarında Fransızlar Almanlar'a karşı zehirli gaz kullanmış, aynı şekilde Almanlar da Fransızlar'a misillemede bulunmuştu.

HASTANEYE BİLE BOMBA YAĞDIRDILAR

Çanakkale'de destan yazan askerlerimize yönelik uluslararası savaş hukukuna aykırı hareketler, kimyasal silahlarla sınırlı değil. Tespit edilen 2 ayrı belgeye göre, savaş hukukuna kesinlikle aykırı olmasına rağmen, Mehmetçik'e domdom (parçalayıcı, dağıtıcı özelliği çok fazla) kurşunları da sıkılmış. 10 Mayıs 1915'e ait bir başka belgede de İngiliz savaş gemilerinin balonlar yardımıyla Maydos kasabasında Hilal-i Ahmer bayrağı çekmiş hastaneyi bombalayıp, 30 yaralı askeri şehit ettiği belirtiliyor. Osmanlı Hükümeti, ''insanlığa sığmayan'' bu saldırı sonrasında, Amerika Sefareti aracılığıyla İngiltere'nin uyarılması talebinde bulunuyor. Bu belgeler, savaş kurallarının hiçe sayıldığı Gelibolu'da nasıl bir trajedinin yaşandığını gösterirken, Çanakkale'yi 'geçilmez' yapan Türk askerinin kahramanlığını da bir kez daha gözler önüne seriyor.
______________
[img=http://www.userbarlar.com/ub/data/media/1/sonosmn.gif]
Mesaj06.11.2008, 17:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mükemmel Paylaşım Teşekkürler .. Wink
______________
Mesaj06.11.2008, 17:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj06.11.2008, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tsk ederim kardesim
Ama bazi Medya kuruluslari mesaj bulamayinca durdurk yere biseyler yaziyorlar.
Paylastigin icin tskler.
Bu konu zaten 90 yildir tartisiliyor.
Canakkale Savasinda böyle silah kullanildigi zaten yillardir kitaplarda yaziyor.
Ben sahsen cok kitap okudum.
Ve yazdimda.Onun icin bazen böyle durduk yere atiyorlar.Ama böyle birsey oldugu dogru Exclamation
Böylece Sanli Sehitlerimizi birkez daha anmis olduk

______________
Arrow
Arrow Begendigim siteler>>> WWW.SARAX.TR.GG Arrow WWW.UA1905UA.TR.GG Arrow WWW.MARASULTRASLAN.TR.GG Arrow WWW.ANTISPAMTEAM.TR.GG Arrow WWW.GOKSEEN.TR.GG Arrow WWW.HACKERFRIEND.TR.GG Arrow WWW.SANAL-REKLAM.TR.GG
Mesaj06.11.2008, 17:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet bu sözlede zaten iyi bir mesaj vermiş oldun
______________
[img=http://www.userbarlar.com/ub/data/media/1/sonosmn.gif]
Mesaj07.11.2008, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşımın için sağol. 2 Eleştirim olacak sana 1 keske kaynak gösterseydin. 2. ise sitenin başlığına "Atatatürk'ü herkez tanıyacak" yazmışsın...

herkeZ değil HerkeS Türkçemizi doğru kullanalım. Wink
______________
Mesaj07.11.2008, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Slm

Paylaşım İçin TEşekkürler
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu