Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj09.11.2008, 11:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Hızlı yemek yiyen 3 kat hızlı şişmanlıyor :(

Japon araştırmacılar, yemeğini hızlı yiyenlerin şişmanlama ihtimallerinin diğerlerine nazaran 3 kat fazla olduğunu ortaya koydu.

Günümüzde “fast food” gibi beslenme tarzlarının artması ve geleneksel yemek alışkanlıklarının azalmasıyla bir sorun halini alan şişmanlığa, hızlı yemek yeme alışkanlığının katkıda bulunduğuna ilişkin araştırma kapsamında 30 ile 69 yaşları arasındaki 3 binden fazla Japona nasıl yemek yedikleri soruldu.

Sonuçları İngiliz Tıp Dergisi’nde yayımlanan araştırma, ne kadar ya da ne yendiğinin değil yeme tarzlarının obeziteye nasıl yol açtığına ışık tutuyor.

Araştırmayı yapan Osaka Üniversitesi’nden Hiroyasu ve meslektaşları, soru sorulan 3 bin kişinin yarısından fazlasının hızlı yemek yeme alışkanlığı olduğunu saptadı. Hızlı yemeyenlerle karşılaştırıldığını hızlı yemek yiyen erkeklerin şişmanlama ihtimalleri yüzde 84 çıkarken, kadınlarda bu oran iki katını bulabiliyor. Yemeklerini bir çırpıda yemelerinin yanı sıra tıka basa doyana kadar yemeğe meyilli kişilerin şişmanlama ihtimalleri ise 3 katı fazla oluyor.

Uzmanlar, “hızlı yenince mideden tokluk sinyali beyne gidene kadar mide çoktan tıka basa doluyor, bu yüzden de hızlı yemek şişmanlatıyor” diyor. Uzmanlar bu nedenle eskilerin “her lokmanın 40 kez çiğnenmesi gerektiği” sözünü hatırlatıyor.
Wink
______________

NETTURK DEĞİŞİYOR COK YAKINDA...
Mesaj09.11.2008, 11:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Daha güzel bende kilo almak istiyodum
______________
Mesaj09.11.2008, 11:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiliyiznet yazmış:
Daha güzel bende kilo almak istiyodum
Mesaj09.11.2008, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

adam işten gelmiş acıkmış yemeklere saldırır hele ramazanda Razz
______________
Geliyoruz sessiz ve derinden!...
Mesaj09.11.2008, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Teşekkürler...
______________
balikesirerdek.tr.gg ve exevolium.tr.gg adresleri şahsıma aittir. Smile
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu