Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj10.11.2008, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu: SORUN: powerpoint sunusuna arkaplan müziği eklemek?

arkadaşlar power point sunusu yaptım arkaplana istiklalmarşını ekliyeceğim ama olmuyor bütün marşı bir sf'ya atıyor nasıl arkaplan müziği ekleyebiliz?

ysnsen:başlık düzenleme


En son foto22dnz tarafından 10.11.2008 19:31:00 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj10.11.2008, 14:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba..
Aşagıdakı Vermış Oldugum Yazının Tamımını Okuyup,Uygularsanız Istedıgınız Gerçekleşecektir...

Alıntı:
Powerpoint programında sunumun içine nasıl müzik gömülür onu anlatmaya çalışacağım, öncelikle powerpoint’e müzik eklemek ile müzik gömmek arasındaki farkı söylemekte fayda var, sunuma müzik eklemek aslında fazla bir şey ifade etmez çünkü hazırladğınız sunumu başkasına gönderirken müzik dosyasınıda ayrıca göndermeniz gerekir yani 2 dosya gönderirsiniz(powerpoint dosyası ve ses dosyası) fakat müziği içine gömerseniz ses dosyasını göndermenize gerek kalmaz sadece powerpoint sunumunu gönderirsiniz ve sesli olarak sunumu izlerler.

Powerpoint programının içine müzik gömmek için bilinmesi gereken en önemli şey ses dosyasının WAV uzantılı olmasıdır, yani çok kullandığımız MP3’ler powerpoint sunumunun içine gömülmez(yanlış anlaşılmasın eklemekten bahsetmiyorum), gömmek için “wav” uzantılı ses dosyası olması gerekmektedir ya da MP3’ler bir dönüştürü ile wav’a dönüştürülüp gömülmesi gerekir.

Bunu dedikten sonra isterseniz başlayalım

Öncelikle “araçlar(tools)” girerek aşağı doğru açılan menüden “seçenekler(options)” seçelim.Açılan pencereden “Genel(general)” girerek “KB” önündeki sayıyı yükseltelim, bu değer içine gömeceğimiz ses dosyasının(wav) limitini gösteriyor, ekleyeceğimiz ses dosyasını örneğin 10MB ise buraya 10.000KB yazmamız gerekli, işlem bittikten sonra “tamam(ok)” ile kapatın pencereyi.

Şimdi “Ekle(insert)” , "sesler ve klipler(movies ans Sounds)" takip ederek "dosyadan ses(sound from file)" seçin.

Ses dosyasını seçin, unutmayın WAV olmalı…

Dosya eklendikten sonra karşınıza bir pencere gelir, “otomatik olarak(Automatically)” seçin

Ses dosyasını ekledik ve slaytın ortasında bir sarı çan şeki çıktı, üzerine gelin ve sağa basın,açılan menüden “Animasyon(custom animation)” girin

Sağ tarafta açılan animasyon penceresinden eklediğimiz ses dosyasının üzerine gelip sağa basın ve efekt seçenekleri(effect options) girin.

Burası önemli bir nokta aşağıdaki resimde kırmızı kare içine aldığım yerdeki “sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam etcek(bunun hakkında sıkıntı çekenler oluyordu)

Son olarak sarı çan işaretinide saklamak için şunu yapın, yukardaki “ses ayarları(sound settings)” sekmesine girdikten sonra aşağıdaki resimde işaretlediğim, “hide sound icon” ile başlayan cümlenin başındaki yere bit tik koyun ve tamam diyip kapatın.

Aslında ses dosyasını gömmekten biraz fazlasını yaptık ama hepsi birbirine bağlı şeyler, ses dosyasını ekle ile ekledikten sonra sesin hiç kesilmemesi için toplam slayt numarasını yazdık ve böylece müziğimiz sunumun sonuna kadar çalmaya devam etti ayrıca görüntüyü bozmaması açısından sarı renkli çanı sakladık.

İyi Eglenceler..
Mesaj10.11.2008, 14:34 (UTC)    
Mesaj konusu: teşekkür

çok teşekkür ederim ama dönüştürücüye gerek yok sonuna .wav koyuncada oluyor Smile çok teşekkür ederim
Mesaj10.11.2008, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: teşekkür

foto22dnz yazmış:
çok teşekkür ederim ama dönüştürücüye gerek yok sonuna .wav koyuncada oluyor Smile çok teşekkür ederim


Wink
Mesaj12.11.2008, 13:55 (UTC)    
Mesaj konusu: ???

peki birden fazla müzik nasıl koyabiliriz
Mesaj14.11.2008, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: SORUN: powerpoint sunusuna arkaplan müziği eklemek?

foto22dnz yazmış:
arkadaşlar power point sunusu yaptım arkaplana istiklalmarşını ekliyeceğim ama olmuyor bütün marşı bir sf'ya atıyor nasıl arkaplan müziği ekleyebiliz?

ysnsen:başlık düzenleme
Mesaj12.06.2009, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu: lütfen konuyu dikkatli okuyunuz.

vefa44 net-tr nin bu konudaki ilk mesajında (uzun paragraf olan) bu konu ile ilgili bilgi verdiğini düşünüyorum. lütfen dikkatli okuyun.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu