Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj08.12.2008, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Seo Nedir ?

Arkadaşlar Günümüzde Hemen Hemen Hepimiz Pc Başına Oturduğumuzda ya i.e açılış sayfamız google'dir, yada aradığımız şeyi bulabilmek için muhakkak google'ye uğrarız.

Artık bir Gerçekki Google Dünyanın en Büyük ve En Kaliteli Arama Motorudur.

Webmasterlar ziyaretçilerin sitelerine gelmelelerini ister. Kullanıcılar da işini görebilecek bir site bulmak ister.

Kullanıcıların bu arayışı fazla uzun sürmez %95 ihtimalle aradığı siteye Google veya diğer arama motorlarından ulaşırlar.

Ama webmasterların işi tam da burda başlar. Bir webmaster kendisiyle rakip olan sitelerden daha üstte çıkabilmek için müthiş bir çaba göstermelidir. .Biz bu çabaların tamamına "SEO" yani "SEARCH ENGİNE OPTİMİZASYON" türkçesiyle, "ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU" diyoruz.

Aslında arama motorundaki sıralamayı etkileyen bir diğer çok önemli faktör "Pagerank" tır. Çoğu yerde pagerankın önemli şu şekilde vurgulanır: "birbiriyle tamamen eşit iki siteden pagerankı yüksek olan hangisi ise o site her zaman üst sırada çıkar" evet aslında bu tanım hemen hemen her zaman için doğru sayılır.

|
|

Ama şuna dikkat edelim: Pagerankı arttırmaya yönelik eylemlerin çoğu aslında seo kelimesinin çatısı altına girer. Örnek verecek olursak: backlink, başka sitelerden kendi sitemize yaptırdığımız text(metin) reklamlarıdır."Backlink sayısı ne kadar artarsa, pagerankın o kadar artar" derler. Bu bilginin doğruluk payı yok değildir aslında ama olay bununla bitmiyor.

______________
Mesaj08.12.2008, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel paylaşım Wink
______________
Projelerinizi Destekliyoruz.Maddi Kaynak Sağlıyoruz : http://magic-net.tr.gg/Bu-Benim-Projem.htm
T-Shirt Tasarımlarımızı Görmek İster Misin http://magic-net.tr.gg/T_shirt.htm
Zor Başarılır İmkansız Zaman Alır
Mesaj10.12.2008, 10:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorum İçin Saqol Wink
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu