Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.12.2008, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Orhan Baba'nın Yürüyüş Keyfi

05 Aralık 2008 14:32
Her sabah düzenli olarak Bebek sahilinde yürüyüş yapan Orhan Gencebay, objektiflere yakalandı.

Yürüyüş yaparken şıklığından da ödün vermeyen sanatçıya eşi Sevim Emre eşlik etti. Sağlığına olan düşkünlüğü ile tanınan sanatçı, 'Popstar Alaturka' isimli yarışma programının bitmesinden sonra dinlenmek için fırsat bulduğunu söyledi. Yürürken hayranları tarafından yolda sık sık önü kesilen Gencebay, insanları kıramadığı için yürüyüşlerini hızlı adımlarla yapmak zorunda kaldığını söylüyor.
Mesaj konusu: Baykal Seçmeni Göreve Çağırdı!

Baykal, Türkiye'nin gidişatının çok kaygı verici olduğunu öne sürerek, "Türkiye'ye mutlaka sahip çıkılması gerekir" dedi.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Siyaset bir süreçtir, bir atımlık barut için siyaset yapanlar, tavsiye ederim kesinlikle siyaset yapmasınlar. Siyaset bir atımlık barutla yapılacak iş değildir" dedi.
CHP İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına katılan Baykal, bina önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Baykal, Kurban Bayramı sevincinin yerel seçim heyecanı ve coşkusuyla bir arada yaşandığını vurguladı.
Yerel seçimin sadece bayramla değil, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durum ve yolsuzluk iddialarıyla da iç içe geçtiğini savunan Baykal, "Bu seçimde alınacak karar sadece yerel yöneticilerinizi belirlemekle kalamayacak aynı zamanda Türkiye'nin gidişatına yönelik çok önemli bir istikamet belirlemesi, rota belirmesi, pusula ayarlaması da yapacaktır" diye konuştu.

Baykal, bu süreçte adayların konuşulup tartışılmasının siyasetin temeli olduğunu vurgulayarak, buna rağmen vatandaşların asıl görev ve sorumluluğunun Türkiye'ye karşı olduğunu belirtti. Baykal, Türkiye'nin gidişatının çok kaygı verici olduğunu öne sürerek, "Türkiye'ye mutlaka sahip çıkılması gerekir" dedi.

Yerel seçimler öncesi diğer seçimlere oranla partisinden daha çok kişinin görev üstlenmeye hazır olduğunu ve bu durumun kendisini mutlu ettiğini ifade eden Baykal, şöyle konuştu:

"Ne mutlu Türkiye'ye sahip çıkmaya hazır bu kadar çok insanımız vardır. Bu süreç bir süre sonra netlik kazanacaktır, o noktada hepiniz adına bayrağı her seçimde kimin taşıyacağına birlikte karar vereceğiz. Ama bayrağı bir arkadaşımızın eline vermiş olmamız bizim ayrı ayrı o konuda sorumlu olmaktan çıkmış olmamız anlamına kesinlikle gelmeyecektir. Siyaset bir süreçtir, bir atımlık barut için siyaset yapanlar, tavsiye ederim kesinlikle siyaset yapmasınlar.

Siyaset bir atımlık barutla yapılacak iş değildir. Siyaset bir süreçtir. Zaman içinde hepimiz her an sahada sınav vererek, kendimizi kanıtlayarak, çizgimizi, parti ahlakımızı, partiye bağlılığımızı imtihandan geçirerek, örnek olarak, iyi günde, kötü günde, yetkiliyken, yetkili değilken, adayken, aday değilken, sınav vere vere, siyaseti bize yakışan, Türkiye'ye yakışan şekilde götüreceğiz. Türkiye'nin haline bakın böyle bir ortamda 'sen-ben' diye telaş içine girmenin kabul edilebilir bir tarafı olur mu?"

Ödev-Arsivleri Sitem Silindi.Msnmi Unuttum Nerden Bulabilirim
Mesaj konusu:

Aldatan Kocasını Affetti

05 Aralık 2008 14:29
Ünlü popçu Seden Gürel kendisini aldattığı gerekçesiyle terk ettiği eşi Aykut Gürel ile barıştı!

Önceki gün bir büfede yemek yerken Mega Magazin programının görüntülediği ikiliyi Aykut Bey'in sahibi olduğu İrem Records'un sanatçısı Keremcem'in barıştırdığı öğrenildi.
Mesaj konusu:

Sezen Efe Oldu

05 Aralık 2008 14:26
Maslak Tim Show Center, önceki gece Sezen Aksu konserine ev sahipliği yaptı.

'Eğitimle Değişen Yaşam' projesi kapsamında düzenlenen ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlanan gecede ilginç bir uygulamaya da imza atıldı. Bilet fiyatlarının 50 ila 150 YTL arasında değiştiği konserde; 400 kişilik bir bölüm, 300 YTL taban fiyattan açıkarttırmaya çıkarıldı. Ücret almadan sahneye çıkan Sezen Aksu, Darüşşafaka'da okuyan öğrencilere, imzalı albümünü de hediye etti. Aksu, 'İzmir'in Kızları' adlı şarkısını söylerken zeybek oynamaktan da geri durmadı.
Mesaj konusu:

Cem Yılmaz'dan Baykal Esprisi...

04 Aralık 2008 19:30
Cem Yılmaz, "Politik taklitler yapmıyor" diye kendisini eleştirenlere bakın ne yanıt verdi?

Cem Yılmaz, "Politik taklitler yapmıyor" diye kendisini eleştirenlere "Kimsenin aklına Ufuk Uras taklidi yapmak gelmiyor, ben onunla başlayacağım. Deniz Baykal'ın taklidini de yapacağım ama çarşaf bakıyoruz" karşılığını verdi.

"Kanal kanal geziyor" eleştirisine yanıt veren Cem Yılmaz şöyle konuştu: "Bir programa katıldım, 'Kanal kanal gezdi' diyorlar. Sevgi böceği durumum yok. Bir filmi tanıtmak, için belki alışılmadık bir şeyler yapıyoruz da ondan böyle oluyor. O yüzden bunlar bazılarını kıskandırıyor."
Mesaj09.12.2008, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mahsun'un Ekibi Güneşi Göremedi

04 Aralık 2008 15:52
Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci filmi 'Güneşi Gördüm'ün çekimleri Norveç'te devam ediyor.

Mahsun Kırmızıgül'ün hem yazdığı, hem de yönettiği 'Güneşi Gördüm' adlı ikinci sinema filminin çekimleri Norveç'in Bergen ve Oslo kentlerinde devam ediyor. Filmin bazı sahneleri, ülkenin 'fiyort' adı verilen dünyaca ünlü körfezlerinde çekiliyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen fiyort çekimlerinden birinde, başrolde bardaktan boşalırcasına yağan yağmur vardı. Norveçli tiyatro sanatçısı Gerald Pettersen ile birlikte kamera karşısına geçen Altan Erkekli, Şerif Sezer, Serhat Çağlayan ve Buğra Gülsoy; yağmur altında rol yaparken hem eğlendi, hem de zorlandı. Ünlü oyuncular, "Güneşi Norveç'te göremedik" diye espri de yaptı.

EMEĞİMİZE DEĞECEK

Norveç'te çekilen ilk Türk filmi özelliğini taşıyan 'Güneşi Gördüm'ün Genel Koordinatörü Ceren Aslan ise, filmin çok ses getireceğinden emin olduğunu söyledi: "Yurtdışında film çekmek maliyet açısından gerçekten çok zorlayıcı bir iş. Ancak 'Güneşi Gördüm' gerçekten çok güzel bir film oluyor. Sinemaseverler, 12 Mart'ta çok farklı bir film izleme fırsatı bulacak. Gösterdiğimiz emeğe ve özveriye değeceğine inanıyorum."
Mesaj konusu:

Türk Sineması Ödüle Doydu

04 Aralık 2008 15:47
Yurtiçi ve yurtdışında gösterime giren Türk filmleri bu yıl aldığı ödüllerle rekor kırdı..

2008, Türk Sineması'nın 'altın yılı' oldu.

Bu yıl Türk Sineması'nın 'altın yılı' oldu ve 50'nin üzerinde film izleyiciyle buluştu; ödül bolluğu yaşandı.

* 4 milyon 301 bin 641 izleyici ile 'Recep İvedik' izleyici rekoru kırdı.

* 'Recep İvedik'i sırasıyla 4 milyon 256 bin 566 izleyici ile 2005 yapımı 'Kurtlar Vadisi: Irak' ve 4 milyon bin 711 izleyici ile 2003 yapımı 'G.O.R.A' takip ediyor.

* Cannes Film Festivalinde Nuri Bilge Ceylan'a 'En İyi Yönetmen' ödülünü getiren 'Üç Maymun', İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale ödülü alan 'Yumurta', Ankara Film Festivali'nde 'En İyi Film' seçilen 'Rıza' ile '120', 'Vicdan', 'O.. Çocukları', 'Osmanlı Cumhuriyeti' ve 'Devrim Arabaları' en ilgi gören filmlerden oldu.
Mesaj konusu:

24 Yıl Sonra Aynı Kostümü Giydi

04 Aralık 2008 15:01
"Rock'ın babaannesi" Tina Turner New York'taki konserde "Mad Max" filmindeki kostümüyle sahne aldı.

70'inci yaş gününü kutlamaya hazırlanan ve albümleri toplamda 70 milyondan fazla satan "rock'ın babaannesi" lakaplı
Mesaj konusu: Okul Fareleri Öğrenci Çıktı

TÜBİTAK'ın düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda madalyaları yine özel okullar topladı.
TÜBİTAK'ın düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda madalyaları yine özel okullar topladı. Ankara Samanyolu 3 altın, 7 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 14 madalya ile en fazla madalya kazanan okul oldu.

İstanbul Fatih 9, İzmir Yamanlar 8 madalya kazanırken, dağıtılan 56 madalyanın 31'ini Samanyolu, Fatih ve Yamanlar liseleri aldı. İzmir Fen Lisesi 7 madalya ile en fazla madalya alan devlet okulu oldu.

16. Ulusal Bilim Olimpiyatları, 13. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı ve 2008 yılı Uluslararası Bilim Olimpiyatları madalya töreni Milli Eğitim Şûra Salonu'nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'tebrik' telgrafı gönderdiği törende konuşan Devlet Bakanı Mehmet Aydın, öğrencilerden 'hayatlarını bilime adamalarını' istedi. Ödülün aslında 'bahane' ve 'bir araç' olduğunu kaydeden Bakan Aydın, amacın 'bilgili insan yetiştirilmesi' olduğunu anlattı.

Öğrencilere 'meslektaşlarım' diye hitap eden TÜBİTAK Başkanı Nüket Yetiş ise bütün dünyanın böyle kabiliyetli insanların peşinde olduğunu söyledi. Uluslararası bilim olimpiyatlarında Türkiye'nin 'oldukça başarılı' olduğunu kaydeden Yetiş, öğrencilere "Eğer bilimle haşır neşir olursanız geleceğiniz parlak olacaktır. Doğru yoldasınız, bu yolda ilerlemeye devam edin." tavsiyesinde bulundu.

Tören sonrasında gazetecilere açıklama yapan Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Cemil Koca, 'madalya konusunda geleneğin bozulmadığını', bekledikleri bir başarıyı elde ettiklerini söyledi. Koca, emeği geçen herkese teşekkür ederken, Samanyolu, Fatih ve Yamanlar'ın madalyalara damgasını vurduğunu kaydetti.

Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda Doğu'dan madalya kazanan tek okul Erzurum Özel Aziziye Lisesi oldu. Aziziye, Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda matematik alanında gümüş madalya kazandı. Aziziye İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Er, bu yıl gerçekleştirilen İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda 4 altın bir gümüş, Genç Balkan Matematik Olimpiyatı'nda da 2 altın ve bir gümüş madalya kazandıklarını hatırlattı. Ahmet Er, Aziziye'nin Erzurum'un ve Doğu'nun sesini dünyaya duyurduğunu kaydetti.

Mesaj konusu:

pardon yarım çıkmış

24 Yıl Sonra Aynı Kostümü Giydi

04 Aralık 2008 15:01
"Rock'ın babaannesi" Tina Turner New York'taki konserde "Mad Max" filmindeki kostümüyle sahne aldı.

70'inci yaş gününü kutlamaya hazırlanan ve albümleri toplamda 70 milyondan fazla satan "rock'ın babaannesi" lakaplı ABD'li şarkıcı Tina Turner önceki gece New York'taki Madison Square Gardens'ta verdiği konserde giydikleriyle izleyenleri eski günlere götürdü. Turner 1984'te vizyona giren ve Mel Gibson ile başrolünü paylaştığı "Çılgın Max" filmindeki kostümüyle sahne aldı. Şarkılarını bir süre bu kostümle söyleyen ünlü şarkıcı daha sonra sahneye ateş kırmızısı bir elbiseyle çıktı.
Mesaj09.12.2008, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Orhan Baba'nın Yürüyüş Keyfi

05 Aralık 2008 14:32
Her sabah düzenli olarak Bebek sahilinde yürüyüş yapan Orhan Gencebay, objektiflere yakalandı.

Yürüyüş yaparken şıklığından da ödün vermeyen sanatçıya eşi Sevim Emre eşlik etti. Sağlığına olan düşkünlüğü ile tanınan sanatçı, 'Popstar Alaturka' isimli yarışma programının bitmesinden sonra dinlenmek için fırsat bulduğunu söyledi. Yürürken hayranları tarafından yolda sık sık önü kesilen Gencebay, insanları kıramadığı için yürüyüşlerini hızlı adımlarla yapmak zorunda kaldığını söylüyor.
Mesaj konusu:

Avşar'ın Limiti Yetmeyince Saran Yetişti

05 Aralık 2008 13:52
Böbrek taşı düşüren Hülya Avşar'ın hastane faturasın Helin Avşar'ın kredi kartı limiti yetmeyince devreye Sadettin Saran girdi.

Böbrek taşı düşüren Hülya Avşar'ın hastane faturasını ödemek için vezneye giden Helin Avşar'ın kredi kartı limiti yetmedi! Devreye Sadettin Saran girerek tüm ücretleri ödedi!..

Aniden rahatsızlandı!

Önceki gün öğle yemeği için gittiği Tarabya Kıyı Restaurant'ın çıkışında fenalaşan Avşar, hemen hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayeneden sonra ünlü sanatçının böbrek taşı düşürdüğü anlaşıldı. Avşar Kızı'nın rahatsızlığını duyar duymaz hastaneye koşan işadamı Sadettin Saran, sevgilisinin iyi olduğunu öğrenince bir 'oh' çekti...

(Sabah)
Mesaj konusu:

Avşar'ın Limiti Yetmeyince Saran Yetişti

05 Aralık 2008 13:52
Böbrek taşı düşüren Hülya Avşar'ın hastane faturasın Helin Avşar'ın kredi kartı limiti yetmeyince devreye Sadettin Saran girdi.

Böbrek taşı düşüren Hülya Avşar'ın hastane faturasını ödemek için vezneye giden Helin Avşar'ın kredi kartı limiti yetmedi! Devreye Sadettin Saran girerek tüm ücretleri ödedi!..

Aniden rahatsızlandı!

Önceki gün öğle yemeği için gittiği Tarabya Kıyı Restaurant'ın çıkışında fenalaşan Avşar, hemen hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayeneden sonra ünlü sanatçının böbrek taşı düşürdüğü anlaşıldı. Avşar Kızı'nın rahatsızlığını duyar duymaz hastaneye koşan işadamı Sadettin Saran, sevgilisinin iyi olduğunu öğrenince bir 'oh' çekti...

(Sabah)
Mesaj09.12.2008, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kızlarını Türkiye'ye Getirmiyor

04 Aralık 2008 14:27
Rafet El Roman, eski eşinin "Çocuklarımı göremiyorum" şikâyeti üzerine mahkemeye başvurdu.

Şarkıcı Rafet El Roman, eski eşi Tuğba Altıntop'un "Çocuklarımı göremiyorum" şikâyeti üzerine Üsküdar Aile Mahkemesi'ne dilekçe verdi. Roman, Alman Mahkemesi'nin verdiği "çocukların anneleriyle olan ilişkilerinin Almanya'da devam etmesi" kararının tanınmasını istedi. Yani ünlü şarkıcı eski eşinin çocuklarını Almanya'da görebileceğini söyledi.

(Sabah)
Mesaj09.12.2008, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Okul Fareleri Öğrenci Çıktı

Ordu'nun Fatsa ilçesinde 6 eğitim kurumundan muhtelif elektronik eşya çaldıkları iddia edilen 3 öğrenci, emniyet ekiplerince yakalandı.
Ordu'nun Fatsa ilçesinde 4'ü okul olmak üzere 6 eğitim kurumundan bilgisayar, monitör, projeksiyon cihazları olmak üzere muhtelif elektronik eşya çaldıkları iddia edilen 3 öğrenci, emniyet ekiplerince yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yapmış olduğu hassas denetimler ve etkin takip sonucunda Y.A. (17), E.Y. (17) ve A.Ç. (17)'nin ilçe genelinde yaptıkları ileri sürülen hırsızlık olaylarının ortaya çıkarıldığı bildirildi. Yakalanan hırsızlık zanlılarının Hamle Etüd Merkezi, Anne Çocuk Sevgisi Özel Eğitim Merkezi, Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu, Fatsa Anadolu Lisesi, Fatsa Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fatsa Endüstri Meslek Lisesi'nde bu yıl içerisinde muhtelif tarihlerde 14 bilgisayar, 8 monitör, 1 fotoğraf makinesi, 2 projeksiyon cihazı ve 1 uydu cihazı, 1 güvenlik kamerası ve muhtelif 23 adet diğer elektronik bilgisayar parçaları çaldıkları tespit edildi ve bu cihazlar sattıkları yerlerden toplanarak okul yetkililerine teslim edildiği öğrenildi.

İlçede bir lisede eğitim ve öğrenimlerine devam ettikleri öğrenilen hırsızlık zanlıları Y.A. (17), E.Y. (17) ve A.Ç. (17), çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Önceki mesajları göster: