Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.12.2008, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Microsoft'tan hack açıklaması !

Microsoft'tan resmi hack açıklaması geldi !

Microsoft'a ait web sitesinin bir grup Türk hacker tarafından ele geçirildiği haberi ile ilgili Microsoft'tan açıklama geldi.

Microsoft tarafından bir teknoloji haber sitesine gönderdiği resmi açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

"Değerli Basın Mensubu,

İrlanda’da Microsoft İnternet sitesinin çökertildiğine ilişkin, 10.12.2008 tarihli haberiniz ile ilgili olarak, önemli bir ayrıntıyı düzeltmek isteriz.

Habere konu olan www.microsoft.ie web sitesi, Microsoft İrlanda'nın kurumsal İnternet sitesi değil; siteye barındırma hizmeti veren üçüncü bir parti üzerinde yerleşik bir web arayüzüdür. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar, Microsoft İrlanda’nın kurumsal İnternet sitesi olan www.microsoft.com/ireland adresine yönlendirilmektedir.

www.microsoft.ie web sitesine yönelik bu kanunsuz işlem, Microsoft İrlanda yetkililerince kısa sürede tespit edilmiş, tedarikçimizle birlikte gerekli güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli makamlara bilgi verilerek kanuni işlem başlatılmıştır.

Yönlendirme sitesi ile ilgili sorun ise, hızla giderilmiştir. Microsoft İrlanda kurumsal İnternet sitesi (ya da Microsoft’a ait diğer İnternet siteleri) bu olaydan herhangi bir şekilde etkilenmemişlerdir.

Konuyu dikkatinize sunar, kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi konusundaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Microsoft Türkiye "
______________
Sanal-reklam.tr.gg Hakkında Akıllara Takılan Tüm Soruların Yanıtları www.sanal-reklam.tr.gg'de Mevcuttur.İncelemenizi Tavsiye Ediyoruz. Wink
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu