Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj14.12.2008, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Net-tr / Bedava-Sitem Tanıtım Platformu..Bizlere Bu Kadar Ekstra Sunan..
Bizlere Bedava-Site Yapmayı Sunan..
Bizlere Site Yapma Olanaklarını Sağlayan..
BEDAVA-SİTEM..


Başarılı Bir TR.GG Sitesi Olmak İçinde Aşağıdakı Makaleyi Okumanız Yeterli.

Merhabalar..
Webmasterlik,Sitenizi Yukarlara Çıkarma,Pagerank Yükseltme İpuçları Vb İle İlgili Bir Makale Yazayım Dedim.Umarım Yararı Dokunur.
Öncelikle Bir Web Sitesi Kurdunuz.Site Bomboş,Ne Yapmalısınız ?
İlk önce çeşitli webmaster sitelerini dolaşıp kendinize göre içerik uygulayıp kodları,tasarımları incelemelisiniz..Size tavsiyem sitenize fazla hazır kod koymayın..Sitenize ne kadar çok kod eklerseniz o kadarda googlede düşer.Çünkü google kodları zor indexler,bazı sitelerde hiç indexlemez.Sitenize koddan önce metin koymaya bakın..Ama tabikide heryeri metinlerle doldurun demıyorum.Sitenizde açmış oldugunuz menülerde çok önemlidir.Menülerin içindeki içerik.İçeriği ne kadar çok yaparsanız arama motorlarında o kadarda çok sayfanız indexlenir ve dogal olarak arama motorlarında yükselip ziyaretçi kazanırsınız.Ve kliğiniz artar..
İçerik,tasarım tamam.Şimdi geçelim arama motorlarına kayıda,toplistlere,meta taglara..
Öncelikle kendinize 1 meta tag seçin..Yani heryerde her yere kayıt olurken o meta tag'ı kullanın..Örneğin : Googleye bir meta tagla kayıt oldunuz.Toplistlere,diger arama motorlarına aynı meta tagla kayıt olun..Öncelikle kendinize özgün kafanızdan meta tag oluşturabilirsiniz..Veya onlıne oluşturabilirsiniz..Online oluşturmak için ; http://www.gezginler.net/webmaster/metatag.html Bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz..
Gelelim site başlıgınıza..
Bazı sitelerde görüyorum ki site başlıkları çok uzun..Arama motorları site başlıgına çok önem vermektedir..Site başlığınızı en önce indexler zaten..Onun için dedim ya aynı meta tagı kullanın diye.Fazla site başlıgı isminden kaçının..Örneğin ; Net | tr | tr.gg | Html | Asp | Php | Photoshop | Dreamdrewear | Flash | Eğlence | Paylaşım Bilgi .. Böyle başlıklardan kaçının ... Zaten hepsi sıgmaz adres açıklamasına..
Size bir kaç örnek vereceğim bazı tr.gg sitelerinin nasıl pagerank kazandıgını,nasıl googlede indexlendigini ve site başlıgını..
Öncelikle naazimca.tr.gg'yi örnek vereyim.. Site başlıgı : www.nazimca.net Pagerankı : 2 Günlük ziyaretçi sayısı ortalama : 2000
Piriketseverler.tr.gg Site başlıgı : PiriketSeverler.tr.gg | Tr.gg | Html Kod | Forum
Pagerankı : 3 Günlük ziyaretçi sayısı ortalama : 500-1000
İddaliyim.tr.gg Site başlıgı : İ d d a l ı y ı m - www.iddaliyim.tr.gg Günlük ziyaretçi sayısı hakkında tam olarak bilgi sahibi değilim.. Pagerankı : 4
Bu verdiğim siteler googleye tr.gg yazınca en üstte çıkan ve tr.ggde en çok pageranka sahip sitelerdir..Daha çok var pagerankı 2,3,4 belkide 5 olan ama benım dıkkatımı çeken bunlar oldugu için bunları örnek verdim..Umarım burdanda ders almışsınızdır.

Geldik pageranka... Smile
Hemen hemen bütün webmasterler pagerank peşindedir..Yükseltme peşindedir..Ama herşey pagerank değildir..Neyse yükseltmek istiyorsunuz madem bir kaç öneri vereyim.. Pagerankınızı arttırmak için en önemli etken backlinktir..Backlink nedir ? Web sitenizin içeriğinizi düzeltmek üzere verilmiş olan link demektir..Yani link takas,banner takas size backlink kazandırmaz..Karşılıksız reklamlar backlink kazandırır..Ne kadar backlınkınız çok olursa o kadarda pagerankınız artar..Yalnız herşey backlınk demek değildir..Backlınkten sonra en önemli olan etken sitenizi güncel tutmaktır..Sitenizi güncel tutmazsanız,ne pagerank kazanırsınız nede başka birşey..Siteniz bomboş backlınkınız 1000 olsun o sitenin pagerankı yine 0 kalır..

Size bu makalemde başarılı bir tr.gg site yapımını anlattım..Bundan sonrada seo vb şeyler gelir..Onlarda sırada..Umarım beğenmişsinizdir..
Okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım..
KOLAY GELSİN..


Bunlarda işinize yarıyacak olan başlıklardır :

ArrowSitenizde İlk Adımlar
ArrowCss Tasarım Yapımı
ArrowFree Template Uygulamak

ArrowHtml Kodları
ArrowGoogleye Kayıt
ArrowGooglede Site Doğrulama
ArrowÇeşitli Tasarımlar

ArrowRed Tasarım Yapımı
Arrowİce Blue Tasarım Yapımı

ArrowButterfly Tasarım YapımıÖrnek Siteler ;

bitmeyen-hikayem.tr.gg - Herkesin bir hikayesi vardir sizinde bir hikayeniz varsa bu site sizin gercek yeriniz
cevreyeduyarlisite.tr.gg - Küresel Isınmaya Karşı Sen Ne Yapıyorsun?
ciftcioglumobilya.tr.gg - Mobilyada kalite ve ucuzluğun adresi
gamezing.tr.gg - Tr.Gg Flash Oyun Dünyası | Eğlenmek için doğru adres
hackerfriend.tr.gg - Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür felsefesiyle bildiklerimizi burada paylaşıyoruz
kutlayalim.tr.gg - Bedava-Sitem.com 1.yıl özel tanıtım videosu (graffiti , rap müzik)
mistanbul.tr.gg - İstanbul'un En İyi Tasarımlı Ve En İyi İçerikli Rehberi
rapublic.tr.gg - Rap müzik adına herşey "Rap Cumhuriyeti"nde...


Ayrıca ;
Bu Başlık Altından Sitenizde Kafanıza Takılan Soruları Sorabilirsiniz..
Mesaj15.12.2008, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

emege saygı guzel site guzel hos gorulu yönetici ( admin ) daha ne olsun basarılar
Mesaj18.12.2008, 15:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

trggcity yazmış:
emege saygı guzel site guzel hos gorulu yönetici ( admin ) daha ne olsun basarılar


Yorumun İçin Teşekkür Ederim.
Arkadaşlar Sizde Bu Platformdan Bedava-Sitemle İlgili Anlatımlar Sunabilir,Yazılar Yazabılırsınız..
Mesaj19.12.2008, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

TEŞEKKÜRLER[/b]
______________
Mesaj19.12.2008, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilqisayarnet yazmış:
TEŞEKKÜRLER


Rica Ederim..
Mesaj21.12.2008, 06:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş bişey söylicektim ben yha pekde anlamıyorum bişey benim sitemin ortasına nasıl html eklıcem mesela anasayfanın ortasına herkes reklam falan yapmıs orda başka siteleri yardım ederseniz sevinirim!!!
Mesaj21.12.2008, 09:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibecik-haberleri yazmış:
kardeş bişey söylicektim ben yha pekde anlamıyorum bişey benim sitemin ortasına nasıl html eklıcem mesela anasayfanın ortasına herkes reklam falan yapmıs orda başka siteleri yardım ederseniz sevinirim!!!


İlk Önce Sitenizi Ortalamalısınız.
Ortalama Kodu ;
Kod:
<style type="text/css">
            <!--
html, body {
text-align: center;
}
-->
            </style>

Kodu ;
> Tasarım Ayarları
> Gelişmiş Ayarlar
> Tasarımın Üzerindeki Yazı Kutucuguna Yapıştırın.
> Kaydedin.

Ondan Sonra ;
Html Kodları İçin Gerek Googlede Gerekse Bedava-Sitem Forumunun Html Kodları Bölümünden Kodlar Alabilirsiniz..
İstediğiniz Kodu Kopyalayıp.
> Sayfalarımı Değiştir
> Ana Sayfaya
> Kaynak Butonuna Basarak ;
<center>KOD BURAYA</center>
> Kod Buraya Yazan Yere İstediginiz Kodu Yapıştırın.
> Herhangi Bir Kod Yapıştırırken Hep Bu Yöntemi Kullanın.
> Ortalanmış Halde Gözükecektir.

Kolay Gelsin..
Mesaj01.01.2009, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu: a

SuperSin Emincan Saol
______________
Atatürk diyorki ; Beni unutturmak isteyenler olabilir...

Takıldıgınız zor sorunlarmı var burdan çözümünü bulabilirsin tıkla
Mesaj01.01.2009, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler....????
______________
Mesaj02.01.2009, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aşağıda vereceğim olan Bedava-Sitem'in genel şart ve kurallarını paylaşacağım..
Bunların hepsini sizin tarafınızdan tek tek okumanızı rica ediyorum.. Sanıyorum ki çoğunuz bu şartları okumadı. Smile


Bedava-sitem.com’un Genel Kuralları ve Şartları

Bu bilgi metni, okumak için çok tembel olup da avını arayanlar içindir. : ) www.bedava-sitem.com web sayfasından sorumlu olan Benjamin Lochmann, alanın tüm hükümlerinin ücretsiz olduğunu taahhüt eder.

Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde, tüketiciler; iş ilişkileri ticari nitelikte kurulmamış olan, ya da iş ilişkilerini işveren sıfatıyla bu kişiler üzerinden yürütmeyen herhangi gerçek kişilerdir. Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde girişimciler; iş ilişkileri ticari amaçlar ya da işveren sıfatıyla hareket etmek üzere kurulmuş olan herhangi gerçek ya da tüzel kişi ya da herhangi tüzel ortaklık veya şirket olmayan firmalardır. Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde müşteriler; tüketiciler ve girişimcilerdir.

Uzaktan Satış Anlaşmasını Fesih Hakkı ( BGB m.312)

-Tüketici, (Alman Medeni Kanunu m.13) uzaktan satış anlaşmasını fesih hakkı (Alman Medeni Kanunu m. 355) ile yetkilendirilmelidir. Tüketici herhangi bir neden gösterme zorunluluğu olmadan anlaşmayı, emredici hükümlere bağlı malların makbuzunu takiben 2(iki) hafta içinde feshedebilir. Bu şekilde bir anlaşma feshi, yazılı olarak ya da malları geri göndererek yapılır. Sözleşmeyi vaktinde feshetmek için, malların vaktinde aşağıdaki adrese gönderilmesi yeterlidir:

webme GmbH
Richard-Wagner-Strasse 2
91054 Erlangen
Germany

-Eğer iade edilen mallar sipariş edilen mallar ile aynı ise, ve malların fiyatı 40 Avro’yu geçmiyor ise, ya da tüketici fesih anında ya da herhangi bir sözleşmeye dayalı, üzerinde anlaşılmış taksitli ödemede, malların 40 Avro’dan daha yüksek bir fiyatta olduğunu bilmiyor ise, tüketici malların iade masraflarına katlanır. Eğer sayılan durumlardan birisi yoksa, webme GmbH iade masraflarını üstlenir. İade masrafları webme GmbH tarafından yalnızca en düşük maliyetli şekilde ödenir (Deutsche Post AG-Alman Postası standart koli ücreti). Tüketici, ödemelerin geri ödenmesi için fesih bildirimini gönderdiği günden itibaren bütün sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdür.

-Eğer, mallardaki değer azalması yalnızca malı test etmek için yapılmamışsa, mallarda öngörülen amaçta kullanıma bağlı bir değer azalması tüketici tarafından karşılanır. Malda değer azalmasından, malın özenle tutulması ve içeriğinin yalnızca yetkili ve teknik servis tarafından kullanıma hazır hale getirilmesiyle kaçınılabilir.

- Yazılım, yazılım lisansları ve tüketici tarafından yeniden etiketlenen DVD’ler için sözleşmeyi fesih hakkı yoktur. Tüketicinin kendi talimatları doğrultusunda üretilmiş mallar için de sözleşmeyi fesih hakkı yoktur. Sözleşmeyi fesih hakkı, girişimcinin, fesih süresinin bitiminden önce derhal beyan ettiği rızasıyla, servisleriyle hizmet etmeye başlamış olması ya da tüketicinin kendisinin başlamış olması halinde de yoktur.1. Genel

webme GmbH servislerine katılım aşağıdaki şartlara ve webme GmbH’nın koşullarına tabidir. Gerek webme GmbH’nın servislerini, gerekse diğer servisleri kullanırken, kullanıcı, bu servisleri yürürlükteki hukuka ve burada yer alan Genel Şartlar ve Kurallara uygun olarak kullanacağını taahhüt eder.

2. Başvuru Koşulları

www.bedava-sitem.com’dan sunulan servisi kullanmak için öncelikle başvuru işleminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgi (başvuru bilgileri) ile dolduran her kişi (kullanıcı adı).tr.gg şeklinde ücretsiz bir web sitesi elde eder. Müşteri, kendisine e-posta yoluyla gönderilecek bir takma ismi ve şifreyi de ücretsiz olarak elde eder (kullanıcı bilgisi). Müşteriye gönderilen bu e-postada yer alan kişisel linke tıklandığında, başvuruda bulunan kişinin e-posta adresi doğrulanmış olur. www.bedava-sitem.com’a başvuran her kişi, tam ve doğru başvuru bilgisi vermekle ve bu bilgilerini zamanla yenilemekle yükümlüdür. Söz konusu kullanıcı bilgileri üye tarafından gizli tutulmalıdır. Başvuru ücretsizdir. Üye, www.bedava-sitem.com’a ait haber mektubunun ulaştırılmasını kabul eder. Üyelik veya üyelikle ilgili herhangi bir servis yalnızca kişisel amaçla kullanılır ve başkasına devredilemez.

3. Servislerin Faaliyet Alanı

webme GmbH müşterilerine, webme GmbH sunucularında web programcılığı veya sunucu teknolojileri konusunda uzmanlığı ya da derin bilgiye sahip olmayı gerektirmeden bir web sitesi oluşturabilme teknik imkanını sunar.

4. Ödemelerin Maliyetleri ve Süreleri

Yukarıda yer alan üzerinde anlaşılmış içerikten farklı olmamak kaydıyla, www.bedava-sitem.com’dan sunulan servisler ücretsizdir. Bir maliyet karşılığında sunulan servisler ölçüsünde, üye, söz konusu servisin maliyeti ve ödeme koşulları hakkında, kullanımdan önce ayrıca bilgilendirilecektir. www.bedava-sitem.com’un internet sayfasından, üçüncü kişiler tarafından sunulan ücrete tabi servisler için üçüncü kişi ile derhal bir anlaşma yapılır. Malların veya servislerin www.bedava-sitem.com’un servislerinin üyeleri aracılığıyla sunulması halinde müşteri ile bu ticari işlemlerin sağlayıcıları arasında her türlü anlaşma ayrıca yapılmalıdır.

5. Bilgi Gizliliği

Kişisel müşteri bilgilerinin toplanması ve bunlar ile ilgili işlemler Federal Bilgi Gizliliği Hukuku (Federal Data Privacy Law-BDSG) ve Teleservis Bilgi Koruma Hukuku (Teleservices Data Protection Law-TDDSG)’nun emredici hükümleri doğrultusunda ayrıca yapılamalıdır. Sözleşme ilişkisine bağlı her kişisel müşteri bilgisi, bir servis anlaşmasının kurulması ve yürürlüğe girmesi için gerektiği ölçüde, yalnızca toplanır, işlem görür ve kullanılır. Anlaşmaların elektronik işlemlerle yapıldığı durumlarda, kullanıcı işlemleri ile ilgili bilgiler yalnızca, söz konusu sözleşmelerle ilgili işlere dahil edilen webme GmbH çalışanları tarafından saklanır ve onlarca ulaşılabilir olmaktadır.

6. Üçüncü Kişilerin Sınai Mülkiyet Hakları

Üye, webme GmbH’nın link üzerinde etkisi olduğundan kendi web sayfasının içeriğinin kontrolünden ve güvenliğinden sorumludur. Ancak, webme GmbH’nın bağımsız alanların yardımıyla kurulan linklerin ulaştırdığı web sayfasının içeriğinin üzerinde bir etkisi yoktur. Her üye, kendi sayfasının yürürlükteki tüm hukuka uygun olmasından sorumludur.

Ayrıca, aşağıda yer alan içeriklere izin verilmez:

1. Eser sahibinin ya da işletme hakkı sahibinin derhal izni olmadan, kullanılacak her türlü telif hakkı olan basım; telif hakkı olan müzik, video ya da üçüncü kişilerin yazılımlarının indirilmesi ya da herhangi başka şekilde kopyalanması söz konusu telif hakkı sahiplerinin derhal rızası olmasızın teklif edilemez.
2. Dağıtımları hukuken yasaklanmış içeriklerin yayılması.
3. Pornografik içerikli görüntü ve malzemelerin yayılması.
4. Herhangi bir suç işlemeye ya da suça ortak olmaya herhangi şekilde davet.
5. Diğer insanları kötüleme, iftira, hakaret ya da tehdit içeren herhangi bir malzeme.Yukarıda sayılan durumların ihlali sonucunda ortaya çıkan zararların ya da ihtarın webme GmbH’ye karşı ileri sürüldüğü durumlarda, bağımsız alana başvuruda bulunmuş kişi (taraf), bu türlü ihtar ve zararlara karşı bizim zararımızı karşılamakla yükümlüdür.

7. Hiperlinkler

webme GmbH ya da her hangi üçüncü kişiler diğer web sayfalarına ya da kaynaklara bağlanan link oluşturabilirler. webme GmbH’nın bu diğer siteler üzerinde kontrolü yoktur ve bu tür harici sitelerin ve kaynakların kurallara uygunluğu hakkında herhangi bir sorumluluğu ya da yükümlülüğü yoktur; bu site ve kaynaklardan ulaşılan içerik üzerinde herhangi bir egemenlik hakkı da yoktur. Bu tür harici site ve kaynaklarda ulaşılabilir olan içerikler üzerinde de herhangi bir hakimiyeti ya da sorumluluğu yoktur; ya da; webme GmbH, bu tür site ya da kaynakların içeriklerinin hukuka aykırı olduğunun farkında değilse, bu tür sitelerle ilgili herhangi bir yükümlülük, yetki ve sorumluluk taşımaz. Kullanıcılar tarafından oluşturulan linkler en büyük miktara ulaşabilir. Sayıca fazla olmalarına bağlı olarak webme GmbH çalışanlarının tüm bağlantıları kontrol etmesi ve denetlemesi teknik olarak mümkün değildir. Eğer webme GmbH sayfalarından, üçüncü kişilerin hukuka aykırı olarak yayımladığı içeriklere sahip harici sitelere link varsa, böyle bir servis sağlayıcısı, söz konusu hukuk dışı içeriğe sahip siteye bağlanan linki istek üzerine kaldırmalıdır. webme GmbH, herhangi bir bağlantı yapılmış sayfadaki artan doluluk hacminden dolayı sorumluluk ya da herhangi bir yükümlülük taşımaz.

www.bedava-sitem.com kullanıcıları, harici bir sayfaya bir link kurmadan önce, söz konusu sayfanın sağlayıcılarının, harici bir sayfayla link kurulmasına herhangi bir itirazı olmadığını temin etmek zorundadır. Daha sonra ayrıca, kullanıcı, harici linklerin içeriklerini yeni bir çerçeveye yerleştirerek bu linkleri tanıtır.


webme GmbH’ye karşı söz konusu harici linkler sonucu bir zarar iddiasında bulunulursa, ilgili üye bizi bu türden zarar iddialarına karşı ilk talep üzerine tazmin eder. webme GmbH, ilgili sayfanın sağlayıcısı söz konusu linke karşı herhamgi bir itirazda bulunur bulunmaz webme GmbH, linkin kaldırılmasının haklı olup olmadığına bakmaksızın linki kaldırır. Üyenin hiçbir şekilde hukuka ya da ahlaka aykırı olan, ırkçılığı özendiren, şiddeti yücelten, öven ya da küçülten (Alman Medeni Kanunu m.131), savaşı öven, çocukların ya da gençlerin ahlaklarını maddi bakımdan tehdit etmeye elverişli olan ya da onların refahını etkileyen, webme GmbH’nın ününe zarar verecek olan, pornografik içerikli ya da adı geçen şekillere benzer içerikler bulunan sayfalara link yapılmasına izin verilmez.

8. Sözleşmenin Sona Ermesi

Sağlayıcının, hiçbir neden göstermeksizin hesapları iptal etme, hiçbir neden bildirmeksizin ve önceden ihbarda bulunmaksızın sözleşmesel ilişkiyi sona erdirme hakkı saklıdır. Web sayfalarının yedek kopyalarının yapılmasının nedeni budur. Eğer sözleşme sona erdirilmemiş ise, belirsiz bir tarihe kadar devam eder ve iki tarafın rızasıyla sona erdirilebilir. Sağlayıcı, hesabın sona erdirilmesini takiben en az 6 (altı) aylık bir süre için, alanların webme GmbH ya da onların hissedarlarınca yeni kayıt yapılmadığını taahhüt eder.

9. Koruma Hükmü

Eğer bu Genel Kurallar ve Şartların herhangi bir hükmünün bir kısmının ya da tamamının geçersizliği ileri sürülürse, söz konusu geçersiz hüküm, geri kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemez.

10. Yargılamaya Yetkili Mahkemeler

Eğer müşteriler, bir girişimci, bir kamu hukuku tüzel kişisi ya da kamu özel şirketiyse, müşteri ve webme GmbH arasında sözleşmesel ilişkiden kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlık olursa, davalar, webme GmbH’nın merkezinin bulunduğu yerdeki Adliye mahkemelerinde açılır.

webme GmbH, ayrıca, müşterinin ikametgahında dava açmaya da yetkilidir. Bu sözleşme, yalnızca Federal Almanya Cumhuriyeti Hukukuna tabidir.
Mesaj02.01.2009, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Aşağıda vereceğim olan Bedava-Sitem'in genel şart ve kurallarını paylaşacağım..
Bunların hepsini sizin tarafınızdan tek tek okumanızı rica ediyorum.. Sanıyorum ki çoğunuz bu şartları okumadı. Smile


Bedava-sitem.com’un Genel Kuralları ve Şartları

Bu bilgi metni, okumak için çok tembel olup da avını arayanlar içindir. : ) www.bedava-sitem.com web sayfasından sorumlu olan Benjamin Lochmann, alanın tüm hükümlerinin ücretsiz olduğunu taahhüt eder.

Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde, tüketiciler; iş ilişkileri ticari nitelikte kurulmamış olan, ya da iş ilişkilerini işveren sıfatıyla bu kişiler üzerinden yürütmeyen herhangi gerçek kişilerdir. Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde girişimciler; iş ilişkileri ticari amaçlar ya da işveren sıfatıyla hareket etmek üzere kurulmuş olan herhangi gerçek ya da tüzel kişi ya da herhangi tüzel ortaklık veya şirket olmayan firmalardır. Burada yer alan genel kurallar ve şartlar dahilinde müşteriler; tüketiciler ve girişimcilerdir.

Uzaktan Satış Anlaşmasını Fesih Hakkı ( BGB m.312)

-Tüketici, (Alman Medeni Kanunu m.13) uzaktan satış anlaşmasını fesih hakkı (Alman Medeni Kanunu m. 355) ile yetkilendirilmelidir. Tüketici herhangi bir neden gösterme zorunluluğu olmadan anlaşmayı, emredici hükümlere bağlı malların makbuzunu takiben 2(iki) hafta içinde feshedebilir. Bu şekilde bir anlaşma feshi, yazılı olarak ya da malları geri göndererek yapılır. Sözleşmeyi vaktinde feshetmek için, malların vaktinde aşağıdaki adrese gönderilmesi yeterlidir:

webme GmbH
Richard-Wagner-Strasse 2
91054 Erlangen
Germany

-Eğer iade edilen mallar sipariş edilen mallar ile aynı ise, ve malların fiyatı 40 Avro’yu geçmiyor ise, ya da tüketici fesih anında ya da herhangi bir sözleşmeye dayalı, üzerinde anlaşılmış taksitli ödemede, malların 40 Avro’dan daha yüksek bir fiyatta olduğunu bilmiyor ise, tüketici malların iade masraflarına katlanır. Eğer sayılan durumlardan birisi yoksa, webme GmbH iade masraflarını üstlenir. İade masrafları webme GmbH tarafından yalnızca en düşük maliyetli şekilde ödenir (Deutsche Post AG-Alman Postası standart koli ücreti). Tüketici, ödemelerin geri ödenmesi için fesih bildirimini gönderdiği günden itibaren bütün sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdür.

-Eğer, mallardaki değer azalması yalnızca malı test etmek için yapılmamışsa, mallarda öngörülen amaçta kullanıma bağlı bir değer azalması tüketici tarafından karşılanır. Malda değer azalmasından, malın özenle tutulması ve içeriğinin yalnızca yetkili ve teknik servis tarafından kullanıma hazır hale getirilmesiyle kaçınılabilir.

- Yazılım, yazılım lisansları ve tüketici tarafından yeniden etiketlenen DVD’ler için sözleşmeyi fesih hakkı yoktur. Tüketicinin kendi talimatları doğrultusunda üretilmiş mallar için de sözleşmeyi fesih hakkı yoktur. Sözleşmeyi fesih hakkı, girişimcinin, fesih süresinin bitiminden önce derhal beyan ettiği rızasıyla, servisleriyle hizmet etmeye başlamış olması ya da tüketicinin kendisinin başlamış olması halinde de yoktur.1. Genel

webme GmbH servislerine katılım aşağıdaki şartlara ve webme GmbH’nın koşullarına tabidir. Gerek webme GmbH’nın servislerini, gerekse diğer servisleri kullanırken, kullanıcı, bu servisleri yürürlükteki hukuka ve burada yer alan Genel Şartlar ve Kurallara uygun olarak kullanacağını taahhüt eder.

2. Başvuru Koşulları

www.bedava-sitem.com’dan sunulan servisi kullanmak için öncelikle başvuru işleminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgi (başvuru bilgileri) ile dolduran her kişi (kullanıcı adı).tr.gg şeklinde ücretsiz bir web sitesi elde eder. Müşteri, kendisine e-posta yoluyla gönderilecek bir takma ismi ve şifreyi de ücretsiz olarak elde eder (kullanıcı bilgisi). Müşteriye gönderilen bu e-postada yer alan kişisel linke tıklandığında, başvuruda bulunan kişinin e-posta adresi doğrulanmış olur. www.bedava-sitem.com’a başvuran her kişi, tam ve doğru başvuru bilgisi vermekle ve bu bilgilerini zamanla yenilemekle yükümlüdür. Söz konusu kullanıcı bilgileri üye tarafından gizli tutulmalıdır. Başvuru ücretsizdir. Üye, www.bedava-sitem.com’a ait haber mektubunun ulaştırılmasını kabul eder. Üyelik veya üyelikle ilgili herhangi bir servis yalnızca kişisel amaçla kullanılır ve başkasına devredilemez.

3. Servislerin Faaliyet Alanı

webme GmbH müşterilerine, webme GmbH sunucularında web programcılığı veya sunucu teknolojileri konusunda uzmanlığı ya da derin bilgiye sahip olmayı gerektirmeden bir web sitesi oluşturabilme teknik imkanını sunar.

4. Ödemelerin Maliyetleri ve Süreleri

Yukarıda yer alan üzerinde anlaşılmış içerikten farklı olmamak kaydıyla, www.bedava-sitem.com’dan sunulan servisler ücretsizdir. Bir maliyet karşılığında sunulan servisler ölçüsünde, üye, söz konusu servisin maliyeti ve ödeme koşulları hakkında, kullanımdan önce ayrıca bilgilendirilecektir. www.bedava-sitem.com’un internet sayfasından, üçüncü kişiler tarafından sunulan ücrete tabi servisler için üçüncü kişi ile derhal bir anlaşma yapılır. Malların veya servislerin www.bedava-sitem.com’un servislerinin üyeleri aracılığıyla sunulması halinde müşteri ile bu ticari işlemlerin sağlayıcıları arasında her türlü anlaşma ayrıca yapılmalıdır.

5. Bilgi Gizliliği

Kişisel müşteri bilgilerinin toplanması ve bunlar ile ilgili işlemler Federal Bilgi Gizliliği Hukuku (Federal Data Privacy Law-BDSG) ve Teleservis Bilgi Koruma Hukuku (Teleservices Data Protection Law-TDDSG)’nun emredici hükümleri doğrultusunda ayrıca yapılamalıdır. Sözleşme ilişkisine bağlı her kişisel müşteri bilgisi, bir servis anlaşmasının kurulması ve yürürlüğe girmesi için gerektiği ölçüde, yalnızca toplanır, işlem görür ve kullanılır. Anlaşmaların elektronik işlemlerle yapıldığı durumlarda, kullanıcı işlemleri ile ilgili bilgiler yalnızca, söz konusu sözleşmelerle ilgili işlere dahil edilen webme GmbH çalışanları tarafından saklanır ve onlarca ulaşılabilir olmaktadır.

6. Üçüncü Kişilerin Sınai Mülkiyet Hakları

Üye, webme GmbH’nın link üzerinde etkisi olduğundan kendi web sayfasının içeriğinin kontrolünden ve güvenliğinden sorumludur. Ancak, webme GmbH’nın bağımsız alanların yardımıyla kurulan linklerin ulaştırdığı web sayfasının içeriğinin üzerinde bir etkisi yoktur. Her üye, kendi sayfasının yürürlükteki tüm hukuka uygun olmasından sorumludur.

Ayrıca, aşağıda yer alan içeriklere izin verilmez:

1. Eser sahibinin ya da işletme hakkı sahibinin derhal izni olmadan, kullanılacak her türlü telif hakkı olan basım; telif hakkı olan müzik, video ya da üçüncü kişilerin yazılımlarının indirilmesi ya da herhangi başka şekilde kopyalanması söz konusu telif hakkı sahiplerinin derhal rızası olmasızın teklif edilemez.
2. Dağıtımları hukuken yasaklanmış içeriklerin yayılması.
3. Pornografik içerikli görüntü ve malzemelerin yayılması.
4. Herhangi bir suç işlemeye ya da suça ortak olmaya herhangi şekilde davet.
5. Diğer insanları kötüleme, iftira, hakaret ya da tehdit içeren herhangi bir malzeme.Yukarıda sayılan durumların ihlali sonucunda ortaya çıkan zararların ya da ihtarın webme GmbH’ye karşı ileri sürüldüğü durumlarda, bağımsız alana başvuruda bulunmuş kişi (taraf), bu türlü ihtar ve zararlara karşı bizim zararımızı karşılamakla yükümlüdür.

7. Hiperlinkler

webme GmbH ya da her hangi üçüncü kişiler diğer web sayfalarına ya da kaynaklara bağlanan link oluşturabilirler. webme GmbH’nın bu diğer siteler üzerinde kontrolü yoktur ve bu tür harici sitelerin ve kaynakların kurallara uygunluğu hakkında herhangi bir sorumluluğu ya da yükümlülüğü yoktur; bu site ve kaynaklardan ulaşılan içerik üzerinde herhangi bir egemenlik hakkı da yoktur. Bu tür harici site ve kaynaklarda ulaşılabilir olan içerikler üzerinde de herhangi bir hakimiyeti ya da sorumluluğu yoktur; ya da; webme GmbH, bu tür site ya da kaynakların içeriklerinin hukuka aykırı olduğunun farkında değilse, bu tür sitelerle ilgili herhangi bir yükümlülük, yetki ve sorumluluk taşımaz. Kullanıcılar tarafından oluşturulan linkler en büyük miktara ulaşabilir. Sayıca fazla olmalarına bağlı olarak webme GmbH çalışanlarının tüm bağlantıları kontrol etmesi ve denetlemesi teknik olarak mümkün değildir. Eğer webme GmbH sayfalarından, üçüncü kişilerin hukuka aykırı olarak yayımladığı içeriklere sahip harici sitelere link varsa, böyle bir servis sağlayıcısı, söz konusu hukuk dışı içeriğe sahip siteye bağlanan linki istek üzerine kaldırmalıdır. webme GmbH, herhangi bir bağlantı yapılmış sayfadaki artan doluluk hacminden dolayı sorumluluk ya da herhangi bir yükümlülük taşımaz.

www.bedava-sitem.com kullanıcıları, harici bir sayfaya bir link kurmadan önce, söz konusu sayfanın sağlayıcılarının, harici bir sayfayla link kurulmasına herhangi bir itirazı olmadığını temin etmek zorundadır. Daha sonra ayrıca, kullanıcı, harici linklerin içeriklerini yeni bir çerçeveye yerleştirerek bu linkleri tanıtır.


webme GmbH’ye karşı söz konusu harici linkler sonucu bir zarar iddiasında bulunulursa, ilgili üye bizi bu türden zarar iddialarına karşı ilk talep üzerine tazmin eder. webme GmbH, ilgili sayfanın sağlayıcısı söz konusu linke karşı herhamgi bir itirazda bulunur bulunmaz webme GmbH, linkin kaldırılmasının haklı olup olmadığına bakmaksızın linki kaldırır. Üyenin hiçbir şekilde hukuka ya da ahlaka aykırı olan, ırkçılığı özendiren, şiddeti yücelten, öven ya da küçülten (Alman Medeni Kanunu m.131), savaşı öven, çocukların ya da gençlerin ahlaklarını maddi bakımdan tehdit etmeye elverişli olan ya da onların refahını etkileyen, webme GmbH’nın ününe zarar verecek olan, pornografik içerikli ya da adı geçen şekillere benzer içerikler bulunan sayfalara link yapılmasına izin verilmez.

8. Sözleşmenin Sona Ermesi

Sağlayıcının, hiçbir neden göstermeksizin hesapları iptal etme, hiçbir neden bildirmeksizin ve önceden ihbarda bulunmaksızın sözleşmesel ilişkiyi sona erdirme hakkı saklıdır. Web sayfalarının yedek kopyalarının yapılmasının nedeni budur. Eğer sözleşme sona erdirilmemiş ise, belirsiz bir tarihe kadar devam eder ve iki tarafın rızasıyla sona erdirilebilir. Sağlayıcı, hesabın sona erdirilmesini takiben en az 6 (altı) aylık bir süre için, alanların webme GmbH ya da onların hissedarlarınca yeni kayıt yapılmadığını taahhüt eder.

9. Koruma Hükmü

Eğer bu Genel Kurallar ve Şartların herhangi bir hükmünün bir kısmının ya da tamamının geçersizliği ileri sürülürse, söz konusu geçersiz hüküm, geri kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemez.

10. Yargılamaya Yetkili Mahkemeler

Eğer müşteriler, bir girişimci, bir kamu hukuku tüzel kişisi ya da kamu özel şirketiyse, müşteri ve webme GmbH arasında sözleşmesel ilişkiden kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlık olursa, davalar, webme GmbH’nın merkezinin bulunduğu yerdeki Adliye mahkemelerinde açılır.

webme GmbH, ayrıca, müşterinin ikametgahında dava açmaya da yetkilidir. Bu sözleşme, yalnızca Federal Almanya Cumhuriyeti Hukukuna tabidir.


@ Net-Tr
Daha Önce Paylaşılmıştı.

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=75771
İyi Günler Wink
______________
Mesaj02.01.2009, 12:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu Topiç Açıpta Tek Mesajla Paylaşan Kişilere Belirtin.
Burasının Bir Platform Olduğunu Unutmayın. Ona Bakılırsa Benim Makalem Olan Başarılı Bir Tr.Gg Sitesi Olması,Örnek Siteler'de Paylaşıldı.
Biraz Mantıklı Düşünerek Cevaplar Yazın. Wink
Mesaj05.01.2009, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow http://net-tr.tr.gg/Site-%26%23304%3B%E7eri%26%23287%3Bi%2CKonusu-Hakk%26%23305%3Bnda--Oe-neriler%2CSunumlar%2CTavsiyeler-.--.-.htm
İmzamızdada Gördüğünüz Gibi Tüm Site İçerikleri Hakkında Önerilerimizi Sunduk..
Bu Önerilerimizi İyice Kavrayıp,Uygularsanız Başarılı Olacağınızdan Eminim.
Bütün Sunumu Okumanızı Tavsiye Ediyorum..
Ve
Sunumumu Nasıl Buldunuz ?
Sorusuna Burada Cevap Bekliyorum.
Wink
Mesaj24.01.2009, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu: paylaşım

Teşekkürler gerçekten bedava-sitem.com 'a böyle hizmet sağladığı için ve net-tr bize güzel paylasımlar sunduğun için
Mesaj02.02.2009, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim..
--
www.sumopaint.tr.gg
Online,profesyonel,photoshopa rakip generator !
Bekleriz..
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu