Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj15.12.2008, 08:46 (UTC)    
Mesaj konusu: PARA KAZANMA YOLLARI == PARA KAZANMA HAKKINDA DOĞRU YORUMLA

Alıntı:

HİT KAZANMA YOLLARI

Bir internet sitesinin can damarı hitidir. Hiti fazla olan site çoğu şekilde kazanç sağlayabilir. Eğer site hedef ziyaretçi potansiyeline sahipse ve içeriği orijinal, kaliteli ise ziyaretçilerinden bile gelir elde edebilir. Peki sitemizin hiti düşükse neler ypamalıyız? Nasıl hitimizi artırabiliriz?

Öncelikle sitenin durumu belirlenmelidir. Eğer kopya içeriklerle oluşturulan bir site ise sürekli güncellenmeli, backlink kasılmalı ve dizinlere eklenmelidir site. Bu sayede indexleriniz artar ve değişik aramalardan binlerce hit kazanabilirsiniz.

Hit kazanma yolları ;

1- Özgün içerikli kaliteli bir site açmak

Özgün içerikle sık sık güncellediğiniz zaman mükemmel bir duruma gelir. İndexleri hızla artar, aldığınız backlinkler ile de çok hızlı bir yükselişe geçersiniz. Siteniz kulaktan kulağa bile yayılır kısa süre içerisinde. İnternette hiç beklemediğiniz şekilde sitenizin tanıtımlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaliteli siteler için çok normal bir durumdur.

2- Sitenizi kaliteli toplist ve hitlistlere eklemek

Sitenizi toplist ve hitlistlere eklemek sitenize çok fazla olmasa da iyi bir hit sağlar. Eğer siz bu hiti iyi kullanırsanız gittikçe artmaya başlar hitiniz.

3- Sitenizi popüler aramalara kasmak

SEO yardımı ile sitenizi çok popüler bir konuya kasarsanız ve ilk sıralara çıkarsanız beklemediğiniz bir hit grafiği yakalarsınız. Eğer yerinizi korumayı da uzun süre başarırsanız kesinlikle hedefinize ulaşmış olacaksınız.

4- Reklam vermek

Sitenizin reklamını daha büyük hitli sitelerde, önemli bloglarda, reklam servislerinde yayınlatın. Maddi olarak zarara bile girebilirsiniz ama sonunda kesinlikle kazançlı çıkacağınız bir yöntemdir. En çok da içerik bazlı reklam türünde reklamlar vererek potansiyel ziyaretçilerinizi bulabilirsiniz. Kalkıp da oyun sitesinde siyasi site reklamı yapmak çok gereksiz bir harcamadır. Ama spor sitesinde basketbol sitesinin reklamını yapmak çok olmasada orta düzeyde hit kazandırır size.
Kod:
 
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu