Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj17.12.2008, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Bush'a Ayakkabı Fırlatmanın Acı Bedeli

ABD Başkanı George W. Bush’a hafta sonu Bağdat’a yaptığı ziyaret sırasında ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi’nin ailesi, gazetecinin can güvenliğinden endişe duyduğunu açıkladı.

BU HAREKETİ YAŞADIKLARININ DIŞA VURUMU
Gazetecinin ağabeyi Uday El Zeydi, kardeşinden böyle bir hareket beklemediklerini, televizyonda izledikleri görüntünün sürpriz olduğunu belirterek, Muntazır’ın aslında çok sakin bir insan olduğunu anlattı. Uday El Zeydi, ancak kardeşinin gazetecilik yapmaya başladığından beri çok sayıda insani drama şahit olduğunu, bu hareketinin, bütün yaşadıklarının dışa vurumu olabileceğini kaydetti.

GÖRÜNEN BU İSE GÖRÜNMEYEN DAHA KÖTÜDÜR
Uday El Zeydi, Muntazır’ın ayakkabılarını Bush’a fırlattıktan sonra Bush’un korumaları tarafından değil, Irak Başbakanı Nuri El Maliki’nin korumaları tarafından sert bir müdahaleye maruz kalmasını da eleştirerek, şunları söyledi: "Hakarete ve saldırıya maruz kalan Bush’un korumaları, Maliki’nin korumalarına bağırarak, Muntazır’a vurmamalarını istedi. Maliki’nin korumaları Iraklı oldukları için kardeşimi dövdü. Maliki’nin korumaları değil, Bush’un korumalarının Muntazır’a müdahale etmesi gerekirdi. Bu bizi çok şaşırttı. Herkes televizyonda kardeşimin nasıl dövüldüğünü izledi. Görünen bu ise görünmeyen çok daha kötüdür."

AİLESİ GÜVENLİK AMACI İLE YER DEĞİŞTİRDİ
El Bağdadiye televizyonuna uğradığını ve kardeşiyle birlikte çalışan kameramanı ziyaret ettiğini ifade eden Uday El Zeydi, olayla hiçbir ilgisi bulunmamasına rağmen kameramanın feci şekilde övüldüğünü gördüğünü belirtti. "Kameraman bu haldeyse Muntazır ne haldedir, tahmin edin" diyen Uday El Zeydi, kardeşinin demokrasiyi savunduğunu, Irak halkının çektiği acıları, demokratik bir ülkedeymiş gibi ifade etmeye çalıştığını, Irak devletinin demokratik olma iddiası bulunması halinde, Muntazır’ı serbest bırakması gerektiğini söyledi. Irak halkının her kesiminden kardeşine destek geldiğini ifade eden Uday El Zeydi, Arap ve Iraklı avukatların kendilerini aradığını ve kardeşlerini ücretsiz savunmaya hazır olduklarını bildirdiklerini anlattı. Uday El Zeydi, ayrıca, Amerikan veya Iraklı güvenlik güçlerinin muhtemel bir baskınına karşı can güvenliklerini sağlamak amacıyla aile bireylerinin başka bir semtte kaldığını belirtti.

CHE GUEVARA'YI KENDİNE ÖRNEK ALIYOR
Muntazır’ın yakınları ayrıca, gazetecinin Che Guevara’yı kendine örnek aldığını, evinde Kübalı devrim liderinin resminin asılı olduğunu kaydetti. Muntazır’ın 4 yaşındaki yeğeni Haydar Dirğam El Zeydi de amcasının bir kahraman olduğunu belirtti. Amcasının durumundan çok etkilenen, ağlayan Haydar, "Bush’un ayakkabıdan fazlasını hakkettiğini, amcasının serbest bırakılmaması durumunda Amerikalıları parçalayacağını" söyledi.

Öte yandan bazı kaynaklar, dövülen gazetecinin bir kaburgasının kırıldığını, bacağından sakatlandığını ve sorgulanmak üzere Amerikalıların denetimindeki, havaalanı hapishanesi olarak bilinen Croper cezaevine götürüldüğünü belirtti. (Milliyet)
Mesaj18.12.2008, 15:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende şaşırdım TV de izleyince Razz Razz
______________
BİR BEDAVA-SİTEM KLASİĞİ... MİSTANBUL.TR.GG.
Mesaj18.12.2008, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynı Konu açılmış

İnceleyiniz
http://tr.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=72397
______________

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj18.12.2008, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

bonjuan-62 yazmış:
Aynı Konu açılmış

İnceleyiniz
http://tr.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=72397ama ben daha önce actım kardeşim cıktıgı an o konu silincek yani sende tarihe bakmadan bu konu acılmıi deme Wink
Mesaj18.12.2008, 17:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Busht'a ayakkabı fırlatma olayını bilgisayar oyununa dönüştürmüşler Smile
Arkadaşlar aşağıdaki linkte.http://bushbash.flashgressive.de/?ver=1302
______________
]
Mesaj18.12.2008, 17:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkce-m yazmış:
Busht'a ayakkabı fırlatma olayını bilgisayar oyununa dönüştürmüşler Smile
Arkadaşlar aşağıdaki linkte.http://bushbash.flashgressive.de/?ver=1302
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu