Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj06.01.2009, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Büyük Dosyaları Parçalara Bölme ve Şifrelemebu yazıda yükleyiciler tarafından çok sevilen ama kullanıcılar tarafından pek sempatik görünmeyen oyun ve filmlerin nasıl parçalara ayrıldığını göstereceğim.
1)İlk olarak elimizde "winrar" isimli programın bulunması gerekir.
http://www.rarlab.com/rar/wrar380tr.exe Burdan İndirebilirsiniz..
2)Programı indirdik ve kurduk. Şimdi parçalara böleceğimiz dosyayı seçiyoruz ve farenin "sağ" tuşuna basarak "Arşive Ekle"'ye basıyoruz.(bkz=Resim 1)

3)Butona bastıktan sonra bir pencere açılacaktır. O pencerede;
a)Buraya parçaların ismini ne olacağını yazacaksınız.
b)İşte burası asıl yer. Burada her parçanın kaç mb olacağını ayarlayacaksınız. Ve sonuna "m" harfini koyacaksınız.(Örnek=100m)
c)Eğer istersek parçalarımıza şifrede koyabiliriz. Koymak istersek "gelişmiş" sekmesine gidiyoruz.(bkz=Resim 2)

)Ben yoluma şifre koyacakmışız gibi ilerliyorum. Eğer siz koymayacaksanız.5 ve 6 numaralı anlatımlara bakmayınız.
5)Şifre koymak için "Resim 2"'de de belirttiğim gibi "Gelişmiş" sekmesine gidiyoruz.Ve ordan "Parola Ayarla" butonuna basıyoruz.(bkz=Resim 3)

6)Butona bastıktan sonra karşımıza gelen kutucuğa şifremizi ve altına onaylamak için gene şifremizi yazıp "tamam"a basıyoruz. Ve en son olarak ana menüden onay olarak tamam'a basarak partlara bölme ve şifre gömme işlemine başlıyoruz.(bkz=Resim 4)

7)Tamam butonuna bastıktan sonra küçük bir pencerede ilerleme çizgisiyle işlem yürütülecektir. Bu işlemin süresi dosyamızın boyutuyla doğru orantılıdır.(bkz=Resim 5)

Coolİşlemimiz bitti işlem sonucunda her biri 100mb'lık olan 5 tane rar şifresi www.ofsatcpl.tr.gg:) olan dosya elde ettik.(bkz=Resim 6)

______________
Arrow Siteni Topliste Ekle Arrow Full CSS Yapımı Arrow Siteni Google'a Ekle Arrow Site Haritası Yap Arrow Oyun Oyna Arrow Video İzle/Yolla Arrow Güncel Yazılar. Arrow Yeni B-S Forumu Arrow Aşk Şiirleri Arrow Müzik Dinle Arrow MSN Bölümü Arrow Dost Sitemiz Ol

Tr.gg dışı reklam yasaktır..(Gokseen)
Mesaj06.01.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir paylaşım teşekkürler.. Wink
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu