Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj09.01.2009, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu: NFS UNDERCOVER durma indir

Önce vitesin boşta olup olmadığını kontrol et… Tamam… Şimdi kontağı çevir, motor çalışınca bırak… Güzel… Debriyaja sonuna kadar bas, birinci vitese tak… Ayağını debriyajdan yavaş yavaş çekerken……. Yo yo hayır böyle olmayacak, sen geçsene bi şuraya!!!"
Gazla!!!…
Şöyle yaklaşık bir 10 yıl öncesine gittiğimizde, CD teknolojisi yeni yeni PC'lerimize gelirken Electronic Arts'ın "Need For Speed" isimli bir oyun çıkaracağı haberinin dolaştığını belki hatırlarsınız. Oyunu CD olarak gördüğümde daha elimde CD-Rom sürücü bile yoktu. Grafikleri sadece ekran görüntüsü şeklinde görüp "offf oyuna bak" dediğimizi hatırlıyorum . Hatta 2-3 arkadaş önce Yazıcıoğlu'ndan CD'yi, peşinden gidip CD-Rom sürücü almıştık Hemen eve gelip bilgisayara yüklenen oyun, "ooooof, oooolum süperrr" şeklinde nidalarla karşılanmış ve saatler boyunca oynanmıştır.
Otomobil ve hız tutkunu birçok arkadaşımızın yaşadıkları sanırım az çok benzerdir. NFS serisine ilk olarak böyle başlayan EA büyük sükse yapmış, ardından ikinci oyunla yine bizleri vurmuş, doymayıp Hot Pursuit'i çıkarmış, 3, 4, High Stakes, efsane Porsche Unleashed vs. gibi versiyonları çıkardıktan sonra geçtiğimiz yıllarda Fast & Furious filmi ile başlayan modifiye çılgınlığının da etkisiyle Underground'u çıkararak yine kasasını doldurmuştur. Oyunun ikincisi daha da büyük başarı kazanmış, gelişen grafikler, yanlama (drift) vs. gibi seçenekler, uzun süre oynanmasını sağlamıştır.
Most Wanted ile de başarılarının üzerine yenilerini hiç durmadan ekleyen EA, nasıl becerdiyse işte bundan sonra düşmeye başladı. Carbon ile Underground'un neredeyse aynı olduğu, çok parlak grafikler haricinde pek bir getirisinin olmadığı söylendi. Yani hedef kitle oyunu çok beğenmemişti. EA "peki" dedi… Hatta "Bu sefer çok güzel olacak, o kadar iyi çalışacağız ki, demo bile çıkarmakla vakit kaybetmeyeceğiz" diye açıklama yaptı. Peki dedik, beklemeye koyulduk. Ortaya grafiksel yönden iyi ama oynanış yönünden beklentileri karşılayamayan bir oyun çıktı: Pro Street. Birçok kişi "ee bu muydu yani?" dedi. Bir grup bu oyunu çok beğendi ama eski toprak NFS'cileri doyurmadı. EA yine "tamam geliyoruz" dedi ve yine çalışmaya başladılar. Artık bundan sonrasında ben dahil birçok kişi inancını kaybetti. Yeni gelen oyun da iyi olmayacaktı. "Şu videolara bak!?!?, oynanış bu mu? grafikler bu mu? yok yok olmayacak, NFS bitmiştir… Ha ama şu video fena değil gibi, aaa, allah allah, dur bi bakalım

http://yokyokweb.tr.gg/NFS-UNDERCOVER.htm
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu