Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.01.2009, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilim, kanı durduran Türk ilacını alkışlıyor

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Anabilim Dalı'nda görevli Prof. Dr. Hüseyin Cahit Fırat ve ekibi tarafından bulunan kan durdurucu ilaç Ankaferd, bilim çevrelerinde takdir topluyor.

Yüzde yüz Türk malı olan ilaç, tıbbın her alanında cerrahlara büyük kolaylık sağlıyor.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Haznedaroğlu, kanama kontrolünde yüzyılın buluşu olarak kabul edilen Ankaferd'in vücut dışı yaralanmalar, travmatik kesikler, diş operasyonları, cerrahi girişimler sonrası oluşan kanamaların kontrolünde kullanılan streril tıbbî bir ürün olduğunu dile getirdi. Etkisini göz açıp kapayıncaya kadar gösterecek ilacın ambulans, acil servis, ilkyardım merkezi ile emniyet güçleri ve arama kurtarma görevleri için faydalı bir ürün olduğunu vurgulayan Haznedaroğlu, "Ürün Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı ilk Türk ilacıdır. İnsan sağlığı açısından risk taşımaz. Likit olduğu için kolay uygulanır. Uyguladıktan sonra temizlenmesi gerekmez. Özel bir saklama koşulu yoktur." dedi.
Mesaj15.01.2009, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylasım sağol Wink
Mesaj15.01.2009, 16:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aferin Bize Razz

Paylasım İçin Teşekkürler

Mesaj15.01.2009, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Wink Gerçektende süper bir buluş Smile Bilim adamlarımızdan devamını bekliyoruz.
Mesaj16.01.2009, 00:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler, Böyle başarılarımızın her alana yayılmasını diliyorum Wink
Mesaj16.01.2009, 05:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehtapkilic yazmış:
Paylaşım için teşekkürler, Böyle başarılarımızın her alana yayılmasını diliyorum Wink

Umarım mehtap Hoca dediğin gibi olur. Wink
Mesaj16.01.2009, 11:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklam yazmış:
mehtapkilic yazmış:

Umarım mehtap Hoca dediğin gibi olur. Wink

Umarım...

Paylaşım için teşekkürler...

Mesaj16.01.2009, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu: ,

Razz
Mesaj16.01.2009, 14:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler Wink
Mesaj16.01.2009, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlarınız için saolun.