Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj16.01.2009, 09:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Msn Tarihi

MSN Messenger 1:

1999 yılında ilk ürün piayasaya sunuldu.AOL’ün kendi anında mesajlaşma yazılımı olan AIM ağı ile uyumluluk vaat ediordu.Basit metinsel mesajlaşma ve adres defteri barındırıyordu.

MSN messenger 2:

1999 un sonlarına doru duyurulan MSN Messenger 2 minik görsel değişiklikler içeriordu.Bunlar arasında reklamlar için banner alanı ve chat penceresinin özelleştirilmesiydi.

MSN messenger 3:

2000 yılının mayıs ayında sunulan bu üçüncü sürüm artık dosya transferi yapabilmenize izin veriordu.Dahası pc nizde bulunan Net2Phone ile PCden PCye ses aktarımı da yapabiliordu ki bu ilk VoIP uygulamalarından biridir.

MSN Messenger 4.6:

Arabirim değişiklikleri,adres defterindeki kişileri gruplama ve sesli görüşme gibi yenilikler getiren messenger 4.6, 2001 yılının Ekim ayında sunuldu. Bu sürüm yalnızca win 9x,ME,NT ve 2000 üzerinde çalışıordu ve win XP kullanıcıları win messenger kullanmak zorundaydı.

MSN Messenger 5:

2002 yılında sürülen bu sürüm ile Win XP kullanıcıları artık win messenger beraberinde MSN messengerı da kullanabilir hale geldiler.Bu sürüm içerisinde UPnP tabanlı dosya transfer protokolü ve minik arabirim deişiklikleri bulunuyordu.

MSN messenger 6:

Temmuz 2003 tarihinde duyurulan msn messenger 6 birçok değişiklikler içerisinde barındıran ve messenger programını basit bir chat aracından ziyade komple bir haberleştirme aracına çeviren sürüm oldu. Bu sürüm sayesinde programın arabirimi tamamen deiştirilebilir hale geldi. İlk defa emoticons,kişi resimleri ve şuanki sürümde gördüğümüz biçok yenilik bu version ile gelmiş oldu.Bu version içerisinde gerek güvenlik gerekse arabirimi değiştiren biçok alt güncelleme sunuldu.

MSN messenger 6.1:

Aralık 2003 tarihinde gelen bu sürüm daha çok mesajlaşma penceresinde değişiklikler içeriordu. Artık pencerenin renk temasını değiştirebilior ve menü alanını gizleyebiliordunuz. Aynı zamanda programın protokolü MSNP olarak değiştirilmiş oldu.

MSN Messenger 6.2:

2004 yılının nisan ayında piyasaya sürülen MSN messenger 6.2, altı numaralı msn serisinin son versionuydu. Bu versionda mobil kullanıcıların ikonları daha belirgin olarak değiştirildi. Ayrıca bağlantı sorunlarını çözmek için bir yardım arabirimi eklendi. LAUNCH Site isimli bölüm ise FUN GAMES olarak değiştirildi.

MSN Messenger 7.0:

Nisan 2005 tarihinde gelen bu sürüm ile artık winks getirilmiş oldu. Aynı zamanda kendi resminizi animasyomlu resim ile deiştirebiliordunuz. Kişi listenizdeki isimlerin stilleri ise bir anında mesajlaşma yazılımına daha yakışır şekilde dizayn edildi. Bu sürüm NT tabanlı olmayan Windowslarda da çalışabilen son sürümdü.

MSN Messenger 7.5:

23 Ağustos 2005 tarihinde sunuldu.bu sürüm özellikle güvenlik konusunda yenilikler barındırıyordu. Görsel anlamdaki yeni özellikler ise dinamik arka zeminleri, ses klipleri gönderebilmesi, daha fazla göz kırpma ve ifadelerden oluşuyordu. Ancak bu sürüm artık yalnızca Win XP tabanı altında çalışabiliyordu.______________
Site Sahibi DjYıldırım Soylupinar
Mesaj16.01.2009, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.
Mesaj16.01.2009, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler Wink
______________
Sitemize üye olan kazanıyor!!!
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu