Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.01.2009, 15:46 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternette indirim yasası hazır

İnternetteki indirimle ilgili yasal düzenleme tamamlandı. ÖİV sabit hatlarda yüzde 15'den yüzde 5'e düşürülüyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili yasanın Maliye Bakanlığı tarafından hazırlandığını, komisyonlara sevk edileceğini kaydetti.

İNTERNET YÜZDE 10 UCUZLUYOR

Erzincan'da incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, basın mensuplarının özel iletişim vergisinde yapılacak olan indirim ile ilgili soruları cevaplandırdı. Bakan Yıldırım, 2009 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Plan Bütçe Komisyonu'nda özel iletişim vergisinin internet üzerinden hem sabit hat hem de GSM olmak üzere yüzde 5 indirileceğini açıkladığını hatırlattı.

KRİZ DEVAM ETSE DE UYGULANACAK

Konunun bir yasa değişikliği konusu olması sebebiyle, yasa hazırlık çalışmalarının Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandığını ifade eden Bakan Binali Yıldırım, "Önümüzdeki günlerde yasa komisyonlardan geçecektir. Bu kararda bir değişiklik yoktur, her ne kadar kriz ortamı devam etse de bu karar uygulanacak. Amacımız; geniş halk kitlelerine internet kullanımını yaygınlaştırmak ve böylece Türkiye'nin bilgi toplumu hedefini 2013'ten önce gerçekleştirmek. Bu yasayı çıkarırız, bir sıkıntı olmayacaktır." şeklinde konuştu.

NTV Haber' den alınmıştır.
Mesaj20.01.2009, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsin tabi bu ne
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu