Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj21.01.2009, 22:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Yüksek hit almanın genel kuralları veya tavsiyeler...

Sevgili arkadaşlar bize sık sık sorulan sorular ve tacrübelerimizi paylaşmak adına bu başlığı açmış bulunuyoruz...Eksik bilgi olabilir sizlerinde bu başlığa katkılarınızı bekliyoruz.Sevgi ile kalınız efendim....

1. Hit sitelerine kesinlikle kayıt olmayınız siteniz her daim güncel ise zaten Google indekslemenizi yapacaktır.
2. Tasarımınızı kolay,sade,düzenli ve renk uyumlu yaparsanız profesyonel görünüm ve ziyaretçi memnuniyeti sağlamış olursunuz.
3. Javascript kullanırken öncelikleleriniz ziyaretçiye kolaylık sağlamak olsun,gereksiz scriptler tam tersine acemice görüntü sağlamaktan öteye geçmemektedir.
4 .Siteniz mutlaka bir konu üzerine yoğunlaşmalıdır.
5. Gereksiz başlıklar ve Webmaster kodları vb...menüleri sitenizde bulundurmamaya gayret gösteriniz.
6. İntro kullanmazsanız daha da profesyonel görünürsünüz,ayrıca zaten yavaş açılımı olan domain kullandığımız için bu özellik ziyaretçi kaçıran bir diğer unsurdur.
7. Site içerisinde kolay geçiş linkleri,ziyaretçiye aradığını kolayca bulma kısa yolları,geri dön,başa dön,ana sayfaya dön gibi kodları mutlaka kullanınız.
8. Menüleri adlandırırken ziyaretçiye yönelik ve konuyu izah eder şekilde yazınız.
9. Arama motorları kelime bazlı indeksleme yaptığı için sayfalarınıza açıklayıcı yazıları mutlaka yazınız.
10. Menüleri düzenlerken "Ben olsam konu ile ilgili arama motoruna ne yazardım?"diye düşünerek başlıklarınızı tasarlayınız.
11. En önemlisi kopya içerikten kaçınınız,Bannlanmak istemiyorsanız tabii ki...
12.İ çeriğinizi sürekli güncel ve konu dışına çıkmadan geliştiriniz.

Bizden acizane tavsiyeler bu kadar gerisi sizin tecrübelerinizle gelecektir.Allah yardımcınız olsun...
______________
<center><iframe id="fr" src="http://www.youtube.com/subscribe_widget?p=nasilyapicam" style="overflow: hidden; height: 80px; width: 500px; border: 0;" scrolling="no" frameBorder="0"></iframe></center>
Mesaj22.01.2009, 00:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper tavsiyeler bunlar
Mesaj22.01.2009, 05:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok sağol çok güzel

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dost sitemiz olmak istermisiniz Question Question Question Question
______________
Mesaj22.01.2009, 10:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

...:::Hit Artırmanın Yolları:::...

Bir web siteniz var, fakat bu sitenin istediğiniz çoğunluğa, hak ettiğiniz kitleye ulaşamadığını düşünüyorsunuz. İşte burada size web sitenizin daha iyi tanıtımının yapılması ve ziyaretçilerin sayfanızı bulmasına yardımcı olacak bazı bilgileri sunacağız.
1. Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak
Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekler i bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru şekilde kaydettirerek sitenize günde yaklaşık 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.
2. Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları
Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize uygun ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak yaklaşık olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.
3. Hızlı Erişim
Web sitelerimizi genelde güzel durmaları için güzel resimlerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze hoş gelmekle beraber sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak resimleri, scriptleri kullanmamak en güzelidir. Hele ücretsiz hostingleri kullanıyorsanız kesinlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve resimlerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir.
4. Banner ve Link Değişimleri
Web siteleri arasında yapılan banner ve link değişimleri çok yararlı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve link değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.
______________
Mesaj22.01.2009, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Önerilerin için gerçekten çok teşekkür ederim.

İyi günler...

______________Mesaj22.01.2009, 14:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Kardeşim... Wink
______________Mesaj22.01.2009, 21:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yukarıda bahsettiğimiz dışında;
13. Dünya geneline hitap eden video paylaşım sitelerine kendiniz video yapıp (site konusu ile alakalı) yükleyin bedava reklamınız olsun.(?)
14. Meta ve tag düzenlemesini profesyonelce yapınız yani kelimeleri dikkatle seçiniz ve belli bir uzunluğu geçmeyiniz.Bunu ölçen meta ve tag genaratörler var bu sitelerden ölçümleyebilirsiniz...
15.Sitenizin konusu ile aynı olan fakat pr değeri yüksek siteleri inceleyiniz.Buradan alacağınız tiyolarla yükselişe geçiniz.
16. Ve bu pr değeri yüksek sitelerin kelimelerini meta ve tag olarak kullanabilirsiniz.
17. İnternet Dünya'sına marka olarak çıkmayı deneyiniz.Bunun için fotoğraf,imaj ve videolara puntolarla sitenizin adını yazarak akıllara kazımak için paylaşım sitelerine ve forumlara gönderiniz...

Nedense bu yazdıklarıma inanmayıp bir sürü özel mesaj atan arkadaşlar var,denemeden(afedersiniz ama) kestirip atıyorlar "bunlarlamı olacak diye..."soruyorlar.Evet tüm bunlar size yüksek hit getiren çalışmalardır.Örnekse bizden iyi örnekmi var?Sevgiyle kalınız efendim.... Very Happy
______________
<center><iframe id="fr" src="http://www.youtube.com/subscribe_widget?p=nasilyapicam" style="overflow: hidden; height: 80px; width: 500px; border: 0;" scrolling="no" frameBorder="0"></iframe></center>
Mesaj27.01.2009, 22:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

sagol
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu