Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj26.01.2009, 08:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Çalınan Msn Adresi Nasıl Geri Alınır

• Çalınan MSN, nasıl geri alınır?

Günümüzde internet kullanıp, MSN Messenger hesabına sahip olmayan çok az insan vardır. Bazen iş için, bazen de eğlence için kullandığımız MSN Messenger’a, bu sebepten dolayı pek çok farklı yerde girmek durumda kalıyoruz.

İşte risk burada başlıyor. Kendi bilgisayarınız dışında yabancı yerlerde ne kadar çok Messenger’ı kullanırsanız, şifrenizi çaldırma ihtimaliniz o kadar çok yükselir. Örneğin kullandığınız yabancı bilgisayarda virüs varsa ya da bir internet kafedeyseniz yanınızda oturan kötü niyetli biri, klavye tuşlarınızı izleyerek rahatça şifrenizi çalabilir.

Genelde insanlar şifreleri çalındığında yapılacak bir şey olmadığını düşünüp, yeni bir kullanıcı hesabı açarlar ve o hesap ile devam ederler. Aslında MSN Messenger şifrenizi geri almak çok basittir. Eğer hafızanız bir kuvvetli ve İngilizce biliyorsanız(çevrenizde bilen biride olabilir) birkaç mail atarak şifrenizi geri alabilirsiniz. Fakat attığınız mailler mutlaka İngilizce olmalıdır. Sebebi ise Microsoft’un hala Türkçe destek birimi bulunmaması.

İlk önce “https://support.microsoft.com/contactus/emailcontact.aspx?scid=sw;en;1310&ws=1prcen” adresine girin. Tüm sorular İngilizcedir. Tabi cevaplarda İngilizce olmak zorunda. Bu yüzden İngilizce bilmiyorsanız, bilen birinden mutlaka yardım alın. Gene bu adımda önemli bir nokta, “Product or Service” seçeneğinde mutlaka “Microsoft Password Network” seçeneğini seçin. Ayrıca en aşağıda bulunan “E-mail adres” kısmına çalınan Messenger mailinizi değil, Microsoft ile haberleşmede kullanacağınız farklı bir mail adresi girin. Genelde 3 veya 4 gün içinde cevap gelir.

Gelen e-mail'de ise çaldırdığınız Messenger hesabı ile ilgili 16 soru olacak. Bu soruları eksiksiz cevaplayıp, mailin geldiği adrese geri atmalısınız. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise gene birkaç gün içerisinde Messenger şifrenizi ve gizli sorunuzu değiştirebileceğiniz bir link size bildirilecek. Oradaki adımları izleyerek, yeni şifrenizi ve gizli sorunuzu oluşturup, çaldırdığınız Messenger hesabınıza girebilirsiniz.

16 soru ve açıklaması:

1. Your Windows Live ID (Çalınan hesabınızın e-mail adresi)
2. Your first name and your last name (Adınız ve Soyadınız)
3. Your date of birth (month/date/year) (Doğum Tarihiniz)
4. Your country (Ülkeniz)
5. Your state (if applicable) (Yaşadığınız şehir)
6. Your postal code (Posta kodunuz)
7. Your IP address List the IP addresses from each computer that you use to access your account. To determine your IP address, visit the following Web site: http://www.whatismyip.com
The numbers that appear at the top of this Web page is your IP address. (Kullandığınız IP adresi)
8. The answer to your secret question (Hesabınız çalınmanda önceki gizli sorunuzun cevabı)
9. The "alternate e-mail address" that is on file for the account (Hesabınız çalınmadan önce verdiyseniz alternatif e-mail adresi)
10. Your Internet service provider. An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast. (Biliyorsanız servis sağlayıcınızın adını girin. Ev kullanıcıları için genelde Türk Telekom’dur. İş yerleri ise farklı sağlayıcılar kullanabiliyor.)
11. The last date and time when you successfully signed in (Messenger’ınıza en son girdiğiniz saat ve tarih.)
12. The names of any folders that you created in addition to the default folders (Mail adresinizde varsa yarattığınız klasör isimleri)
13. Names of contacts in your address book (please include the e-mail address) (Mail hesabınızda ekli kişilerin Adı, soyadı ve mail adresleri. Tabi herkesi hatırlamanız mümkün değil. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)
14. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders (Son gelen maillerinizin konuları. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)
15. Names of contacts on your contact list (please include the e-mail address)( Messenger listenizde ekli kişilerin mail adresleri. Biliyorsanız kişilerin adı ve soyadlarını da ekleyebilirsiniz.)
16. Your Windows Live Messenger nickname (display name) (Messenger’da en son kullandığınız takma isminiz.)

______________
Site Sahibi DjYıldırım Soylupinar
Mesaj26.01.2009, 09:29 (UTC)    
Mesaj konusu: BİLMEDİĞİN MAİLİ AÇMAYACAKSIN :)

Ben de bu hırsızlık olaylarından habersiz,mail kutuma gelen abuk sabuk mesajları aaaaaaa kimden gelmiş,ne yazıyor acaba diye açıyordum.sonra bi baktım bütün şifreler gitmiş sadece mail adresi de değil.para da kaybettim.anladık bu işleri biliyorsunuz da bu bilgi ve yeteneklerinizi isanlara faydalı olarak namusku para kazanmak için harcasanız....hoş olmaz mı ?
______________
www.paralireklam.tr.gg
Mesaj26.01.2009, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lütfen forumda arama yapmadan başlık açmayalım gereksiz başlıklar forumun kirlenmesine sebebiyet vermektedir.Bu konu daha önce aylar önce açılmıştır inceleyiniz Wink

http://tr.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=66088&highlight=
______________
Sanal-reklam.tr.gg Hakkında Akıllara Takılan Tüm Soruların Yanıtları www.sanal-reklam.tr.gg'de Mevcuttur.İncelemenizi Tavsiye Ediyoruz. Wink
Mesaj26.01.2009, 20:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

okumuştum ama yinede teşekkürler
______________
Mesaj26.01.2009, 23:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir kisi isini biliyorsa bu yontemlerin hic biri ise yaramaz
nasil yani diyorsan

okumaya devam ediniz

1 bir kisinin msn sifresini crack´lesem sifresini degistirirm
2 gizli sorusunu degistirirm
3 gizli soru yoksa ve alternatif mail adresi varsa alternatif mail adresini degistirirm
4 en son benim ip adresiyle baglandigi icin support´da sen kendi ip adresini yazsan birsey farketmez ve bun benzer diger seyler hepsini soylemeye gerek yok sonucta hacker kiraker degilim Wink
5 bunlari duzenledikten sonra msn adresi geri gelmez giden gelmez gidenin ardindan soguk bir su iyi gider Wink

6 msn sifresi kirmanin en yeni yöntemi sudur kisaca anlatiyorum
bazilari ara sira birden karsiniza kucuk birsey acilir örnek sitelerimizin ekstralarindan sag tus ekleriz ve sitemizden sag tusa tikladigimizda uyari cikar onun misali birsey cikar karsiniza bu kisi sizinle paylasim klasöru olusturmak istiyor veya istiyormusunuz buna evet veya hayir diyebiliyorsunuz evet dediginizde port aciyorsunuz ve hackere davetiye cikartiyorsunuz Wink

uA1905uA@
______________
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu