Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj01.02.2009, 09:42 (UTC)    
Mesaj konusu: Dreamweaver Nedir?

Macromedia Dreamweaver, Macromedia firması tarafından profesyönel web tasarımcıları ve geliştiricileri için hazırlanmış olan bir WYSIWYG (What You See Is What You Get – Ne Görürsen Onu Alırsın) editördür. Macromedia Dreamweaver özellikle 2. sürümünden beri profesyönel web tasarım ve geliştiricilerinin gözdesi olmuştur. Şu anda Macromedia Dreamweaver 4. sürümünde olmakla birlikte birçok yan ürünüde piyasaya sunulmuştur. Bu yan ürünler için örnek Macromedia Dreamweaver UltraDev ve Macromedia Dreamweaver Coursebuilder verilebilir.

Ayrıca macromedia.com adresinde bulunan ve adına Macromedia Exchange denilen siteden indirilebilecek olan eklentiler ile Dreamweaver`a yeni özellikler kazandırılabilir. (Dreamweaver 3.0 ve 4.0, Macromedia Exchange desteklemektedir!)

Macromedia Dreamweaver profesyönellere yönelik olmasından dolayı amatör web tasarımcılarına göre alışılmadık ve çok daha kapsamlı bir sisteme ve arayüze sahiptir.

Macromedia Dreamweaver ile rahat ve hızlı çalışmak istiyorsanız Site oluşturmanız yararlı olacaktır. “Site” oluşturarak, yarattığınız sayfaları ve dosyaları çok daha kolay kullanabilir, yönetebilir ve site haritası ile sitenizdeki bağlantı hatalarını en aza indirebilirsiniz. Ayrıca Macromedia Dreamweaver`ın Link Checker adındaki bağlantı kontrol programcığı, rapor araçları vs. “Site” yaratmadığınız taktirde kullanılamıyor.

Site yaratmak için ”Site” menüsünden “New Site” kısmına tıklamanız ve daha sonra çıkacak olan dialog menüsünden site ile ilgili ayarları yapmanız gerekmektedir. Local Info bölümü dialog kutusu ile beraber ilk karşınıza çıkacak kısımdır.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu