Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj07.02.2009, 18:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Mesut Özil'e hakaret yağdı

Alman Milli Takımı'nda oynama kararı aldığını açıklayan Mesut Özil'in, internet sitesindeki yorum sayfaları, hakaret mesajları geldiği gerekçesiyle kapatıldı.

FORUM SAYFASI VE MİSAFİR DEFTERİ KAPATILDI

"www.mesut-oezil.com" adlı internet sitesinin taraftar köşesinden ulaşılan "misafir defteri" sayfasında Türkçe olarak, "Maalesef spor konusu bu misafir defterinde çok geri planda kaldığı için, saygılı ve seviyeli bir konuşma imkanı da ortadan kalktığı için, bu misafir defterini üzülerek geçici olarak kapatıyoruz" denildi. Aynı nedenlerden dolayı "Forum" sayfası da kapatıldı.

Sayfanın bakımını yapan "Seven Dead Cats" adlı ajansın redaksiyon müdürü Ulrich Hesse-Lichtenberger, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, misafir defterine eklenen yorumları kontrol ettiklerini, son zamanlarda çoğu yorumların hakaret içerdiğini, doğrudan sansür uygulamak istemediklerini, ancak bunun giderek artması durumunda harekete geçmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Gazetenin haberinde, yorumların çoğu kez Türkçe veya kötü bir Almanca'yla yazıldığını, yorumlarda ayrıca Mesut'un kararının Almanya'da yaşayan Türk gençleri için kötü bir örnek teşkil ettiğinin yazıldığı da kaydedildi.
Werder Bremen'in teknik direktörü Thomas Schaaf ise, Mesut'un milli takım kadrosuna çağrılmayı hak ettiğini belirtti.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu