Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj08.02.2009, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Galatatasaray TÜRKİYE'DİR resmi açıklama

Glatasaray resmi internet sitesinden bir açıklama

GALATASARAY TÜRKİYE`DİR

Dün gece Ali Sami Yen Stadı’nda futbolun dışında çirkin bir oyunun bir perdesi daha sergilenmiştir. Neye hizmet ettiği belirsiz, neyi amaçladığı ise gün gibi aşikâr bir zihniyet, bilinçli şekilde 90 dakika boyunca adeta emek hırsızlığı yapmıştır. Galatasaray-Kayserispor maçının hakemi Selçuk Dereli bir futbol karşılaşması yönetmemiştir, yazılan senaryoyu başarılı şekilde uygulamıştır. Gösterdiği davranışların ve verdiği kararların başka bir açıklaması da yoktur. Karşılaşma boyunca oyunun önüne çıkan akıl almaz hataları ve yönetimiyle futbolcularımızı ve taraftarımızı tahrik etmiş, belki de diyet ödeme uğruna bir takımın kaderi ile oynama hakkını kendinde görmüştür. Takımımızı anlamsız ve tartışılan kararlarla eksik bırakmış, taraftarı provoke ederek tahriklere yol açmış, adeta takımımızın üzerine oynayıp tek kelimeyle bir sindirme operasyonunu sahne sahne uygulamaya koymuştur. Selçuk Dereli’nin komedi yönetimi bardağı taşıran son damla olmuştur.

Şimdi futbol tarihine karanlık bir gece olarak asılan bu 90 dakikanın ardından beyaz sayfa söylemleriyle yola çıkıp basiretsiz görünümleriyle güvenilir olmaktan uzak kalanlara sesleniyoruz:

1) Galatasaray’ın olgun duruşunun katkılarıyla filizlenen ve yükselen futbol barışı, ne yazık ki Galatasaray’ın aleyhine kullanılarak bugünlere gelinmiştir. Galatasaray’ın Türk futbolundaki kaosu önlemeye yönelik çabası ve birleştirici unsur olma adına gösterdiği anlayış, kendi aleyhine haksızlıklara yol açacak kadar deformasyona uğratılmıştır. "Galatasaray nasılsa bizi destekliyor" diye düşünüp Galatasaray’ın üzerine oyunlar oynamaya kalkışmak, bu büyük camianın gücünü hafife almaktır.

2) Futbolcularımız ve yöneticilerimiz haksız yere ve komik gerekçelerle cezalandırılırken hataları yapanların yanlışları yanlarına kâr kaldığı gibi, asıl ceza görmesi gerekenler ise Galatasaray’a karşı hata yapmanın bedelini ödüllendirilerek almaya başlamışlardır.

3) Hakemlerin takımımız futbolcularına yapılan sertliklere gösterdiği tolerans ve yaklaşım, basit-ucuz ve kolay kart cezaları uygulaması, takımın futbolunu sindirmeye yönelik çalınan düdükler, tribünlerin provokasyonuna yol açan yönetimler ve bunun neticesinde ortaya çıkan komik cezalar artık tahammül sınırlarını zorlamaktadır.

4) Unutulmasın ki Turkcell Süper Lig’de Galatasaray, 2007-08 sezonunda en az kart gören takımlardan biri olmuştur. Kulübümüzün ve futbolcularımızın spor ahlâkı, anlayışı ve duruşu hiçbir şekilde değişmemiştir. Hal böyleyken şimdi soruyoruz: “Ne değişmiştir ki bu ucuz kartlar havada uçuşmaktadır?” Kartlarda ve faullerde görülen çifte standart, bazı futbolcularımızı pasifize etmek için gösterilen çabalar arkalarında hep soru işaretleri bırakmaktadır.

5) Son Kayserispor maçında, bir önceki hafta Sivas’ta bedava gösterildiği herkesçe malum kırmızı kart, Eskişehirspor maçında ofsayttan yenilen, Kadıköy’de atılan ama iptal edilen goller ve daha bir çok örneklerle çoğaltabileceğimiz kasıtlı olmadığına inanmak istediğimiz ama inancımızı ve sabrımızı zorlayan pozisyonlar. Biz sadece Galatasaray’ın değil, tüm maçların mercek altına alınmasını ve incelenmesini istiyoruz. Bakın, araştırın, anti futbola prim tanımayın. Bakın, araştırın, çifte standardınızı siz de yakalayın.

6) Yine unutulmaması gereken bir nokta ise Galatasaray’ın Avrupa çapında yıldızlara sahip ve milli takımlara en çok futbolcu veren kulüp olmasıdır. Yerli ve yabancı birçok önemli ismin yer aldığı takımımız aynı zamanda darbeye yönelik sakatlıklardan da aşırı derecede etkilenmektedir. Galatasaray futbol takımı bünyesinde 22 milli futbolcuyu barındıran bir yapıya sahiptir. Ayrıca bunların içinde 5 ayrı milli takım kaptanı mevcuttur. Böylesine uluslararası hüviyetteki bir takıma karşı kimse takıntısını, nefretini, kompleksini Galatasaray’ın üzerinden gidermeye çalışamaz. Kimse yazılan senaryoları Galatasaray’ın üzerinde uygulayamaz. Galatasaraylı futbolcuların sahadaki duruşlarını kimse bozamaz, taraftarı provoke edemez, sahasını kapatmaya çalışamaz. Bir çok milli zaferi birlikte yaşadığımız bu çocuklarımızın, kendi değerlerimizin basit oyunlarla heba edilmesine göz yumamayız.

7) Gerçekçi hiçbir icraat, proje ve hamle atağına kalkışmayan, somut bir faaliyet girişiminde bulunmayan, futbol oynanması mümkün olmayan sahalara seyirci kalan ve bu nedenle futbolcuların sakatlanmalarına yol açanlar sadece ikili ilişkilere dayalı düzenlerinde Galatasaray gerçeğini göz ardı edemezler.

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine, fair-play adına attığımız her adımın, uzattığımız her zeytin dalının geri dönüşü bizi hem şaşırtmakta hem de yaralamaktadır. Galatasaray camiasının “fair-play”den anladığı dürüst oyun ve etik davranıştır. Biz herkese eşit davranılan bir yönetim anlayışını destekleyeceğimizi her platformda belirten bir camianın ve duruşun temsilcileriyiz. Biz lekesiz, saf ve adil bir futbol anlayışı istiyoruz.

Ancak tahammül sınırlarını aşan yaklaşımlar, sergilenen vurdumduymaz tavırlar ve Galatasaray maçlarında yaşanan akıl almaz hatalar bizi sessizliğimizi bozmak zorunda bırakmıştır. Ne yazık ki yola çıkarken beyaz sayfa, dürüst futbol, şeffaflık anlayışı sloganlarını şiar edinenler kendilerinin de sonunu kestiremedikleri bir yöne sapmıştır. Bu şekilde gittiği sürece Türkiye Futbol Federasyonu’na ve kurullarına olan desteğimizi geri çekeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Uzun süren sabırlı bir dönemin ardından bugün geldiğimiz noktada bu federasyon ve kurullarının Türk futbolunu yönetecek kapasitede olmadığına kanaat getirmiş bulunuyoruz.

Galatasaray’ın desteği olmadan federasyonunun futbol barışını, sportif başarıyı ve sektörel gelişimini nasıl sağlayacağını biz de merak ediyoruz.

Galatasaray her zaman futbol barışının yanında olmuş bir kulüptür ve olmaya da devam edecektir. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve kurulları sadece kuralları sağduyulu ve dürüstçe uyguladığı sürece.

Hiçbir zaman unutulmasın ki sessizliğimiz acizliğimizden değil efendiliğimizdendir. Federasyon ve onun kurullarına desteğimizi ve güvenimizi gözden geçirmek zorunda kaldığımız şu günlerde kimsenin kuşkusu olmasın ki Galatasaray camiası ve taraftarı haksızlığa karşı her türlü tepkisini demokratik platfomlarda gösterecektir. Etik futbol anlayışımızda kurallara bağlılık, rakibe saygı, haksız avantajdan kaçınma ilkelerinin herkese eşit bir biçimde uygulanması dışında hiç bir beklentimiz yoktur.

MHK’yı kimin yönettiğini bilmiyoruz.
Gözlemciler ve temsilciler kurulunu ve diğer kurulları kimin yönettiğini bilmiyoruz.
Ama artık kimin yönetmediğini de biliyoruz.

GALATASARAY ASLA SAHİPSİZ DEĞİLDİR…
UNUTULMASIN Kİ GALATASARAY TÜRKİYE’DİR…
Mesaj08.02.2009, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj08.02.2009, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Yerinde Bir Açıklama Olmuş Wink
______________
Mesaj08.02.2009, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

zaten bu sene galatasaray üzerinde oynanan oyunlar var son 4 macimizda hakemler ön plana cikiyor
son kayseri macinda cileden ciktim

barosun kafasi yarilmis kani hakeme gosteriyor hakem sari kart cikariyor

detajlara girmek gerekmez hersey ortada

ölümüne galatasaray

siz bize camur atikca bizimle ugrasdikca hakimizi yedikce biz buyumeye devam edecegiz

ilk sivas maci resmen kural hatasi ama gs oldugu icin macin tekrari verilmedi

son 3 macimizda hep kirmizi kart aliyoruz karanin karti skandal

neyse
______________
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj08.02.2009, 20:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu böyle gitmez yha...
Şuraya bak ..
______________
Site Online Yardım Şuan Kapalı..
Mesaj09.02.2009, 01:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaslar galatasaray turkiye cumlesini dogru analiz etmeliyiz
avrupaya ilk biz her alanda bayragi diktik bir yetmedi iki bayrak diktik avrupaya
turkiye spor bransinda tanidan ilk futbol takimidir avrupada yasiyan yabancilara sorsaniz galatasarayi ilk tanir bunlar gercekler

tabiki fenerbahceyi de gecen sene tanima firsati buldu avrupa oda butun degerli fenerli arkadaslarimizin kutsaginda kaldi malesef ama birtek inter ve chelsea takimini yenerek ismini duyurdu bunlar baska meseleler Very Happy
avrupa´daki buyuk kulubler sampiyonlar liginde veya uefa kupasi gibi uefa tarafindan hazirlanmis butun organizasyonlarda ceyrek finalde elendiyinde sevinmiyorlar basari olarak analiz etmiyorlar bunun altini cizmek isterim avrupa´da dev olmak icin bayraki en tepeye dikmek gerekiyor 2000 yilinda galatasaray bunu yaparak uefa kupasini alarak ve devler ligini kazanan takim real madrid eliyrek avrupanin en buygu olmusdur

avrupada yasiyan ve futbolu takip eden yabanci taraftarlara besiktasi sorsaniz üzülerek söylüyorum malesef 8-0 diyecektir

yani demek istedigim futbolda turkiye galatasaray dir neden avrupayi saladigi icin 9 sene önce olsun veya olmasin kupalar bizim müzemizde

örnek veriyorum uefa nin resmi internet adresine girin ve galatasarayi bulun alta 1 uefa kupasi yaziyor birde süper kupa yaziyor ama bjk fb trbz gibi kulubleri arayip bulursaniz alta hic bir kupa yazmiyor demek istedigim bu futbolda galatasaray turkiye dir cünki basarilarla avrupanin tarihine altin harflerle galatasaray yazilmisdir ve parantez icinde TÛRKIYE yazmisdir Wink
yani galatasaray turkiye yi tanitmisdir (futbol) cercevesi icinde

taraftar olmayi bir kenara birakiyorum ve son olarak son cümlemi eklemek istiyorum insanlar herseyin degerini bilmeli deger olmadikca destanlar olsa ne yazar neyi degistirir insanlar sen besiktaslisin sen trabzonlusun diye gruplara ayrilmamali bu yanlisdir biz taraftarmiyiz holiganmi Mr. Green
3 buyuklerden,"galatasarayi" saymiyorum cunki kupalari avrupada kaldirmisdir diger 3 buyuker yani besiktas fenerbahce trabzonspor hataa sivassporun bile avrupada en tepeye ulasmasini bende isterim

belki biraz anti f5´liyim ama bunun sebebi ben degilim galatasaray ve fenerbahce arasinda olan rekabetdir bu rekabet dostluk icinde ve insanlar birbirini üzmeden kirmadan hadini bozmadan ölümüne bir takima gönül verebiliyorsa diyebilecegim helal olsun eyvallah.....................

bu besiktas fenerbahce rekabeti olsun veya besiktas galatasaray rekabeti olsun kim oldugu önemli degil önemli olan cevresine deger vermek Wink


uA1905uA@
______________
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj09.02.2009, 11:52 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

evet sonuna kadar gs:)

konya-life lınk verme
Mesaj09.02.2009, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: s.a

toplistkod yazmış:
evet sonuna kadar gs:)

konya-life lınk verme


sadece haber kaynağını verdim olu böyle şeyler Razz

bu arada bu haber spor gündemini derindesn sarstı....
Mesaj09.02.2009, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Galatasaray'a hak vermek lazım!

Lıncoln'ün 1. sarı kart pozisyonunda bilemem ama ikinci sarı kartta hata var!Verilmemeliydi!Fifa kuralları kitabında da yazıyor!.
______________

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj09.02.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sanırım Galatasaray.org'da yayınlanan bu haber yüzünden Galatasaray Disiplin Kuruluna gidecekmiş

Az önce Haberlerde duydum..

Ama bu yazımı orayı bilemem Razz Razz
______________
BİR BEDAVA-SİTEM KLASİĞİ... MİSTANBUL.TR.GG.
Mesaj09.02.2009, 20:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

sadece bu yazı olsa yine iyi galatasaray topyekün taraftarıyla, yönetimiyle ve medyasıyla federasyona cephe almış durumda...

fanatik gazatesinin haberine göre yarın gs taraftarları futbol federasyonu önünde eylem yapacaklar...
sadece futbol federasyonu öününde degil birçok yerde bu tarz gösteriler olacaklakmış...

Ayrıca galatasarayın taraftar ve diger siteleride çok büyük tepki gösteriyorlar...
Mesaj09.02.2009, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

en iyisi yapiliyor
tam destek tek yürek
______________
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj09.02.2009, 20:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

konya-life yazmış:
Sadece bu yazı olsa yine iyi galatasaray topyekün taraftarıyla, yönetimiyle ve medyasıyla federasyona cephe almış durumda...

fanatik gazatesinin haberine göre yarın gs taraftarları futbol federasyonu önünde eylem yapacaklar...
sadece futbol federasyonu önünde degil birçok yerde bu tarz gösteriler olacagına dair haberler yer almaktaydı...

Ayrıca galatasarayın taraftar ve diger siteleride bu durum karşısında tepkilerini ortaya koymaktan geri kalmadılar...


Arkadaşlar yazım hatalarından dolayı sizlerden özür diliyorum.... ve anlayışla karşılayacagınızı düşünüyorum...

mesaj alıntıda düzenlenmiştir...
Mesaj09.02.2009, 20:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

harbi bu kadarda olmaz bu açıklama az bile?
Mesaj11.02.2009, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

YOK CANIM GALATASARAY TÜRKİYE DEĞİLDİR GALATASARAYIN KENDİNİ EN BÜYÜK GÖRMESİNİ KINIYORUM...!!!
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu