Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj13.02.2009, 14:44 (UTC)    
Mesaj konusu: 3 bin kişiye iş fırsatı doğdu

Sosyal güvenlik sistemi kriz ortamında yeni bir iş olanağı yarattı. Sadece İstanbul'da 3 bin kişi iş sahibi olacak

Vatandaşlar 2008’de Sosyal Güvenlik Kurumu’na karşı 350 bin dava açtı. Kurumla vatandaşı birbirine düşüren karmaşık sosyal güvenlik sistemi içinde çok sayıda uzmana gereksinim var. Sertifika programı ile sadece İstanbul’da 3 bin kişi iş sahibi olacak.

Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Başkanı Ali Tezel, program koordinatörlüğünü yapacağı girişimle ilgili ntvmsnbc'ye bilgi verdi.

ELEMAN BEKLEYEN EN AZ 500 FİRMA VAR

TİEM Eğitim ve Danışmanlık tarafından hayata geçirilecek “Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı”nın Danışmanı Serdar Salman da iddialı: “Yetişsin, hemen işe alabilirim diyen en az 500 firma var. Bu alanda hizmet ve bilgi bekleyen binlerce kurum ve onbinlerce vatandaş var.”

“Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı”nı 21 Şubat’ta hayata geçirecek TİEM Eğitim Danışmanlık Şirketi Eğitim Danışmanı Serdar Salman programla ilgili şu bilgileri verdi:

İKİ SERTİFİKA VERİLECEK

Sadece İstanbul’ da yaptığımız araştırmalara göre 3 bin sosyal güvenlik uzmanına ihtiyaç var. Hali hazırda, şu anda, “yetişsin hemen işe alabilirim” diyen en az 500 firma var. Bu alanda hizmet ve bilgi bekleyen binlerce kurum ve onbinlerce vatandaş var. Hak eden uzman olacak, kursu bitirip herkes uzmanlık sertifikası almaya hak kazanamayacak.

PUAN DURUMUNA GÖRE

Ali Tezel tarafından kurulan uzman eğitmen kadrosu ile verilecek olan uzmanlık sertifika programı, katılımcılara eğitimden sonra yapılacak sınavlarda eğitmenlerin belirleyeceği puanlara göre sertifikalar verilecek. Program sonrası 1. sınavda sadece sertifika, 2.sınavdan sonra ise uzmanlık sertifikası verilecek. Uzman olan katılımcılara başarı durumlarına göre Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği’nin onaylandığı “Sosyal Güvenlik Uzmanı” kimliği verilecek.Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı katılımcı profili şöyle:

Kurum Yöneticileri,
İnsan Kaynakları Yöneticileri ve Uzmanları,
Personel Yöneticileri ve Uzmanları
Muhasebe Yöneticileri ve Uzmanları,
Halkla İlişkiler,
İşletmeciler,
Sosyal Güvenlik Konusunda Profesyonel Danışman Olmak İsteyenler,
Meslek Değiştirip Sosyal Güvenlik Uzmanı Olmak İsteyenler,
Sosyal Güvenlik Uzmanı Olmak İsteyenler

Sertifika programının ayrıntıları için www.sertifika.tiem.com.tr adresine bakılabilir.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu