Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.03.2009, 12:45 (UTC)    
Mesaj konusu: Google'nin Ağzından Pagerank

bu açıklama google tarafından yapılmıştır !

çoğu kişi tarafından genel problemler tarafından sorulan sorunun cevabı burda !

PageRank Teknolojisi:PageRank, 500 milyondan fazla değişken ve 2 milyar terimden oluşan bir denklemi çözerek web sayfalarının önemini ölçmektedir. Doğrudan bağlantıları saymak yerine, PageRank, Sayfa A'dan Sayfa B'ye bir bağlantıyı Sayfa A'nın Sayfa B'ye verdiği bir oy olarak yorumlamaktadır. Ardından PageRank bir sayfanın önemini aldığı oy sayısına göre değerlendirir.
PageRank ayrıca, bazı sayfalardan gelen oylar daha yüksek değerde olduğu ve bu nedenle bağlı sayfaya daha yüksek değer kazandırdığı için, oy atan her bir sayfanın önemini de dikkate almaktadır. Önemli sayfalar daha yüksek bir PageRank alır ve arama sonuçlarının en üstünde görünür. Google'ın teknolojisi, bir sayfanın önemini belirlemek için web'in ortak bilgilerini kullanmaktadır. Sonuçlarda hiçbir insan müdahalesi veya yönlendirmesi yoktur, bu nedenle kullanıcılar, ücretli sıralama ile bozulmamış nesnel bilgi kaynağı olarak Google'a güvenebileceklerini görmektedir.

______________
Mesaj19.03.2009, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

genel problemlerde çok sorulmasından ziyade ekstrn konular bölümü de bu konular üzerine paylaşımın mevcut olan bölüm. konunuzu ekstrn konular bölümünde paylaşın...
______________
Sevgili Arkadaşlarım;
Web site portfolyoma yeni ve iddalı bir site daha ekledim.Sizleri de bu yeni sitemde görmekten mutluluk duyarım.
Abdullah Demir
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu