Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.04.2009, 13:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Amvo.exe virüsünden kurtulmak

Bu virüs daha önce benim pc me de girmişti virüs mouseyi kitliyor , c d e gibi yerel sürücüleri yeni sekmede açıyor ve zamanla pc çalışmaz hala geliyor.

Bunu Silmenin Bir kaç yolu var
1.yol
Wink
Dracula Virüs Temizleyici yi indirip tarama yapıp virüsü silin ( ben bu şekilde kurtulmuştum bu alıntı değildir )

2. yol
Arrow
Autorun.inf, Uxdeiect.com, Cfmon.exe Amvo.exe vbs. Silme ve Kurtulma
1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
del e:\autorun.* /f /a /s /q

(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\uxdei*.* /f /a /s /q
del d:\uxdei*.* /f /a /s /q
del e:\uxdei*.* /f /a /s /q

7. cd c:\windows\system32 komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
8. dir /a amv*.* komutunu girin.
9. Eğer amvo.exe, amvo0.dll, amvo.dll adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h amvo.exe
del amvo.exe
del amvo01.exe
del amvo02.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında amvo.exe veya cfmon.exe girdisi varsa silin.
12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile uxdeiect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.
13. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev > msconfig fonksiyonunu kullanarak başlangıç bölümünden cfmon.exe, amvo.exe gibi dosyalar işaretliyse işaretini kaldırarak uygula yapın.
14. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız bu şekilde autorun trojanından kurtulmuş olacaktır. Eğer hala trojan varsa buradaki işlemleri bilgisayarınızı güvenli kipte açarak tekrarlayın. Burada anlatılan yöntemleri uygulamak tamamen kendi sorumluluğunuz ALINTIDIR:
Mesaj05.04.2009, 16:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

kurtulma olasılığı yok gibi bişe bende de aynı virus vardı gizli dosyalar gorunmuyodu regeditten yaptım virusu de sildimn ama hala antivirus bazen gosteriyo autorn virusunu
Mesaj09.04.2009, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu: cevap

kardeş bu kadar uğraşmana gerek yok.pc ne format at sistem geri yüklemeyi kapa başarılı antivürüsle tarat bu kadar senin bu yaptığın işle sorun geçici hallolur.kesin sonuç değil hiç bir program viriüsü tam silmez .sistem geri yükleme kapatılır.ayrıca gizli dosya ve klasörleri aktif hale getiren küçük megabaytlı proramlar var onuna kurman gerekiyo
Mesaj11.04.2009, 08:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet silebilir DENENDİ bir zamanlar girmişti sildim
Mesaj08.05.2009, 16:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://rapidshare.com/files/230643957/www.dogukan53gfb.tr.gg.vbs.html
arkadaşlar bu dosyayı indirin dosyaya tıklayın çıkan sorulara evet deyin gizli klasörler gözükecek amvo virüsünden tamamen kurtulacaksınız.....
www.dogukan53gfb.tr.gg
www.dogukan53gfb.azbuz.com
DOGUKAN53GFB