Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj05.04.2009, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Arama Motoru Optimizasyonu - SEO

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization - SEO), sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için yaptığınız çalışmaların geneline denir. Bu sayfada çeşitli teknikleri kullanarak sitemizi arama motorlarına nasıl ekleyeceğimizi ve sitemizin arama sonuçlarındaki sırasını nasıl yükselteceğimizi öğreneceğiz. Öncelikle sitemizi optimize etmenin ne gibi faydaları olacağına kısaca değinelim.
Neden SEO?

Web sitelerine en çok ziyaretçi gönderen siteler arama motorlarıdır. Standart bir web sitesinin ziyaretçilerinin neredeyse %90'ını arama motorları sağlar. Bu nedenle sitenizin ziyaretçi sayısını artırmanın en önemli ve en kolay yolu sitenizi optimize ederek arama motorlarına eklemektir. Siteniz arama motorlarına eklenmiş olabilir ancak arama sonuçlarının ilk sayfalarında çıkmıyorsa, sitenizin ziyaretçi sayısını fazla etkilemez. Özetlemek gerekirse, arama motorlarında yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkmayan bir web sitesi internette hiç yayınlanmamış gibidir. O nedenle sitemizi optimize etmek en az site yapmak kadar önemli ve üzerinde durulması gereken bir konudur.

Arama motoru optimizasyonu, hakkında kitaplar yazılan oldukça geniş bir konudur. Biz sitemizde sadece seo ile ilgili temel bilgileri vereceğiz. O nedenle buradaki bilgilerle yetinmemenizi, farklı kaynaklardan yararlanarak seo konusunu daha iyi öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki sayfaları ziyaret ederek seo konusunda temel bilgiler ve tekniklere ulaşabilirsiniz.
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu