Bir kulüp ana sayfası oluşturun - bu 10 içeriği içermelidir!

"Web Tasarım" kategorisinde
Zorluk derecesi Başlangıç

Yardımlaşma ve dayanışma derneği web sitesi

İnternet çağında, kulüplerin kendilerini kendi web sitelerinde göstermeleri artık neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

İlk bakışta büyük bir meziyet gibi görünse de, yapıldığında çok büyük avantaj ve imkanlar sunduğunu görebiliriz. Bir kulüp veya dernek sayfasına yeni üyeler kayıt olabilir ve mevcut üyelere kulüp hakkında güncel bilgilere anında ulaşabilir.

Ücretsiz web siteni oluştur

Ek olarak, platform aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir ve böylece üyeler kolayca bir sonraki kulüp toplantısına davet edilebilir. Dahası, topluluk duygusu bir forum veya resim galerileri ile güçlendirilir.

Birçok yönden, bir kulüp ana sayfasının oluşturulması mantıklıdır. Aşağıda böyle bir sayfanın içermesi gereken en önemli 10 önemli şeyi bulabilirsiniz.

Kulüp ana sayfası oluşturmak için önemli hususlar

Yardımlaşma ve dayanışma derneği web sitesi

İlk bakışta ne tür bir kulüp olduğunu görebilmeniz önemlidir. Aynı zamanda, ücretsiz kulüp siteniz, site ziyaretçilerinin olağan görüntüleme ve kullanım alışkanlıklarıyla çelişmeden diğer kulüplerin sayfalarından açıkça öne çıkmalıdır.

Öncelikle, elbette tamamen görsel içeriğe bağlı kalınmalıdır, yani kulüp sayfanızın içeriği önemlidir. Burada bir serbestlik payı da var, ancak günümüzde internet kullanıcılarının bir kulüp sitesinden bekledikleri çeşitli noktalar var ve ziyaretçilerin ilgilendikleri tüm bilgileri içermelidir. Her şeyden önce, kısa bilgilendirmeler de dahil olmak üzere tüm önemli iletişim bilgilerinden bahsedilmelidir.

Kendi ait bir siteye sahip olmanın problemi genellikle bir sayfanın oluşturulması ve tamamlanmasından ziyade, sitenin güncellenmesidir ve bunun maliyetinin kulüpler için oldukça yüksek olabilmesidir. Bunun için, kulüplerin geniş kapsamlı bir web sitesi oluşturma bilgisine sahip, deneyimli bir profesyonelle iletişim kurması gerekir. Bununla birlikte, artık amatörlerin bile herhangi bir bilgi olmadan kolayca ve hızlı bir şekilde kendi kulüp sitelerini oluşturabilecekleri web sitesi oluşturma kitlerinin olduğu bilinmektedir. Bunlar profesyonel görünmektedir ve kolay olmasıyla birlikte maliyetinin de cezbedici olduğunu söyleyebiliriz.

Bu bağlamda, kulüplerin sadece modüler bir sistem kullanarak kendi sitelerini oluşturmaları durumunda deneyimli bir web tasarımcısının maliyetlerinden tasarruf edemeyeceği de belirtilmelidir. Uygulamaya bağlı olarak, söz konusu alan adının ücreti dışında, oluşturma işleminin kendisi tamamen ücretsizdir.

Kulübün ana sayfasına aşağıdaki içeriği yüklemeden önce, sayfanın tasarımını önceden düşünmeli ve size doğru öğeleri sağlayacak iyi bir web sitesi oluşturucu aramalısınız. Ayrıca kaç kişiye ulaşmak istediğinizi ve sunucunun ne kadar iyi olması gerektiğini de düşünün. Bir ".de alan adı" ve SEO için optimize edilmiş içerik de Google'da yüksek bir sıralama sağlar, böylece kulübünüz daha kolay bulunabilir.

Kulübün ana sayfasına aşağıdaki içerikleri yüklemeden önce, sayfanın tasarımını önceden düşünmeli ve size doğru öğeleri sağlayacak iyi bir web sitesi uygulaması bulmalısınız. Ayrıca kaç kişiye ulaşmak istediğinizi ve sunucunun ne kadar iyi olması gerektiğini de düşünmenizi öneririz. Bir ".com gibi alan adı" ve SEO için optimize edilmiş içerik de Google'da yüksek bir sıralama sağlar, böylece kulübünüz daha kolay bulunabilir.

Bununla birlikte, daha küçük kulüpler için, genellikle net sayfalar sunan ve kulüp forumu veya bülten gibi öğelerin mümkün olduğu bir sağlayıcı genellikle yeterlidir.

Kulüp ana sayfasının en önemli on unsuru

1. Önce göze hitap etmeli

Yardımlaşma ve dayanışma derneği web sitesi

İlk izlenim önemlidir ve bu bir kulübün ana sayfasında için de geçerlidir. Bu nedenle, kulüp logosu, kulüp adı ve anlamlı bir resim ana sayfanın ana sayfasında yer almalıdır. Dernek veya kulübün amaçlarını ve felsefesini tanıtan kısa bir metin de önerilmektedir.

Ayrıca, kulüple ilgili en son haberlerin, kullanıcıların ilgisini çekmek için ana sayfada görünmesi de düşünülebilir. Ana sayfayı tasarlamanın birçok yolu vardır. Ancak, bunun bir site haritasının da olması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden çok fazla kafa karıştırıcı bilgi ile doldurmayın.

2. Ernekle ilgili veriler ve olgular

Her halükârda, bir sonraki kulüp toplantısı veya kutlaması gibi önemli tarihler bir kulüp ana sayfasında bulunmalıdır. Antrenman süreleri, masa puanlamaları, oyun sonuçları, yaklaşan turnuva tarihleri vb. De bilinmeye değer.

3. Tüm haberleri haber bülteni ile gönderin

Birçok sağlayıcı veya diğer platformlar size bülten gönderme seçeneği de sunar. Bu elektronik bültenle, bültene kaydolan tüm kulüp üyelerini kulübün en son değişiklikleri, önemli duyuruları veya başarıları hakkında e-posta adresleri ile bilgilendirebilirsiniz. Bülten, herkesi güncel tutmanın esnek ve kolay bir yoludur.

4. Tam hedeften vur – Resimlerini yayınla

Yardımlaşma ve dayanışma derneği web sitesi

Her kulübün ana sayfasının en önemli özelliği, tüm kulüplerindeki renkli kulüp hayatını yansıtan renkli resim galerileridir. Burada, bir yandan yeni üyeler çeken ve diğer yandan tüm katılımcılar için güzel bir anıyı temsil eden kulüp kutlamaları, turnuvalar veya toplantı resimlerini görebilirsiniz.

Burada, fotoğraflarda gösterilen kişilerin kulübün web sayfasındaki paylaşıma razı olduklarından ve kendi beğenmedikleri pozları eklemediğinizden emin olun.

5. Yeni üyeler için bilgilendirmeler

Bir kulübün ana sayfasında, elbette, sadece üyelerin kendileri değil, aynı zamanda kulübe ilgi duyan ve katılmak isteyenler de vardır. Onlar için iletişim bilgileri, eğitim süreleri, kabul şartları, katkılar, başvuru formları vb. gibi bilgiler önemlidir. Tüm bu bilgileri yeni üyeler için açık bir şekilde hazır bulundurun ve sizinle iletişim kurmaya davet edin.

6. Sadece VIP'ler için - kapalı üye alanı

Kayıtlı üye alanı Tüm üyelerin kamuya veya genele açık olmayan ve parola kullanarak oturum açabileceği, bilgi aktarımı yapabileceği dahili alan da eklemek mümkündür.

Burada, örneğin iç toplantı tutanakları veya sözleşme gibi üyelerin e-posta yoluyla iletişim kurabileceği bir alan sağlanabilir.

7. Medya çeşitliliği - yazılı ve sosyal medya

Farklı medyalarla sunum da önemlidir. Örneğin kulübün gazete makaleleri için yer oluşturabilirsiniz. İlginç veya eğlenceli YouTube videoları eklemek de bir o kadar ilgi çekici olabilir. Tabi bu arada Facebook veya Twitter gibi sosyal ağların etkisi göz ardı edilmemelidir.

Birçok kulüp üyesinin bu ağlar için kesinlikle bir hesabı olduğundan, burada heyecan verici etkileşim fırsatları ortaya çıkmaktadır.

8. Değişim - kulübün kendi forumu

Sadece sosyal ağlar üzerinden hareket etmek istemiyorsanız, ilginç soruların tüm üyeler tarafından tartışılabileceği bir iç forum da oluşturabilirsiniz. Kesinlikle birçok insanın geçen hafta sonu takımınızın büyük zaferi hakkında söyleyecek bir şeyleri var ya da yeni kulüp formaları satın alma konusunda söz sahibi olmak istiyorlardır.

9. Hakkımızda - Kurul ve üyeler kendilerini tanıtır

Kulüp, yönetim kurulu başkanı tarafından temsil edilir. İrtibat kişisidir ve örneğin sözleşme görüşmeleri sırasında kulübü temsil eder ve hatta şahsen kulüp adına sorumlu olabilir. Kurul üyelerinin kulüpteki konumu web sitesinde isimleriyle belirtilmelidir. Buna ek olarak, antrenörler, gençler veya basın görevlileri gibi önemli kişileri tanıtmak gereklidir.

10. Formaliteleri unutmayın - esas sözleşme

Kulüp veya dernekler, özel hukuk uyarınca tüzel kişidir ve tüzüğü olmalıdır. Bunları ve diğer formları kulüp web sitesinde de yayınlayabilirsiniz. Böylece üyeler bu önemli belgelere her zaman erişebilir.

Kulüp sitenizi bedava-sitem ile oluşturmak

Basketbol kulübü sitenin önizlemesi

Kendi kulüp sitenizi yönetmek, internetin dijital çağında artık önemli bir gereksinimdir. Fakat web sitesi kurulumunun kendiniz tarafından ücretsiz bir şekilde mi yapılacağı veya kulübün bütçe doğrultusunda bir uzmana mı yaptıracağı, kulübün karar vermesi gereken bir karardır.

Bir web sitesinin modüler bir sistem kullanılarak ücretsiz oluşturulsa bile, kesinlikle profesyonel görünebileceği vurgulanmalıdır. Neticede, önemli olan şey hangi web sitesi kurulum modülünü kullandığınız ve onu oluşturmak için ne kadar çaba harcadığınızdır.

İş gücü ve zamandan tasarruf etmek için, kulübünüz için önceden hazırlanmış bir şablonla başlayabilirsiniz. Tasarım ve alt sayfalar şablonlarda zaten oluşturulmuştur. İçeriğinizi şablonlara eklemeniz yeterlidir.

Kayıt alanından başlayın ve uygun kulüp şablonunuzu seçin.

Futbol kulübü sitenin önizlemesi Takımının web sayfasının önizlemesi

 

Dövüş sporları kulübün web sayfasının önizlemesi

Ayrıca, sadece sayfanın ücretsiz kurulumuna değil, gerekli diğer önemli özelliklerinin de ücretsiz olarak kullanılacağı bir yazılım seçilmelidir.

Bazı durumlarda uygun fiyata alınabilecek modüler sistemlerin de birçok durumda işe yaradığını da belirtmekte fayda var.

Örneğin, alan adınızı farklı bir sunucuya bağlamak istememek gibi.

Bir web sitesi kurulum modülü nasıl çalışır?

Bir web sitesi oluşturucu, bir web sitesi oluşturmak için bir yazılım çözümüdür. Kural olarak, bu modüler sistemler "sürükle ve bırak" prensibine göre çalışır. Bu, istenen öğelerin yalnızca bir menüden, listeden veya bilgisayar fareyler bir dosyadan seçilmesi, bir web sitesi şablonunda istenen konuma sürüklenmesi ve son olarak kendi fikirlerinize göre optimize edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu bağlamda, bahsedilen öğeler bir web sitesinin tipik bileşenleri anlamına gelir.

Laptop, Smartphone und Tablet

Bu konuda birkaç örnek vermek gerekirse, kendi metninizle doldurulabilecek metin alanları, tıklanacak düğmeler veya logoların yanı sıra kategori dizinleri ve benzerleri de olabilir.

Elbette, kendi resimlerinizi, fotoğraflarınızı veya görsellerinizi modüle bağlı olarak kulübün web sayfasına ekleyebilirsiniz. Geçersiz kılan özelliklerden biri, kullanıcının tüm adımlarında eylemlerini doğrudan web sitesinde nasıl etkilediğini görmesidir; modül ise temel HTML dosyasını arka planda tamamen otomatik olarak oluşturur.

Burada farklı web sitesi kitleri var mı?

Prensip olarak, iki tip yapı taşı arasında bir ayrım yapılabilir. İlk tür, kullanmadan önce bilgisayara yüklenmesi gereken yazılım çözümleridir. İkinci varyant ise tarayıcı tabanlı bir modüler sistemdir. Bu, önce modüler çözümlerin kurulması gerekmediği, ancak web tarayıcısı üzerinden doğrudan çevrimiçi çalıştırılabileceği anlamına gelir.

Giderek daha fazla alan adı sağlayıcısının, müşterilerine tarayıcı tabanlı yapı taşı çeşitlerini ücretsiz sunduğunu belirtmek gerekir. Buna göre, tamamen ücretsiz bir kulüp ana sayfası oluşturmak da mümkündür. Alan adının kendisi için ödenecek ücretler olduğu unutulmamalıdır.

Bu da en azından kulübünüz için alan adı sağlayıcısı hakkında herhangi reklamsız bir alan adı istiyorsanız geçerlidir.Genel bakışa dön