Sayfamı google'da neden bulamıyorum?

"Genel sorular" kategorisinde
Zorluk derecesi Başlangıç

Sayfanı google'da bulamamanın farklı sebepleri vardır.

Google sayfanı tanıyor

Arama motoru önce senin sayfanın var olup olmadığını bilmesi gerekir. Google'un senin sayfanı tanıyıp tanımadığını arama kısmına "sayfanınadı.tr.gg" yazarak bulabilirsin. Eğer google sonuçlarda sayfanı çıkarıyorsa, bu google'ın senin sayfanı tanıdığı anlamına gelmektedir.

Eğer google sayfanı tanımıyorsa: Google otomatik olarak sonuçlarda "Crawler" linkleri dediğimiz sonuçları listeler. Bu da demek oluyor ki, arama motoru senin sayfanı tanımıyor fakat başka sayfalar senin linklerini eklemiş ise diğer kullanıcıların sayfalarını sonuç olarak çıkarıyor. Yani senin sayfan bu durumda dolaylı olarak ortaya çıkıyor.

Sayfanın süresi

Eüer bedava-sitem üzerinde henüz yeni bir sayfa oluşturduysan ve de içeriğini henüz düzenlemeyip sayfanın içeriğini boş bıraktıysan, arama motorları senin sayfanı sonuçlar arasında çıkarmayabilir.

Sayfanın içeriği

Sayfanın google sonuçlarında çıkmasının en önemli etkenlerinden bir tanesi de, sayfanın içeriğidir. Bunun en iyi özetleyecek olursak "Content ist King!", yani "Sayfanın içeriğinin ne denli olduğunu" belirtmek özellikle gereklidir.

Sayfanın içeriğini doldurmadığın sürece arama motorları sonuçlarda ne çıkarabilir ki? Doğru olmak gerekirse, sıfır sonuç. Sadece resim eklemek bile "Crawler" sonuçlarını ortaya çıkarmaz ve istediğin konuma gelmeyebilirsin. Bunun nedeni sistemin yazı karakterlerini okuyabilmesi ve resimleri okuytamaması.Genel bakışa dön