Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.12.2008, 14:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Siteme Kendi Generatorumu Nasil Yaparim?

Arkadaslar bu anlatimimla birlikte herkez kendi Generatorunu kendisi yapacak.Mesela bazi sitelerde hazir generatorlar olur.Banner generator,avatar generator falan filan.
Bu Anlatim Kendime aittir.Kendi bulusumdur!
Kodlar bana aittir!

Baslangic:

Ilk önce bit Html Tag gerekiyor.

Kod:
<h1>Bir Yazi</h1>

Bu Tag bir <h1> le basliyor ve </h1> ile bitiyor!
Arasindaki Yazdigim yaziyi üye kendisi tarafindan yazilir.Yani o yaziyi sitenizde Üye yazar!Bu ilk calismadir.

1.BÖLÜM
Artik ilk asamamiz sona ermistir.Böylece Modifikasyonumuzu biliyoruz.

Simdi bir Forma ihtiyacimiz var.Ben bunu sizle paylasiyorum.

Form un üstü söyle:

Kod:
<form action="#" method="post">
<!-- KODUN BASLANGICI -->

Yukariya Generatörün nasil olmasini istiyorsaniz onu yazin.Yani Üyenin nasil yapacagini!

Bu Konu simdilik bir kenarda dursun.Simdilik bize lazim degil!

Generatörün yani Form un bitis koduda söyle olacaktir!

Alıntı:
<!-- Kodun Sonu -->
<input type="button" style="width:130px;height:20px;visibility:visible;border:1px outset #000000;" value="&raquo; generieren &laquo;" onclick="javascript:generator(this.form);" />
Genere ettikten Sonra HTML-kaynak.
<textarea title="Kodu kopyalamak icin üc kere tiklayin!" cols="1" rows="1" name="result" style="width:350px;height:60px;visibility:visible;border:1px inset #000000;" readonly="readonly"></textarea></form>

Gördügünüz gibi yukaridaki Kodun icinde "generator" yazisi bulunuyor.Bu ismi daha sonra kullanacagiz!

Basta belirttigimiz gibi,bize bir sey lazim ki oraya üye kendi yazisini veya basligini yazsin!

Bunun icin Assagidaki Kodu kullanacagiz!

Alıntı:
<input name="NAME" type="text" value="" />

Gördügünüz gibi yukarida Mavi ile belirtilmis bi yazi varidir "Name".Name isim demektir!Ileride bu ismi kullanarak devam edecegiz!

Isim icin aslinda bir kac sey var.Oda bu Name yazisinin yerine sadece Ingilizce yazilarinin gelebilmesidir.Yani o isim sadece ingilizca olabilir.Ayrica bastada sayi ekleyemezsiniz!Aslinda Ingilizce kelime yerine Türkce kullanma cözümüde vardir!Ama onunda kurali vardir:

-Sadece Ingilizce Harfler kullanilabilir.Yani Türkcede olan ve Ingilizcede olmayan harfler olamaz.Bu Name yazisini türkce yazmak icin ben kendim icine bir yazi yerlestirdim:

Alıntı:
<input name="baslik" type="text" value="" />

Bu bölümü bitirdigimiz icin simdi bas ve son kodlarinin arasina ekleyebiliriz bunu!

Ben size yinede daha yardimci olmak icin tümn kodu tekrar vermek istedim.Yani yukaridaki verdigim kodlari unutun.Ben size o kodlari assagida birlestirerek veriyorum:

Alıntı:
<!-- Kodun Baslangici -->

<!-- Kodun Sonu -->
<input type="button" style="width:130px;height:20px;visibility:visible;border:1px outset #000000;" value="&raquo; generieren &laquo;" onclick="javascript:generator(this.form);" />
Genere ettikten sonra Html-Kaynak.
<textarea title="Kodu Kopyalamak icin üc kere tiklayiniz!" cols="1" rows="1" name="result" style="width:350px;height:60px;visibility:visible;border:1px inset #000000;" readonly="readonly"></textarea></form>

Böylece Formumuz sona ermistir!

Bölüm 2

Simdi Javascriptin Moderasyonuna geciyoruz.

Assagidaki verecegim kodda ise yukariya kismen Moderasyon kismi verdim isim olarak!

Zitat:
Alıntı:
<script type="text/javascript">
<!--// hiding this script from old browser
function generator(form)
{
if (confirm("Der Code wird jetzt generiert und kann aus dem unteren Textfeld kopiert werden."))
{
// Moderasyon Kodunun Basi

form.result.value = form.baslik.value;

// Moderasyon Kodunun Sonu
}
else
{
alert("Sie haben den Vorgang abgebrochen.")
}
}
//-->
</script>

Simdiki Calismalarimizi verdigim Moderasyon Kodunun basigi ve Moderasyon Kodunun sonu olacak!

Gördügünüz gibi iki kodun arasinda su görünüyor!

Alıntı:

Puh Mr. Green
Bayasi bitti! Razz

Simdi Bütün Kodu birlestiriyoruz

Alıntı:
<!-- Kodun Sonu -->

<!-- Kodun Sonu-->
Genere etttikten sonra:Html-kaynak.
<textarea title="Kopyalamak icin üc kere tiklayiniz!" cols="1" rows="1" name="result" style="width:350px;height:60px;visibility:visible;border:1px inset #000000;" readonly="readonly"></textarea></form>

<script type="text/javascript">
<!--// hiding this script from old browser
function generator(form)
{
if (confirm("Kodu su anda genere edildi!."))
{
// Moderasyon Kodunun Basi

// Moderasyon Kodunun Sonu
}
else
{
alert("Calismayi Sonlandirdiniz!")
}
}
//-->
</script>

Bölüm 3

Eger Yazi Eklemk istiyorsaniz,
Mesela

"Dünya" , "ben" ve "Geliyorum"

Javascriptte ise:

"Dünya" + "ben" + "Geliyorum"

Not:PAYLASIMI BEN BULDUM!KAYNAK GÖSTERILMEDEN KOPYALANMASI YASAKTIR!

Hackerfriendin kadar olmadi ama bizde kendi capimizda birseyler yaptik Razz
Mesaj24.12.2008, 14:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrica Kodda zorluk cekenler sorularini sorabilirler Wink
Arrow Begendigim siteler>>> WWW.SARAX.TR.GG Arrow WWW.UA1905UA.TR.GG Arrow WWW.MARASULTRASLAN.TR.GG Arrow WWW.ANTISPAMTEAM.TR.GG Arrow WWW.GOKSEEN.TR.GG Arrow WWW.HACKERFRIEND.TR.GG Arrow WWW.SANAL-REKLAM.TR.GG
Mesaj24.12.2008, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım güzel Wink
Mesaj24.12.2008, 15:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir Paylaşim olmuş Teşekkürler..
Mesaj27.12.2008, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

devkodservisi yazmış:
Güzel bir Paylaşim olmuş Teşekkürler..

Bisey degil;)
kizilozkoyu yazmış: